V osidlech temných intrik

V osidlech temných intrik

Dobrodružný román, v němž pokračují intriky kolem hlavních hrdinů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/976/v-osidlech-temnych-intrik-976.jpg 49

Tajemství starého rodu (3.)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Návrat

minirock

Pěkně se to zamotává. Ale klobouk dolů před autorem, ukočírovat tolik postav, tak aby děj dával smysl, to je umění. Stejně by to ale chtělo číst všechny díly po sobě, jinak v tom čtenář ztrácí přehled. Bohužel víc knih zatím nemám takže musím počkat.

Kakho-Oto

Zhruba prvních 50 stran a poté druhá kapitola knihy se mi velice líbily. Většina první kapitoly je pro změnu celkem o ničem, např. zbytečně dlouhé rozhovory či Sternauova demonstrace různých zbraní a jejich skvělého používání. Z vévody z Olsunny se stala kladná postava, zatímco banda Cikánky Zarby zde působí negativně. Zajímavost: kladní hrdinové se ve svém domě bránili cikánskému přepadení, při čemž tři Cikány zastřelili. Jelikož se jednalo o nutnou obranu, nic se obráncům nestalo (nedostali vůbec žádný trest). A teď si to představte dneska a nemuselo by jít o Cikány, ale o jakékoliv útočníky. Tato část cyklu mně dost připomínala cyklus Ztracený syn (2. kapitola knihy dokonce nese stejný název).

Karl May

Karl May