V pavučině vztahů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charlotte Webbová je kontroverzní novinářka, která provokuje nejen svými sloupky, ale také svým životem. Sama vychovává dvě děti dvou různých otců, s nimiž nežila, a nijak se tím netají. Se svými známějšími a úspěšnějšími sestrami Anne a Emily se v podstatě nestýká. Její mladší bratr Bram je drogově závislý alkoholik. S otcem léta nemluví a s matkou se vídá teprve poslední dva roky po jejím návratu z Austrálie, kam před dvaceti lety utekla s jinou ženou. Jednoho dne se na Charley obrátí Jill Rohmerová, odsouzená za vraždy tří dětí spáchané obzvlášť krutým způsobem. V cele čeká na trest smrti a chce prý převyprávět svůj příběh. Charley taková výzva zaujme – všichni ji přece považují jen za plytkého pisálka, který se na nic hlubšího nezmůže, včetně advokáta odsouzené. Charley navzdory všem skeptikům začíná postupně odhalovat Jillin příběh, který se až znepokojivě proplétá s jejím osudem. Nejenže se sblíží s právníkem odsouzené, ale zdá se, že Jillina sestra Pamela znávala i jejího nezvedeného bratra. A když Jill začne tvrdit, že ji k vraždám dovedl někdo jiný, Charley má dojem, že je na stopě něčeho velkého…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360575/big_v-pavucine-vztahu-6CN-360575.jpg 4.3311
Žánr:
Romány, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Charley's Web, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha V pavučině vztahů

DominaCZ
02. května

(+ SPOILER) No jako čtivý to je, ale samo o sobě...je to takový... štětkoidní ufňáganý utahaný, pořád dokola.
Její články o ničem-to vážně je Miami v šoku z vyholených třísel???
Rozdrchaná rodina se jen tak v pohodě dá během vteřiny do celku a super, jedem dál a jen díky tomu že je tak nádherná, což se tam musí furt a furt opakovat, z ní jeden sleze a další stojí v řadě (Glen). Proč byla teda jak "čtenáři" tak sousedy a spolupracovníky tak neoblíbená??
Ta knížka taky nemá smysl protože vyprávění nebylo přímý přiznání a číst něco na základě "jezdila jsem ji tam skoro rok nahrávat, hrála si se mnou, nevěřím jí a teď jsem našla u svýho píchače tu kazetu" by pochybuju že by někoho nadchlo v milionových hodnotách. A taky pochybuju že by to on zapomněl zničit twl.
Dost stupidní a naivní.

85098211
04. března

Tato autorka u mě vzbuzuje docela rozporuplné pocity ;-). Na jedné straně píše skvělé, doslova dechberoucí knihy - a na straně druhé slabší kousky, které jsou docela překombinované a částečně také nelogické. A to je případ i této knihy. Charley jsem si nějak nedokázala oblíbit, přestože nevím, čím přesně to bylo? Zápletka jako taková je ale opravdu zajímavá. Charley, která žije sama jen se svými dvěma dětmi, dostane nabídku od na smrt odsouzené vražedkyně Jill Rohmerové. Ta s ní chce totiž sepsat příběh činů, za které sedí ve vězení, tak, jak se odehrály ve skutečnosti. Kromě toho Charley čelí hrozbám ohledně života svého a svých dětí. Konkrétně tuto linku autorka na hodně dlouhou dobu tak silně upozadnila, až jsem si nebyla jistá, zda vůbec k něčemu dojde. Ale na závěr se příběh rozjede na plné obrátky a dojde hned k několika dramatickým zvratům... Pachatele jsem neodhadla a konec byl tedy dost překvapivý. Za to všechno hodnotím čtyřmi hvězdičkami, kniha byla totiž i přes moje výtky čtivá ;-). A k autorce se zase určitě časem vrátím...


Hakl54
22.10.2021

Napínavé až mrazivé čtení. Pouze zakončení příběhu mě moc nesedí, takové uspěchané občas nelogické ( kazeta se povaluje jen tak v bytě, odsouzená na smrt si volá z mobilu jak se jí namane, vrah plánuje smrt dalších dětí na výlet s celou rodinou ?) Ale jinak super.

marwinmh
18.07.2021

Joy je u mě v podstatě sázka na jistotu, že se při čtení nebudu nudit, dějová linka bude zajímavá a svižná a u této knihy tomu nebylo jinak - skvělá od začátku do konce.

PukLenka
17.11.2020

Velmi čtivá, napínavá kniha. Byla to moje první od této autorky a určitě ne poslední.

Kuzelka83
01.11.2020

Netuším zda jsem četla i jiná díla této autorky, ale tato kniha byla skvělá. Četla se fajn. Až ke konci bylo vzruso na posledních stranách ale bylo to opravdu čtivé, logické, napínavé....

Višnička
10.10.2020

Kniha se moc dobře četla, vraha jsem neodhadla, moc mě to bavilo.

MalejTucnak
08.03.2020

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

1

Doporučujeme

Jane utíká
Jane utíká