V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391558/bmid_v-pasti-lzi-4wP-391558.png 4 2503 759

Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si zkrátila cestu, vydala se Cass autem domů po neosvětlené, křivolaké a opuštěné cestě lesem. Venku navíc zuřila bouřka a ona v tom psím počasí uviděla na kraji cesty auto, v němž seděla jakási žena. Zastavila kousek před ní a počkala, jestli nevystoupí, aby si řekla o pomoc. Když se nic nedělo, vyrazila k domovu, přece po ní nikdo nemůže chtít, aby vylezla z auta na déšť! Druhý den zjistila, že právě tam, kudy jela, byla nalezena mrtvá žena v autě. Zavražděná žena. Mohla ji zachránit? Nebo už byla mrtvá? A co kdyby byla na jejím místě ona sama? Manžel by se zlobil, kdyby věděl, že tamtudy jela… A tak nikomu nic neřekla. Od té doby se jí ale začnou dít divné věci: zapomíná, kde nechala stát auto, jestli si vzala prášky, dokonce objedná kočárek, i když nemá dítě. V hlavě má jen tu mrtvou ženu a zmatek. Cítí velkou vinu, že se ji nepokusila zachránit. A také to, že ji někdo sleduje…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

odel
18.09.2021 4 z 5

Překvapivý konec. :D Doporučuju.

veromat
11.09.2021 5 z 5

Napínavá knížka od samého začátku s překvapivým koncem.

natii-vanilkova
30.08.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 2 dny. Já tuhle spisovatelku prostě miluju. Každá její kniha je skvělá. Zajímalo mě, jestli hlavní hrdinka opravdu začíná trpět nemocí, nebo jestli to vše není jen v její hlavě.

WaspSalander
27.08.2021 4 z 5

Za mě skvělá čtivá jízda od začátku do konce.
V pasti lží byla stejně jako Za zavřenými dveřmi trochu "přitažená za vlasy" a dost předvídatelná, ale B. A. Paris to stejně napíše tak, že knihu nemůžete odložit.

VeFab
22.08.2021 4 z 5

Trochu předvídatelné, ale čtivé.

snimcibdim
21.08.2021

Další audiokniha ze složky, které díky filmu Vratné lahve přezdívám: "Žehlils někdy?"
Takže tentokrát nebudu hvězdičkovat, nebylo by to fér - věděla jsem do čeho jdu.
Příběh je o kousíček méně pitomý než ten ze "zavřených dveří", i zde je ovšem hrdinka trochu na hlavu padlá a závěr předvídatelný.
Audiokniha je výýýrazně kvalitněji načtená než zmiňované "dveře", ale i tak myslím se i v tomto typu "literatury" dá najít něco rozumnějšího i k tomu žehlení.

Haduwig
12.08.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem za dva dny a velká spokojenost. Sice jsem od prvních kapitol tušila, jak to celé je, ale o to uspokojivější bylo zakončení.

A ještě bych chtěla vyzdvihnout, jak tísnivý a klaustrofobní pocit dokáže autorka předestřít pomocí viny, strachu a pochybností.

tess.de.veles
26.07.2021 5 z 5

Já musím dát plný počet hvězdiček....tak dobrou knihu jsem už dlouho nečetla...doslova mě pohltila...dokud jsem nedočetla, neměla jsem klid...Takže za mě SUPER !!! Četla jsem od autorky i knihu Za zavřenými dveřmi, ale ta mi přišla taková průměrná....nic moc...

Pavčule
21.07.2021 5 z 5

Tohle se mi líbilo a víc než Za zavřenými dveřmi . Bála jsem se,že to dopadne , jak jsem čekala , ale přece jen tam překvapení bylo.

Terka_v25
05.07.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, hezky se to četlo. Hlavní hrdinka Cass toho měla naloženo hodně, měla to těžké - kdo ví, jestli je blázen, trpí nemocí nebo je to všechno jinak. Jako bavilo mě to, docela dost, ale některé situace byly přitažené za vlasy.

Ivka14
01.07.2021 4 z 5

Cass je svědkem něčeho, co ji začne pronásledovat. Po té události začne zapomínat věci a myslí si, že začíná mít demenci, ale konec byl pro mě překvapivý... Trochu jsem to odhadovala, ale i tak to bylo překvapivé.
Opravdu skvělá kniha a četla se sama. Děj rychle plynul a eskaloval. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Fakt bomba!

emilieselden
24.06.2021 4 z 5

Četla jsem i Za zavřenými dveřmi a podle mě byla lepší. Ale ani V pasti lží nebyla špatná. Začátek byl velmi slibný, prostředek se trochu táhl, tam mohla být klidně o pár stránek kratší, ale konec byl super. Dokonce vyšel i můj typ. Ne na vraha ale na toho ''druhého''.

terryaknihy
22.06.2021 4 z 5

Paris dokáže velmi dobře pracovat s tématem mezilidských vztahů. Příběhy tak překombinuje a alespoň já do cca 3/4 si nebyla jistá, kdo tu byl vrah. Za mě Za zavřenými dveřmi o kousek lepší, ale pokud vás baví napínavý příběh, kdy si celou dobu klepete na čelo, tak tahle autorka je skvělá volba! :)

Pajina68
17.06.2021 5 z 5

Knížka mne moc bavila a konec fakt měl spád. Těším se na další příběhy.

Mabie
16.06.2021 3 z 5

Po pár stránkách je jasné “jak a kdo”, nicméně přes trochu rozvláčný začátek je to čtivá oddechovka. Kniha Za zavřenými dveřmi se mi líbila podstatně více, ale tady je velice pěkně popsané, jak zmanipulovat druhého člověka a že i inteligentní jedinec musí začít pochybovat o svém zdravém rozumu, když se proti němu jeho nejbližší spiknou, takže hlavní hrdince jsem moc fandila, aby se jí rozsvítilo.
Protože nejen v knihách mám ráda časový rámec, ocenila jsem datované kapitoly a stejně tak závěr - synchronizaci SMS konverzace se vzpomínkami Cass. Zřejmě jsem mstivý člověk, protože jsem si užívala, jak oba padouši dostávají co proto. ;-)
Vyvrcholení příběhu považuji za velice povedené, třebaže příběh samotný je naivní a předvídatelný.

maryska09
16.06.2021 5 z 5

Opět moc dobrá kniha, která čtenáře chytne a nepustí. I když se dá při čtení tušit, že nic nebude tak, jak to vypadá, tak závěr nezklame. Doporučuji

Comelye
31.05.2021 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, čte se jedním dechem, vlastně všechny knihy od této spisovatelky : )

Arlienen
25.05.2021 3 z 5

Od autorky se mi více líbila kniha Za zavřenými dveřmi. Autorka píše čtivě a líbí se mi její styl psaní. Nicméně knihu hodnotím 3,5*.

LisaBella
22.05.2021 2 z 5

Stejně jako Za zavřenými dveřmi, je kniha téměř od úplného začátku předvídatelná, děj se rozvlekle táhne, jako by tu byla veliká snaha o mnoho stránek, ale obsah by se dal shrnout do jedné kapitoly. Stejně jako předchozí (z mého pohledu prvně čtený) titul ničím nepřekvapí. Mám ráda velké bůmy na konci - extatické rozuzlení a obrovská pointa praskne jako mýdlová bublina. B. A. Paris tohle moc neumí. Závěry jsou očekávatelné, dost zdlouhavé, nepřekvapivé, rozvláčné.. A jak jsem psala - celou knihu tak nějak tušíte, že to tak bude. A ono to tak (bohužel) bude.

vladka1695
18.05.2021 2 z 5

Nuda, předvídatelné, nic nového pod sluncem, tohle bylo jedno velké klišé. Navíc pořád to samé dokola! A hlavní hrdinka se chovala jako totálně nesvéprávná...