V pasti ekniha

Vždycky jsem si myslela, že vím, kdo jsem. Ještě nikdy jsem se tolik nemýlila… Layla celkem klidně proplouvá životem. Studuje taneční školu a jediné problémy, které řeší, jsou úkoly a otravná spolužačka. Jednoho dne však zkolabuje. Sama a zmatená se ocitne v nemocnici. Doktoři netuší, proč skoro zemřela a co se jí vlastně stalo. Rychle se zotavuje, její smysly se však nepřirozeně zostřují. Když je rozrušená, začínají se kolem ní dít podivné věci. Když se ji z nemocnice pokusí odvést neznámy muž, její svět se obrátí vzhůru nohama. Je vržena do víru událostí, které od základů změní její život. Co se děje s jejím tělem? Proč se musí skrývat a bát se o svůj život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294346/v-pasti-cZW-294346.jpg 4110

Projekt Alfa (1.)

Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)

emma05

kniha je jedna z nejlepších co jsem kdy četla!!!!!!!!

andrejci

Na to, že české autory nemám moc ráda se mi líbilo. A hodně. Layla je mi sympatická. Nápad je dobrý. Čte se to rychle a je to zábavné. Můžu jenom doporučit.

Apoška

Začátek knihy mě absolutně nezaujal. Od prostředka mě však příběh zaujal. A další díl si se zvědavostí přečtu.

Lika007

Svižný a akční příběh. Je z něho ještě trochu poznat, že jde o prvotinu, ale nic, co by se nedalo začínajícímu autorovi odpustit! Laylu jsem si oblíbila. Ano, umí lézt na nervy, ale to prostě patří k její osobnosti. Vždycky mi přijde, že spousta lidí české autory hodnotí přísněji, než ty zahraniční.

Durkovka

Neupoutatelny pribeh s otevrenym koncem.

Lethania

Asi bych nečetla, kdyby se nejedlo o českou spisovatelku. V poslední době dávám českým spisovatelům šanci, abych jim moc nekřivdila. Ale ve většině případů jsou zahraniční (fantasy) knihy prostě lepší. Nejedná se o špatný nápad, ale o provedení. Děj sice plynul, ale některé pasáže byly lehce naivní. Hlavní hrdinka mi vadila. Víc jak 3* si kniha nezaslouží.

Elulilinka1

Kniha mě velmi zaujala, čekala jsem trochu něco jiného, ale kniha mě velmi příjemně překvapila...Musím jen doporučit :)

Lili000

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, pěkně promyšlený příběh, který dokáže skvěle vtáhnout do děje a je velmi napínavý.

Agarika
20.11.2017

Rychlá a akční. Hlavní postavu jsem si hned oblíbila, i když byla někdy napřesdržku. Ale to k ní prostě patří a byla díky tomu i mnohem realističtější. Nikdo přeci není dokonalý ne? :-)

dzejny6435
11.10.2017

Je to super! Úplně něco jiného, než jsem zvyklá, velmi dobře promyšlený příběh.

Lika007
05.10.2017

Akční pecka! Trošku mě mrzí, že se dál nervedl děj s Leem, ale tuším, že se k němu ještě vrátíme! Už aby vyšel druhý díl!

Lafix
10.08.2017

Tento příběh mě moc nenadchl, ačkoliv jsem to přečetla do konce.

Percabethka
06.07.2017

I přes pár menších nedostatků jsem si příběh od začátku do konce užívala. Autorčin styl psaní mi hrozně moc připomněl Meg Cabot, kterou úplně miluju, takže mě knížka okamžitě chytla. Pořád se něco dělo a nebyla tam snad jediná nudná pasáž, četla se skoro sama a nápad byl taky skvělý. Jediné, co bych vytkla, bylo opakování stejných slov pořád dokola (např. Podívala jsem se na tu čarodějnici. "Čím se to voníš, čarodějnice?" Já tu čarodějnici vážně nenávidím. - Kdyby o ní mluvila jako o Amandě a pak jí oslovila "čarodějnice", tak nic neříkám, ale tohle bylo trochu přehnané...) a pak to, že česká autorka píše příběh z Ameriky. Jako by jich už tak nebylo dost :D A přečíst si pro změnu něco z Česka by bylo zajímavé. Hlavní ale je, že Američané mají trochu odlišný způsob myšlení, takže když čtu knihu z amerického prostředí od Američana a pak od Češky, vždycky mě zarazí detaily, které českému autorovi často nedojdou - třeba jiné školství, návyky a podobně.

drakee
01.07.2017

Bomba!! Těším se na další díl.
Docela mě překvapilo že sem si oblíbila pravou ruku hlavního záporáka. Nemůžu si pomoct se Serovem je sranda

Calla2002
03.06.2017

Nádherná kniha čtivá a zajímavá četla se rychle a strašně se mi to líbilo a Leo? pane bože....ten konec? skončilo to dobře ale s otevřeným koncem zajímalo by mě jestli bude další díl .. :-)

kyticka152
24.05.2017

Kniha ani nepřekvapila, ale ani neurazila. Nebavil mě začátek. Připadalo mi, že se tam děje pořád to samé dokola. Prostředek to nějak vyrovnal a konec mi přišel jako každý jiný. Každopádně do výzvy se hodí!!! :)

Hoshi
17.04.2017

Opravdu velmi zajímavý, strhující a čtivý příběh o sympatické Layle, která používá sarkasmus v mnohých situacích. Doufám, že se dočkáme nějakého pokračování.

nikol0783
22.03.2017

Bylo to rozhodně něčím nové, hlavní hrdinka má podobný smysl pro humor jako já (ať žije sarkasmus). Jenže se snažila být vtipná i ve chvílích, kdy se to absolutně nehodilo - navíc se vsadím, že kdyby se autorka ocitla v podobných situacích jako Layla, nevydala by ze sebe ani hlásku, natož hlášku. Jinak vcelku fajn čtení.

Bettybook
15.03.2017

Tak tahle kniha byla fakt něco!Chvílemi mi až mrazilo!

Dragita
03.03.2017

5 Show more
Review První polovina byla super, vtáhla mě do děje. Layla mi byla sympatická,svá, tornádo v živém těle. Občas byla trochu víc výbušná. Kdo by se jí divil, v její situaci. Jen mě rušilo, jak oslovuje čtenáře a dělá z něj hlupáka ( pokud vám to ještě nedošlo... apod)
V institutu to bylo drsné, Layla se nevzdávala, dokud to šlo. Čtení bylo temnější. Jen závěrečná třetina příběhu má u mě mínus. Byla moc zrychlená. Vztahy mezi ní a doktorkou Sandrou a vůbec s betou, neměly šanci se podle mě tolik projevit, aby to vedlo k tomu závěru. Škoda, že je kniha tak tenká, slušelo by jí pár stran navíc.
I tak jsem si příběh užila - kdo hledá odpočinkové čtivo na jedno odpoledne, směle do toho. Fandím Layle, chci pokračování a nápad s genetickými hybridy je skvělý :)

marta14
12.02.2017

Kniha se mi moc líbila.Byla taková jednoduchá.Konec sice otevřený,ale nevadí.Doporučuji.

Iwíček
17.01.2017

Musím říci, že tato kniha byla skvělá. Uchvátilo mě, jak autorka pracovala s ich-formou tak, že se dalo krásně sledovat momentální rozpoložení hlavní hrdinky. Vše bylo přímočaré a nikde jsem neměla pocit, že by něco nesedělo. Líbilo se mi, doporučuji a těším se na pokračování. Hlavní hrdinku jsem si velice oblíbila a její vlastnosti mi přišly naprosto reálné, protože... uznejte sami, připadali jste si v jejím věku také jak utržení ze řetězu a do všeho jste se vrhali po hlavě? Taková je prostě puberta...

JirkaDitt
29.12.2016

Knížka byla supr. Byla to taková ta nenáročná knížečka, kterou si každý čas od času rád přečte. :-)
Do autobusu a na víkend úplně ideální! :-) Jsem zvědavý na druhý díl.

Morčička
26.12.2016

Tato kniha se mi velmi líbila. Doporučuji ji. Byla ale hodně drsná.

Aires
22.12.2016

Zajímavá kniha nabitá akcí, ve které si užijete parádní honičky, pronásledovačky a mistrovské přestřelky ve stylu Kobry 11 :) A tohle všechno má na svědomí holka, co prozatím hopsala na taneční akademii balet :) Jasně trochu přitažené za vlasy, ale bylo to čtivé a celkem mě to bavilo :) Jen škoda, že Layla připomíná neřízený granát a do všeho se vrhá po hlavě :D

pejty
25.11.2016

Když jsem začal číst tuto knihu, tak jsem byl nadšený. Sarkastická hlavní hrdinka, která neustále hláškuje, zajímavá zápletka a superschopnosti. Co víc si přát? No bohužel mé počáteční nadšení brzo opadlo. Autorka se totiž snažila být za každou cenu vtipná a neustále na čtenáře střílela hlášku za hláškou, což nakonec ale bylo dosti na škodu. Protože, když se někdo snaží být za každou cenu vtipný, tak se nakonec moc lidí nezasměje. Což byl tento případ. Neustále sarkastické poznámky se mě už asi na padesáté stránce omrzeli a mě kniha přestala bavit. Asi od půlky knihy mě příběh začal opět bavit, ale škoda už byla spáchána a už jsem se nedokázal do knihy tak zažrat.

Wizzly
22.11.2016

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout! Jsem nadšená z autorčina humoru, opravdu jsem se hodně nasmála, protože některé ty slovní hříčky to prostě hned tak někdo nevymyslí!! Musíte si to přečíst, aby jste pochopili! Jinak příběh hrdinky je od začátku až do konce akční, napínavý, takže se to čte velmi rychle, ale mně to tak vyhovuje. Žádné zdržování dlouhými popisy. Knížku vřele doporučuji! :)

simi28
02.10.2016

Zajímavá kniha. Postavy mi byly sympatické, příběh vcelku dobrý, ale mám jeden zásadní problém. Kniha je co se týče děje taková nevyvážená. Střídají se zde jednotlivé části, které mě při čtení jakoby rušily. Na začátku je to celkem fajn, pak ale nastane poměrně rozsáhlá a utahaná část. Konec byl naopak šíleně uspěchaný a měla jsem pocit, že to autorka chce hned utnout. Na druhou stranu to rozhodně nebyla špatná knížka, je to přeci jen prvotina autorky. Rozhodně se chystám na její další knihu, protože i přes ty chyby v téhle knížce nemůžu říct, že by mě kniha nebavila. Doporučuji

Atira
13.07.2016

Strhující děj, který vás nenechá ani chvíli si odpočinout, hlavní hrdinka ve svém až naivním přesvědčení, že o svém životě bude rozhodovat pouze ona, bojuje proti nepříteli, aby zachránila vše, co je jí drahé. Jako hlavní obranu používá drzost a své schopnosti. Nemusí sednout každému, ale rozhodně se jedná o příjemné počtení.

warca
12.07.2016

Nejprve nudné a zdlouhavé, ale pak, když se to trochu rozjelo, se mi kniha celkem líbila. Jen mi hlavni hrdinka přišla zvláštní a kapku nesympaticka.

genetické experimenty útěk pronásledování pro dospívající mládež (young adult) výcvik pro děti od 11 let sci-fi pro děti pro mládež sci-fi superschopnosti

Lenka Dostálová

Lenka Dostálová