V objatí diabla

V objatí diabla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427572/bmid_v-objati-diabla-LB5-427572.jpg 4 8 3

Leopold Sanitas série

Historická detektívka „V OBJATÍ DIABLA“ sa odohráva v roku 1866 v Rakúskom cisárstve. Jej dej nás zavedie do malebnej obce dnes známej ako Palárikovo. Ústrednou postavou románu je mladý lekár Leopold Sanitas, ktorého požiada starý priateľ o pomoc. V časti Kerestúr bol brutálne zavraždený tulák. Leopold začne vyšetrovať, ale obetí pribúda... A všetky nesú znaky po kanibalizme. Vyšetrovanie vedie k starej mohyle, ktorá v sebe ukrýva prvky okultizmu, čiernej mágii a bosoráctva. Čo spája obete? Kto mohol vykonať tak ohavné činy? Aký je dôvod ich vrážd? Čo má vrah spoločné s keltskými bohmi? Aj na tieto otázky musí nájsť mladý vyšetrovateľ odpovede, aby vypátral neľútostného vraha predtým, ako bude znova zabíjať.... celý text

technik1965
21.01.2021 2 z 5

Po prvej knihe som trochu viac od tejto očakával. Veľmi, veľmi ľahké čítanie, slabá oddychovka. Jej tretiu knihu si prečítam až s odstupom dlhšieho času. Na to treba pripraviť. Dúfam, že ma nesklame ako táto.

DaHo
27.08.2020 5 z 5

Druhý příběh doktora Sanitase, který je opět požádán o pomoc při vyšetřování, tentokrát nejspíše rituálních vražd. Slovenština mi vůbec nevadí, kniha je napsaná krásným čtivým jazykem. Opět zajímavý příběh, člověk je vtažený do děje - jen malá výtka :) - ráno jsem číst začala a večer skončila :) :) - co teď ?? :)
Už se těším na další příběh se stejným hlavním hrdinou.

lusila
20.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Historická detektívka slovenskej autorky je zaujímavá námetom aj miestom.
Príbeh z dávnejších čias /rok 1866/, keď niektorí ľudia ešte verili v rituály a v rôzne zázračné elixíry sa odohráva na Slovensku v obci Kerestúr. /juhozápad Slovenska/. Na strome sa nájde obesený a znetvorený muž, tulák. Na prvý pohľad ide o bežnú bezvýznamnú vraždu, obetí však začne pribúdať a každá je rituálne umiestnená a zohyzdená. Mladý lekár Leopold Sanitas, ktorý je na návšteve u svojho priateľa, tiež lekára, je požiadaný o pomoc pri pátraní po možnom vrahovi. Leopold však ešte netuší, že ho pátranie zavedie až ku vplyvným ľuďom a pochybnosti bude mať aj o svojom priateľovi.
Je možné, že sa na území obce praktizovalo černokňažníctvo a ľudožrútvo?Napínavý príbeh od začiatku až do konca.
"Mužovi priviazanému o kamenný stolec by nikdy nenapadlo, že skončí práve takto. Vždy sa musel v duchu smiať z mena, ktoré mu dali jeho nebohí rodičia. Branislav. Slávny bojovník, obranca. Nikdy sa za takého nepokladal a pochyboval, že ho tak niekedy niekto vnímal. Bol skôr utiahnutý a od detstva precitlivený. Preto po smrti rodičov prepadol pijatike a kvôli nej prišiel o celý svoj majetok. Stal sa tulákom a človekom bez domova. Teraz sa cez privreté oči díval na tmavú hlinenú stenu nad sebou. Okolo neho stáli beztvaré osoby, ktoré mali na sebe plášte s kapucňou."

Barbora Gero
slovenská
2019  74%Symbol smrti
2019  73%V objatí diabla
2020  80%Chuť krvi
2021  87%Vražedné sprisahanie
2022  83%Mŕtvi neplačú

Kniha V objatí diabla je v