V osidlech temných intrik

V osidlech temných intrik https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/976/bmid_v-osidlech-temnych-intrik-65c895d4bfe06.jpg 4 20 6

rafan65
16.09.2021 4 z 5

Tak jsem se vrátil k dalšímu dílu tohoto románu a jsem docela spokojený. Některé pasáže jsou sice trochu zdlouhavé, ale jiné čtenáře vtáhnou do děje a nepustí. Určitě přečtu další knihy a jsem docela zvědavý jak to dopadne.

Kuža007
25.01.2020 3 z 5

Tento díl vážně napsal Karel May. Na rozdíl od prvních dvou, které měly úroveň, mi tento tento připomínal, hlavně od druhé poloviny dávku trapnosti a druhá kapitola vypadala jako bídná mexická telenovela, popřípadě jako parodie. Chvílemi mi to připomínalo dokonce Cimrmanova Němého Bobše.

Mari80
04.03.2019

Teprve začínám, ale po přečtených dvou dílech se těším na další zápletky a rozuzlení.

danny_21
10.10.2017 2 z 5

Další osudy známých postav z předchozích dílů a jejich nových klonů. Začíná to tou romancí a intrikami pomalu připomínat Ordinaci v růžové zahradě - 45 %

minirock
01.06.2017 4 z 5

Pěkně se to zamotává. Ale klobouk dolů před autorem, ukočírovat tolik postav, tak aby děj dával smysl, to je umění. Stejně by to ale chtělo číst všechny díly po sobě, jinak v tom čtenář ztrácí přehled. Bohužel víc knih zatím nemám takže musím počkat.

Kakho-Oto
19.01.2017 3 z 5

Zhruba prvních 50 stran a poté druhá kapitola knihy se mi velice líbily. Většina první kapitoly je pro změnu celkem o ničem, např. zbytečně dlouhé rozhovory či Sternauova demonstrace různých zbraní a jejich skvělého používání. Z vévody z Olsunny se stala kladná postava, zatímco banda Cikánky Zarby zde působí negativně. Zajímavost: kladní hrdinové se ve svém domě bránili cikánskému přepadení, při čemž tři Cikány zastřelili. Jelikož se jednalo o nutnou obranu, nic se obráncům nestalo (nedostali vůbec žádný trest). A teď si to představte dneska a nemuselo by jít o Cikány, ale o jakékoliv útočníky. Tato část cyklu mně dost připomínala cyklus Ztracený syn (2. kapitola knihy dokonce nese stejný název).

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha V osidlech temných intrik je v