V pavučině vztahů

V pavučině vztahů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26517/v-pavucine-vztahu-26517.jpg 4 340 65

Charlotte Webbová neboli Charley je kontroverzní sloupkařka, která provokuje nejen svými články, ale také svým životem. Vychovává sama dvě děti od dvou různých otců, s nimiž nežila, a nijak se tím netají. Se sestrami Anne a Emily se v podstatě nestýká. Její mladší bratr Bram je drogově závislý alkoholik. S otcem léta nemluví a s matkou se vídá teprve poslední dva roky po jejím návratu z Austrálie, kam před dvaceti lety utekla s jinou ženou. Jednoho dne se na Charley obrátí Jill Rohmerová, odsouzená za vraždy tří dětí spáchané obzvlášť krutým způsobem. Čeká na trest smrti a chce prý převyprávět svůj příběh. Charley taková výzva upoutá. Všichni ji přece považují jen za plytkého pisálka, který se na nic hlubšího nezmůže. Taky je třeba nějak porazit úspěšnější sestry, které už svůj úkol splnily a jako sestry Brontëovy, po nichž jsou pojmenované, se prosadily. A navíc Jillin advokát tvrdí, že Charley něco takového nezvládne Charley postupně začíná odhalovat Jillin příběh, který se až znepokojivě proplétá i s jejím osudem. Nejenže se sblíží s Jilliným právníkem, ale zdá se, že Jillina sestra Pamela znávala i jejího nezvedeného bratra. A když Jill začne tvrdit, že ji k vraždám dovedl někdo jiný, Charley má dojem, že je na stopě velkého odhalení. Ani v nejmenším však netuší, jaká překvapení a nebezpečí ji nakonec čekají...... celý text

Romány , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Charley’s web , 2008

Belanna
13.05.2023 3 z 5

Pro mě knížka zas až takovým zázrakem nebyla.
Dlouhou dobu se tu moc nic neděje, vše se opakuje stále dokola a některé pasáže mi připadaly až zbytečné. Dost brzo se dá odhadnout, kam příběh povede a tudíž se žádné velké překvapení nekoná.
Průměrný román.

cukrovka
05.03.2023 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh. Autorka ví jak zaujmout, jak stupňovat napětí. Jen mi to přišlo trochu moc překombinované a hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. O vraždách dětí se mi četlo dost těžko.

tami1
26.12.2022 4 z 5

Trochu moc překombinované, ale příběh má skvělé tempo, které se postupně zvyšuje. Autorka rozhodně umí zaujmout. Její knihy jsou vždy velmi čtivé a napínavé.
Těžce jsem rozdýchávala ty vraždy dětí a také hlavní postava Charlott mi nebyla úplně sympatická. Spolupachatele jsem kupodivu odhalila docela brzy, což se mi většinou nepodaří.
Skvělé na odreagování.

DominaCZ
02.05.2022 3 z 5

(SPOILER) No jako čtivý to je, ale samo o sobě...je to takový... štětkoidní ufňáganý utahaný, pořád dokola.
Její články o ničem-to vážně je Miami v šoku z vyholených třísel???
Rozdrchaná rodina se jen tak v pohodě dá během vteřiny do celku a super, jedem dál a jen díky tomu že je tak nádherná, což se tam musí furt a furt opakovat, z ní jeden sleze a další stojí v řadě (Glen). Proč byla teda jak "čtenáři" tak sousedy a spolupracovníky tak neoblíbená??
Ta knížka taky nemá smysl protože vyprávění nebylo přímý přiznání a číst něco na základě "jezdila jsem ji tam skoro rok nahrávat, hrála si se mnou, nevěřím jí a teď jsem našla u svýho píchače tu kazetu" by pochybuju že by někoho nadchlo v milionových hodnotách. A taky pochybuju že by to on zapomněl zničit twl.
Dost stupidní a naivní.

85098211
04.03.2022 4 z 5

Tato autorka u mě vzbuzuje docela rozporuplné pocity ;-). Na jedné straně píše skvělé, doslova dechberoucí knihy - a na straně druhé slabší kousky, které jsou docela překombinované a částečně také nelogické. A to je případ i této knihy. Charley jsem si nějak nedokázala oblíbit, přestože nevím, čím přesně to bylo? Zápletka jako taková je ale opravdu zajímavá. Charley, která žije sama jen se svými dvěma dětmi, dostane nabídku od na smrt odsouzené vražedkyně Jill Rohmerové. Ta s ní chce totiž sepsat příběh činů, za které sedí ve vězení, tak, jak se odehrály ve skutečnosti. Kromě toho Charley čelí hrozbám ohledně života svého a svých dětí. Konkrétně tuto linku autorka na hodně dlouhou dobu tak silně upozadnila, až jsem si nebyla jistá, zda vůbec k něčemu dojde. Ale na závěr se příběh rozjede na plné obrátky a dojde hned k několika dramatickým zvratům... Pachatele jsem neodhadla a konec byl tedy dost překvapivý. Za to všechno hodnotím čtyřmi hvězdičkami, kniha byla totiž i přes moje výtky čtivá ;-). A k autorce se zase určitě časem vrátím...

Hakl54
22.10.2021 5 z 5

Napínavé až mrazivé čtení. Pouze zakončení příběhu mě moc nesedí, takové uspěchané občas nelogické ( kazeta se povaluje jen tak v bytě, odsouzená na smrt si volá z mobilu jak se jí namane, vrah plánuje smrt dalších dětí na výlet s celou rodinou ?) Ale jinak super.

marwinmh
18.07.2021 4 z 5

Joy je u mě v podstatě sázka na jistotu, že se při čtení nebudu nudit, dějová linka bude zajímavá a svižná a u této knihy tomu nebylo jinak - skvělá od začátku do konce.

PukLenka
17.11.2020 5 z 5

Velmi čtivá, napínavá kniha. Byla to moje první od této autorky a určitě ne poslední.

Kuzelka83
01.11.2020

Netuším zda jsem četla i jiná díla této autorky, ale tato kniha byla skvělá. Četla se fajn. Až ke konci bylo vzruso na posledních stranách ale bylo to opravdu čtivé, logické, napínavé....

Višnička
10.10.2020 5 z 5

Kniha se moc dobře četla, vraha jsem neodhadla, moc mě to bavilo.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

MiriamF.
02.03.2020 5 z 5

Tuto knihu s překvapivým koncem řadím mezi TOP od Joy F., i když se opět potvrdilo, že ten nejméně podezřelý je zločinec.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Tak tato knížka me pohltila , líbila se mi....

ilovebook88
18.11.2019 5 z 5

Ako všetky knihy od tejto spisovateľky, som ju zhltla za dva dni.

zimolka
06.11.2019 4 z 5

Tak zrovna u této knihy se mi podařilo hodně brzy přijít na to,kdo za tím vším stojí.

Zlatinka.Emilly
11.10.2019 5 z 5

Na začátku knihy jsem si myslela, jaká je Charley potvora. Její články ji charakterizují jako ženu, která si nezaslouží sebemenší úctu. Srdce má však přesto laskavé a snaží se stmelit zpátky svoji rodinu. Takový konec knihy, jaký Joy předkládá svým čtenářům, jsem však nečekala. Kdo chce ublížit jí a jejím dětem? Kdo ublížil Tammy, Noahovi a Sare? Komu může Charley důvěřovat? Tolik pochybností jako měla Charlie, tolik jsem jich měla i já.

radus
30.08.2019 4 z 5

Zase zajímavý začátek, pak jsem se nějak tím středem nemohla prokousat a konec opět těžko předvídatelný a napínavý.

AjkaHynkova
07.08.2019 5 z 5

Na takový konec bych si teda nevsadila! Ke konci jsem hltala stránku za stránkou.

Květi62
07.07.2019 4 z 5

Knížka se četla dobře, hodila se mi do výzvy, a proto jsem po ni sáhla. Jinak by pro mne asi zůstala bez povšimnutí, protože ubližování dětem mi hodně vadí ve všech knížkách. A jak jsme u Fieldingové zvyklí, ten, kdo se zdá nejméně podezřelý je pachatel.

Allla9
29.06.2019 5 z 5

Dobře napsané, ostatně jako všechny knihy od této autorky.

thrillery pro ženy

Joy Fielding
kanadská, 1945
2008  81%Zachráníš mě ráno
2004  87%Poprvé
2010  90%Jane utíká
2005  83%Panenka
2019  79%Špatná dcera

Kniha V pavučině vztahů je v