V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171536/mid_v-pasti-AvM-171536.jpg 3 234 74

V den, kdy začala sněhová bouře, nikdo netušil, že bude trvat celý týden. Běsnící vítr, nekonečné závěje sněhu a vše spalující mráz. Pro ty, které bouře zasáhla, tak už není hlavní starostí, jak zůstat v teple, ale jak přežít. Scotty a jeho přátelé Petr a Jason patří k posledním ze sedmi studentů, kteří po začátku bouře čekají v budově své střední školy, až pro ně někdo přijede. Brzo jim však dojde, že jim nezbyde nic jiného, než ve škole přenocovat. Což se nezdá jako vůbec špatný nápad, zvlášť když s nimi v budově zůstaly dvě nádherné holky. Ale pak vypadne proud, poté teplo. Vodovodní trubky zamrznou a popraskají. A na střeše se hromadí sníh, který je může každou chvíli zavalit. Jak dny pokračují, sněhové závěje jsou vyšší a vyšší a prázdné místnosti jsou chladnější a tmavší, všem postupně dochází, že nastává boj o holý život. A že budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí ve svých životech.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Trapped , 2012

Vatter83
Vatter83
23.11.2023 4 z 5

Začátek zdlouhavý a nudný, pak děj "nabral obrátky", perfektně vykreslená atmosféra. Nicméně závěr byl až příliš rychlý, čekala jsem víc...

Moudd
Moudd
07.04.2023 5 z 5

Perfektní atmosféra, postupné přibývání napětí. Boj o přežití.

E.T.007
E.T.007
29.11.2022 4 z 5

Bavilo ma to. Zaujímavý námet, dobré spracovanie, hlavne vykreslenie tej atmosféry bolo super. Myslím, že stojí za prečítanie.

bupilla
bupilla
03.02.2022 3 z 5

Taký pomerne jednoduchý príbeh na jeden večer.
Nalákala ma obálka a túžba aspoň si o poriadnom snehu prečítať, keďže sa nám ho ani túto zimu v realite moc nedostáva.
Kniha bola pútavá hlavne svojou atmosférou, samotný príbeh bol málo rozvinutý, aj o postavách by som sa rada dozvedela ešte o čosi viac.
Knihe sa ale nedá uprieť uveriteľnosť a atmosféra je naozaj dobre mrazivo vybudovaná .
Za prečítanie stojí, ale silnejší dojem nezanechá a v knižnici si ju nenechám, raz prečítať úplne stačilo.

Niu
Niu
29.01.2022 5 z 5

Opravdu dám 5*. Za atmosféru; skoro jste mohli cítit chlad a vítr za okny, slyšet padající sníh a vrzající budovu. Námět byl zajímavý a já jsem byla překvapená, že byť se děj odehrával se středoškoláky, celkem se obešel bez klišoidních rozhovorů. Vlastně mě až překvapilo, že hlavní protagonisté toho spolu namluvili velmi málo. A až do opravdového konce nevíte. Myslím, že na tak úzkou knížku je to napětí vygradováno. Asi je to umocněno tím, že miluji zimu, sníh, ráda mrznu :o)

Amitiel76
Amitiel76
27.08.2021 3 z 5

Knížku jsem našla zcela náhodně v knihovně, v oddělení pro děti a mládež. Upoutala mě zajímavá anotace, která se tvářila skoro jako mrazivý thriller, a já na ni začala být zvědavá. Jenže to by jsme nesměli být v oddělení pro mládež :-))
Ale jo. Ono to vlastně vůbec nebylo špatné! Sice psané takovou tou jednoduchou formou pro náctileté, ale děj byl vážně dobrý. První polovina knihy se tedy dost nezáživně vlekla, ale od půlky už mě to chytlo a drželo až do konce....
Bez elektřiny, tepla, bez jakéhokoliv spojení s vnějším světem, a nakonec i bez vody. Sněhu přibývá s každou hodinou, až je doslova pohřbí i se školní budovou pod závějemi. Přesto nikdo z venčí netuší, že tam zůstalo uvězněných sedm patnáctiletých děcek. A šroub strachu, paniky a beznaděje se postupně utahuje ....
Místy mi přišlo chování uvíznutých dětí až úsměvné (viz. problémy hlavního hrdiny s uhry, které řešil pomalu v každé kapitole :-) ), ale jinak to bylo docela reálné a žádná podivná přemrštěnost. Být mi "náct", a být cílová skupina, asi bych hodnotila vyšším počtem hvězd.

venda99
venda99
23.12.2020 5 z 5

Nenáročné, příjemné čtení. Mě to bavilo.

knihomolka27
knihomolka27
10.11.2019 4 z 5

Přečteno za odpoledne, velmi čtivé. Tento motiv zkoušení co všechno postavy vydrží je velmi zajímavý a objevuje se v hodně knížkách. Čtení takových knížek je velmi návykové. Bylo zajímavé sledovat jak kamarádství hlavních hrdinů prochází mnoha zkouškami a kdo je ochoten riskovat za lidi, které má rád život. Hold když jde o život priority se začínají trochu měnit a lecjaké zásady vytrácet. Jen si představte sebe co by jste dělaly vy v takové situaci.

Každopádně knížka nezklamala až na konec, který byl podle mě dost uspěchaný a snesl by ještě tak jednu kapitolu. Jinak nemám co vytknout od autora bych si klidně ještě něco přečetla.

Prostředí a námět mi trochu připomněly film Snídanový klub (ten taky doporučuji).

Name686
Name686
06.10.2019

Dobrá kniha na zabití času. Podle mě je i zajímavá a dost reálná. za mě 4 hvězdy.

Kim64
Kim64
12.08.2019 3 z 5

Priemerná kniha, ktorá sa počas celého príbehu drží v jednej rovine, chýbalo mi tam nejaké to "bum". A záver? Mám pocit že mi tam chýbalo pár strán, ale inak to bola celkom vpohode oddychovka na večeri, keď už ste prečítali všetky knihy, ktoré máte doma.

OniDourou
OniDourou
04.05.2019 3 z 5

Na zkrácení času dobré.
Ale jinak příběh a postavy v celku nezajímavé.
A konec mi přijde trošičku uříznutý, ale to se mi asi jen zdá :d

luculi
luculi
20.02.2019 3 z 5

Naprosto obyčejná kniha, která příliš nepotěší, ale ani vyloženě neurazí. Téma sněhové kalamity je zajímavé, kniha se čte na výbornou. Ale bohužel docela pokulhává a nepůsobí moc dotaženě...

betule3
betule3
04.02.2019 3 z 5

Knížka nebyla špatná. Velmi mě zaujala svou anotací a grafickou podobou. Ze začátku jsem se vůbec nemohla odtrhnout, příběh byl čtivý, hrdinové mi byli více méně sympatičtí a líbilo se mi prostředí. Později mi přišlo, že už se vše stále motalo jen kolem toho samého a nic moc nového jsme se nedozvěděli. Ale i přes to mě to bavilo. Co se mi ale moc nelíbilo a co moc nechápu, je konec. Jako wtf, co to bylo? Přišlo mi, že se autorovi už nechtělo psát, a tak knihu dokončil jak nejrychleji to šlo. Mrzí mě, že jsem se vlastně nedozvěděla,jak všechny postavy skončí. Ale jako oddychovka je knížka fajn!

jiri77
jiri77
31.12.2018 3 z 5

Jednoduchá oddechovka ,která nenadchne a ani nezklame. Je pravda ,že je někdy takové čtení občas potřeba.

any333
any333
28.11.2018 5 z 5

Už si přesně nepamatuji, co jsem od knihy čekala, ale když se znovu podívám na náhled a anotaci, myslím, že mě lákala hlavně ta mrazivá atmosféra. A to se mi i docela splnilo, protože když jsem knihu četla o prázdninách někdy na začátku srpna, cítila jsem, jak mi sem tam přeběhl po zádech mráz. Což se docela vylučuje, ne?
Oceňovala jsem autorův lehký smysl pro drama, který mě nutil si dělat v průběhu čtení domněnky o tom, co bude dál. A také to, jak moc byl příběh nasáklý podřimující a rozmrzelou melancholií. Něco takového nikdy neodmítnu. A pak se mám divit, že se dýchající chlad zvyšuje společně s beznadějí hlavních hrdinů. To tu bylo docela cítit a když jsem nad tím přemýšlela, došlo mi, že bych se pravděpodobně chovala podobně. Prvně bych se nechala pohltit lákavou představou, že si můžu užít legraci v typickém místě serióznosti(nebo tam něco trochu rozbít), a až pak by se dostavilo i plné prozření z toho, v jaké situaci bych se ocitla. Postavy se mi v tomhle staly dost blízké a bavilo mě mezi nimi sledovat vývoj sympatií a opačných emocí, protože se to všechno zdálo velmi lidské. Jen to demonstrovalo beznadějnost celé sněhové pasti. A já byla zvědavá, kam ta mozaika jednotvárně a čím dál víc zoufaleji situovaných skutečností doputuje na konci.
Zvláštní oblibu si u mě vypěstovala jedna 'outsiderská' osoba, jejíž kyselé komentáře jen napínaly nervy ostatních. A docela mě zarazilo, jak moc podobný realitě byl vývoj 'romantiky'. Tedy, možná to jen autor opravdu ukončil moc brzy, ale já osobně jsem nepochytila, že by to nějak rozřešeně vyústilo. Takže pokud by to mělo zůstat tak, jak to čtenář před finálem opustil, nenacházím na tom přikrášlené skoro nic.
K samotnému konci napíšu asi to, že jsem tu hroznou věc tušila a přeskakovala tak očima mimoděk řádky, kde se to konečně zjevilo černé na bílém. Další pokračování mi přišlo až příliš krátké, na to, o co se tam jednalo. Ale možná autor vsadil na symboliku a ten malý majáček naděje má evokovat to jisté, co tam šlo vyčíst. Pokud ano, umím si představit, jak to tedy nakonec doopravdy dopadlo.

bara2004
bara2004
24.11.2018 1 z 5

Upřímně, od knihy jsem čekala více. Na první pohled mě zaujal obal knihy, díky kterému, jsem knihu začala číst. Od začátku mě kniha nebavila, ale bylo mi líto knihu hned odkládat. Bohužel jsem i tak knihu nedočetla dokonce. Nápad dobrý, ale příběh mě nebavil a nezaujal. Škoda.

SknihouVrukách
SknihouVrukách
23.11.2018 3 z 5

Námet bol dobrý, ale autor to pokazil. Miestami to bolo dosť nudné. A ten koniec?? Ten radšej nekomentujem.

Lu_Si
Lu_Si
27.01.2018 4 z 5

Sama se trochu divím, že hodnotím tak vysoko, ale prostě mě to bavilo. Kniha si nehraje na nic velkého, je to obyčejné vyprávění o celkem reálných postavách v uvěřitelné situaci. Za mě dobře zvládnutá gradace příběhu. A zatímco u spousty knih už jsem dávno zapomněla o čem byly, tahle mi utkvěla v paměti a i po roce mi z ní jde doslova mráz po zádech.

Lily-fairy
Lily-fairy
03.12.2017 5 z 5

Úžasný příběh, ale ten otevřenej konec...

E.lisabeth
E.lisabeth
12.11.2017 3 z 5

Jednoduche cteni o nicem....to je obcas potreba. Vlastne jsem spokojena. Po knize doporucuji sahnout ve chvilich, kdy se vam nechce premyslet nad slozitou zapletkou. Konec me tedy take neuspokojil, jak to vlastne dopadlo? Ocenuji napad, jak na zacatku kapitoly zacina byt stranka zapadanejsi a zapadanejsi a zapadanejsi...