V nemilosti

V nemilosti https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/850/v-nemilosti-850.jpg 5 262 32

Sid Halley série

Nebezpečí, jemuž tentokrát čelí Sid Halley, bývalý žokej šampion, z něhož se po úraze stal detektiv, je mimořádné. Když dostal před soud svého přítele, všeobecně oblíbeného a populárního, stal se veřejným nepřítelem a ocitl se v nemilosti davu. Dokázat přítelovu vinu a dostát přitom své pověsti bude pro Sida velice těžké. Pro jeho další život, kariéru i pro duši.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Come to grief , 1995

Luigi1
03.08.2023 5 z 5

Byl jsem velice spokojen

petrarka72
11.07.2023 5 z 5

Ten případ je na Francisovy poměry tak surový, že jsem úplně vytěsnila, že ho znám - a vzpomněla si až s poslední stránkou. Koně bez kopyt, děvčátko s leukémií, přítel s temnotou v duši, (jako obvykle) Sid bez bázně a hany a navíc systematická a odporná šikana jako vystřižená z našich časů sociálních sítí. Francis byl svým způsobem vizionář - a k tomu velmi čtivý autor. Baví mě, jak zasvěceně píše o tom, co zná - nejen dostihy a koně, ale i lidskou povahu - a jak zvědavě ohledává to, co nezná (tady mimo jiné svět luxusní tkadleny Trish).

Alinke
01.05.2023 5 z 5

klasická krásná detektivka s úžasným popisem vše co se týká koní a jezdeckých závodů. Napínavé od začátku do konce

kleozpatra
20.02.2023 2 z 5

Kdysi dávno jsem byla z Dicka Francise vyplesklá, šla po každé jeho knize a vůbec mi nevadilo, že čtu vlastně pořád to samé. Tentokrát už mi to vadilo celkem dost a když snad po padesáté kdosi "přikývl", cukala mi ruka, že to zahodím :).

Noisette73
20.08.2022 4 z 5

Krásné čtení.

cukrovka
24.04.2022 5 z 5

Napínavé čtení i když od začátku víme kdo je zloduch. Hlavní hrdina se musí vyrovnat nejen s odhalením totožnosti zloducha, ale i s nelichotivou mediální kampaní proti vlastní osobě. Zajímavé, čtivé a napínavé.

Ryšava
03.04.2022 4 z 5

Musím říct, že konec je parádní. Sice mi to tentokrát postupně docvaklo, takže když Sid vysvětlovat, tak jsem to už tušila. Ale trochu mi nesedí čas (roky), ale to mi nevadí. Chvíli jsme si myslela, že Sid nebude tentokrát ve šlamastice ze které by se musel dostat, ale Francis nezklamal jen mě udivuje, že co všechno se Sidovi stalo, tak je pořád psychicky "v pořádku"

Lena79
23.02.2022 5 z 5

Kniha se mi nečetla snadno v tom smyslu, že nedokážu pochopit, jak se někdo může podílet na týrání zvířat.
Jedná se o starou dobrou detektivku, kde krev neteče proudem a používá se mozek místo zbraní.

janina66
17.01.2022 4 z 5

Opět skvělý příběh, ale jednoznačně nejslabší kniha ze série Sid Halley. Ostatní francisovky jsou top na 100%.

babystar
16.01.2022 4 z 5

Třetí kniha ze série o Sidu Halleyovi na téma: "Není všechno zlato, co se třpytí". Sid se přesvědčí, že je dobré odhalovat zločince, jen to nesmí být dostihová a televizní celebrita a ještě k tomu dlouholetý přítel. A když se k tomu připletou ještě "úplatná" média, pak jste opravdu v nemilosti. Dřívější úspěchy i dobré srdce je vám "na houby", protože vás (naštěstí skoro) všichni nenávidí. Mediální obraz nade vše! Příběh napínavý od začátku do konce vypovídající o stavu naší společnosti.

willy9203
22.11.2021 5 z 5

Od začátku napínavý příběh, kterému se daří v čtenáři vyvolat poměrně silné emoce. Vyvrcholení mi připadlo skoro až lehce ve stylu amerických akčních béček, ale zůstalo naštěstí alespoň trochu reálné.

BooksLoverAnn8
26.12.2020 5 z 5

Sid Halley... Bývalý úspěšný žokej, který pří brutálním pádu z koně přišel o ruku, a proto se rozhodl, že se vydá na pomoc všem obětem krádežím, přepadením a vražd. Jako detektiv je opět nejen úspěšný, ale i oblíbený, bohužel ne nadlouho. Při vyšetřovaní nového, velmi brutálního případu, kdy zločinec usekává nohy dostihovým koním, nařkne Sid ze zločinu svého přítele a miláčka celého národa. Sid se náhle octne v kruhu pomluv a nadávek, a v novinách se o něm bude psát, jako o hloupém a falešném detektivovi, který zradil svého přítele a chce si dokazovat, že on je ten, koho by měli mít všichni rádi. Sid se ale i přes to vše vzchopí, dopadne zločince a očistí své jméno. Během příběhu dojde k několika přepadením, sebevraždám a pokusům o vraždu. Seznámíme se s několika lidmi a navštívíme několik zajímavých míst.
Sida mám velmi ráda, je to milý a bystrý muž a jsem moc ráda, že se objevuje ve více knížkách. Kniha mě opravdu moc bavila! Příběh byl napínavý a čtivý a od knihy se nešlo odtrhnout.
Velice doporučuji!

hana4834
16.08.2020 5 z 5

Mooc se mi příběh líbil mám Sida rada je super

Greenfingers
09.07.2020 5 z 5

Kdo má rád koně a charismatického bývalého žokeje Sida Halleye určité by si neměl nechat ujít tento zdařilý román. Dick Francis v každé ze svých knížek dokazoval, že v jeho žilách pořád kolovala krev dostihového jezdce a, obrazně řečeno, z každé stránky byl cítit pach koní.
Nemohu jinak než doporučit!

AlčaVaca
18.06.2020 5 z 5

"Francisovky" čtu velmi ráda, patří mezi mé oblíbené. Díky čtenářské výzvě jsem skočila s radostí po další. U této knihy se mi ale občas dělalo šoufl u některých pasáží, přitom jsem zvyklá na kdejaký thriller, samá mrtvola a potoky krve. Autor to prostě se čtenářem umí. Za mě rozhodně 5*

kolacky
05.04.2020 5 z 5

Znovu přečteno v rámci Výzvy - a opět shledáno vynikajícím čtením! Sida mám moc ráda.

Boogie007
12.05.2019 5 z 5

Knihu jsem otvírala s pochybami, zda nebude čtení nudné, když už vlastně víme, kdo je tu záporák. Rozhodně se mi obavy nevyplnily a hltavě jsem se vrhala na každou další stránku.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Pěkná, napínavá, prostě Dick Francis :-)

Disease
29.06.2018 2 z 5

Jednoznačně nejslabší Sid Halley a i v rámci Francise těžký podprůměr.

Jaruš7
24.06.2018 4 z 5

Asi bych ji mohla doporučit do návrhu nové Výzvy v kategorii "Kniha iritující, přesto přečtená".
Výstižněji a krátce řečeno, tak jsem nikdy při četbě tolik nespílala sobě a oblíbenému autorovi za námět. Už po prvním popisu věcného důkazu jsem své " to snad ne, končím" četbu odložila a ne naposledy, pak ale zůstala nezodpovězená otázka kdo ( kterej h.....k - toaletník) a proč, takovou výzvu řešít u audiočetby ztlumením zvuku jde, ale bez toho to moc platné není, neboť kniha s cenou A.E.Poea už má ten punc výjimečnosti, což jsem zprvu netušila.
Tratoliště lidské mi už, až tak, tolik problémů nedělá, ale to, těch němých tvorů, to jo a hrozně.
Mám to z krku, pachatele autor usadil do vrstev, kterým se možná chtěl pomstít, neboť i ten důvod z toho jaksi vyvěral.
Za styl vic za téma míň, celkem 4*.

tělesné postižení koňské dostihy

Dick Francis (p)