V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391558/bmid_v-pasti-lzi-4wP-391558.png 4 2490 758

Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si zkrátila cestu, vydala se Cass autem domů po neosvětlené, křivolaké a opuštěné cestě lesem. Venku navíc zuřila bouřka a ona v tom psím počasí uviděla na kraji cesty auto, v němž seděla jakási žena. Zastavila kousek před ní a počkala, jestli nevystoupí, aby si řekla o pomoc. Když se nic nedělo, vyrazila k domovu, přece po ní nikdo nemůže chtít, aby vylezla z auta na déšť! Druhý den zjistila, že právě tam, kudy jela, byla nalezena mrtvá žena v autě. Zavražděná žena. Mohla ji zachránit? Nebo už byla mrtvá? A co kdyby byla na jejím místě ona sama? Manžel by se zlobil, kdyby věděl, že tamtudy jela… A tak nikomu nic neřekla. Od té doby se jí ale začnou dít divné věci: zapomíná, kde nechala stát auto, jestli si vzala prášky, dokonce objedná kočárek, i když nemá dítě. V hlavě má jen tu mrtvou ženu a zmatek. Cítí velkou vinu, že se ji nepokusila zachránit. A také to, že ji někdo sleduje…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

Micandy
Micandy
26.02.2023 3 z 5

Kniha byla čtivá, to ano, ale pro mě málo napínavá. Brala jsem ji jako oddechovku,hodně mi připomínala od Fieldingové-Jane utíká.
Neustále telefonáty, nicnedělání a opakující se rozhovory mě moc nepřesvědčili o lepším hodnocení než 3*.

Tralalanka
Tralalanka
26.02.2023 5 z 5

Vrelo doporucujem! Skoda, ze nepisem komentar hned po precitani, ale s odstupom niekolkych mesiacov. Kadzopadne kniha nemala chybu. Dej bol tak putavy, ze aj ked som ju zrovna nedrzala v ruke, rozmyslala som, co sa tam este udeje. Jeden z najlepsich psychologickych thrillerov ake som citala.

uzivatel6305
uzivatel6305
22.02.2023 3 z 5

Kniha mě nenadchla tak moc, jako ty předešlé od této autorky, asi proto, že jsem nedávno četla Jane utíká, která mi připadala velmi podobná, jen mi děsně lezla na nervy. Tady to takové nebylo, ale skoro od začátku jsem tušila, jak to celé dopadne. Styl psaní B.A.Paris mě velmi baví, ale tento příběh je spíš oddechovka. Přesto doporučuji.

Nikkaa
Nikkaa
03.02.2023 4 z 5

Takže labilní Cass údajně,nebo vlastně ne...no prostě jako super od začátku do konce no vlastně ten konec to bylo něco...uvažovala jsem přesně jako ona též jsem si myslela že vrah je prvotně její kamarád no a ono ne...

March
March
30.01.2023 5 z 5

Tak to byl ficak, psycho thillery nevyhledavam, ale jsem ráda, že jsem udělala výjimku. Byla to jízda se vším všudy, nic nechybělo a to rozuzlení....?WAU. Autorka umí skvělé vyprávět a udržovat čtenáře v neustálém napětí. Jak psali někteří, i já jsem byla jednodenní čtenář, přečteno jedním dechem, za jeden den.

berila
berila
21.01.2023 5 z 5

Nějak se mi v poslední době začínají více líbit psychologické thrillery a tento se k nim určitě přiřadil. Určitě doporučuji k přečtení.

konicekbily
konicekbily
03.01.2023 4 z 5

Psychicky labilní a nevyrovnaná ve svém jednání hlavní hrdinka vypráví svůj příběh a v něm stále tápe. Někdy ve vyprávění tápe i autorka - uprostřed knihy děj natahuje, ale v závěru vše vyjasní a já jsem si přečetl dobrý psychologický příběh pro ženy.

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Totální masakr! Začala jsem ráno a večer měla dočtenou. Je to přesně ten typ knížky, kde je vše nakonec úplně jinak, než se zdá. Naprosto doporučuju, už druhá kniha od B.A. Paris, která mi po dočtení nechala hubu dokořán.

Páájinka
Páájinka
30.12.2022 5 z 5

No tak tohle byla jízda. Všem doporučuji. Skvělá autorka. Skvělý příběh, ale hodně smutný.

marketa7233
marketa7233
29.12.2022 5 z 5

Naprostá pecka. Knihu jsme si zamilovala snad už na 5. straně, kdy se autorce povedlo ve mě vyvolat první strach. Poté napětí, které mě drželo až do poslední strany. Knihu jsem si fakt užila.

Kskaja
Kskaja
25.12.2022 5 z 5

Tak za prvé, velmi děkuji uzivateli Emma27 za prozrazení deje. Stačí napsat na začátek komentáře SPOILER. Chtěla jsem si přečíst názory na knihu, než ji rozectu a co se nedozvim...!! Takže jsem od začátku knihy věděla.

A za druhé. Kniha velice čtiva, napínavá, úplně mě pohltila a fakt skoda, ze jsem věděla...
Knihu doporučuji!

Lelaqu
Lelaqu
25.12.2022 5 z 5

B.A.Paris píše strašně čtivým stylem, takže vždy po skončení kapitoly máte chuť načíst další. Kniha měla spád, zajímavý děj a skvělý konec.

_Michelle_
_Michelle_
18.12.2022 5 z 5

Napínavá a velice čtivá kniha, kterou jsem měla potíž v pozdních večerních hodinách odložit. Vývoj hlavní hrdinky byl zajímavý. Od začátku až do konce jsem jí fandila. Rozuzlení pro mě bylo překvapující. Bez váhání tedy dávám plný počet hvězdiček.

Emma27
Emma27
09.12.2022 4 z 5

Kniha se mi četla dobře ,kratké kapitoly.Napínavá,ale tak trochu předvídatelná.Od začátku jsem si myslela ,že to udelal manžel.Konec mě překvapil.

Veve721
Veve721
18.11.2022 5 z 5

Páni! Přestože jsem na thrillery z pera B.A. Paris slyšela ohromné chvalozpěvy, realita totálně rozdrtila veškerá má očekávání. Rozhodně brzy sáhnu po dalším kousku z autorčiny tvorby, protože mě svým talentem doslova uchvátila.

Tohle boží dílko si opravdu zaslouží maximální hodnocení a kladné recenze. Jde o dynamickou jízdu s pořádným spádem. Autorka nám předkládá důmyslně vystavěnou zápletku plnou intrik, v níž se čtenář bude bezradně topit spolu s nešťastně zmatenou hlavní hrdinkou. Přestože nejsem velkým fanouškem fenoménu nedůvěryhodného vypravěče či výpadků paměti (na milost beru pouze rybičku Dory), tady bylo téma zpracováno na výbornou. Cass mě sice neustálým vyšilováním neskutečně štvala, v příběhu to ale mělo své místo. Navíc jde o dokonalou hru s napětím. Závěrečnou třetinu jsem zhltla za jedinou noc - jednoduše jsem se od stránek nedokázala odtrhnout a musela knihu před spaním dočíst. Rozuzlení bylo jedno velké WOW a i když určité náznaky mohly finále poodhalit, nadšeně jsem hltala každou autorčinu větu. V pasti lží bude určitě figurovat na mém žebříčku top knih a už se těším na další autorčiny výtvory. Psát teda vážně umí!

LucyEcstasy
LucyEcstasy
08.11.2022 4 z 5

Tento příběh je zaměřený na život jménem Cass. Ta je vdaná, má práci a konečně je její život v pořádku.

Jednoho večera však jede domů zkratkou a ta cesta jí změní život.

Zážitek z oné noci se jí usídlí natolik v mysli, že je paralyzovaná strachem a začíná zapomínat na věci jako schůzky s kamarádkou či dávkování léků.

Podaří se Cass navrátit do života?

Toto byla první kniha od B. A. Paris, kterou jsem četla.

Co se týče knihy, tak jsem ji měla chuť odložit.

Četla se skvěle, příběh byl napínavý a autorka to vše zapletla tak, že jsem vůbec nedokázala předvídat, jak to celé dopadne.

Po dlouhé době jsem četla thriller s originální zápletkou a námětem jako takovým.

Mělo to jeden háček a to samotnou Cass.

Respektive do 3/4 knihy mě Cass neskutečně vytáčela a kazila mi, svou hloupostí, zážitek z knihy.

Po této úmorné pasáži Cass náhodou přijde na to, co se děje. Tady se nám Cass lusknutím prstu změní na velmi inteligentní a silnou ženu.

Ale abych ji jen nehanila, tak musím přiznat, že na konci jsem si k ní cestu našla a bylo mi jí na jednu stranu líto.

Autorka vytvořila nevýrazné prostředí, které ale ke knize sedělo. Žádné zdlouhavé popisy, ale rovnou akce. To se mi velmi líbilo.

B. A. Paris ve finále umí napsat čtivý a poutavý příběh.

Jsem zvědavá na její další tvorbu.

Hodnotím 4/5⭐️

knihomolka_eli
knihomolka_eli
31.10.2022 4 z 5

Mladá učiteľka Cass sa počas búrky ponáhľa domov. Vyberie si kratšiu opustenú cestu cez les. Zrazu si na tejto odľahlej ceste všimne zaparkované auto a ženu, ktorá v ňom sedí. Zvažuje, či zastať a prípadne ponúknuť pomoc. No nakoniec sa rozhodne nevystúpiť z auta.

Na druhý deň sa dozvie, že táto žena bola zavraždená. Cass zaplavia výčitky svedomia a dookola si vyčíta, či mohla tomuto činu zabrániť.

Čoskoro jej na pevnú linku začína volať anonym, ktorý sa neozýva, v telefóne je ticho...videl ju vtedy vrah? Volá jej on?

Okrem tohto všetkého sa Cass začína stávať, že zabúda aj na bežné veci, výpadky pamäte sú stále častejšie. Stará sa o ňu jej manžel, pomôcť sa jej snaží aj jej priateľka Rachel, ale aj tak má Cass pocit, že sa načisto zo všetkého zblázni.

Knižku Kolaps som čítala v podstate jedným dychom, nevedela som sa od nej odtrhnúť. Dej bol napínavý a ja som bola zvedavá na rozuzlenie všetkých problémov Cass.

Pri čítaní prvých kapitol som sa zamýšľala nad tým, ako by som zareagovala ja. Cass bola dosť odvážna, ja by som sa asi neodvážila ani na to, čo bola ochotná spraviť ona. Asi máloktorá žena a možno aj muž, by si trúfol zastaviť autu na totálne opustenej lesnej ceste počas búrky, ktorá nie je ani osvetlená, ani tam nie je mobilný signál.

Od polovice knihy som ohľadom problémov Cass čo-to začínala tušiť, niečo sa aj v závere potvrdilo, ale celá pravda ma šokovala asi tak ako samotnú Cass. Ľudská závisť, pocit krivdy a túžba po bohatstve vedia človeka zmeniť na nepoznanie...a zistenie, kto bol skutočným vrahom ma prekvapilo (tip na vraha som mala iný). Na mieste Cass by som mala rovnaké pocity a tiež by som sa cítila ako totálny blázon.

Autorkin štýl písania mi neskutočne sadol a určite si prečítam ďalšie knižky, ktoré napísala.

Petra00
Petra00
30.10.2022 5 z 5

Číslo jedna od této autorky.

Gracinka
Gracinka
29.10.2022 2 z 5

Kniha mě nenadchla. Prvních 200 stran se pořád dokola omílá, že hlavní hrdinka je duševně nevyrovnaná a na prášcích. Měla jsem chuť přestat číst, ale nenecháváme knížky nedočtené. Posledních 60 stran bylo fajn, podstatně zlepšily můj dojem z knihy.

ydnac
ydnac
27.10.2022 4 z 5

PRAVDA NEBO LEŽ

Výpadky paměti.
Podivné náhody.
Vražda v lese.

To všechno trápí hlavní hrdinku Cass.
Cestou domů ze setkání s přáteli uviděla v lese auto a v něm ženu.
Druhý den je tato žena mrtvá - zavražděna.
Cass každý den někdo volá, ale když zvedne telefon nikdo se neozve.
Může to být vrah?
Mohl jí v lese vidět?
Jde teď po ní?
Cass má nervy na pochodu a k tomu hodně zapomíná...

Napnutá jsem byla až do konce :-)
Něco jsem vytušila a něco mě překvapilo :-)
Něco by se stát mohlo a něco byla velká náhoda, ale za mě super :-)