V nemilosti

Nebezpečí, jemuž tentokrát čelí Sid Halley, bývalý žokej šampion, z něhož se po úraze stal detektiv, je mimořádné. Když dostal před soud svého přítele, všeobecně oblíbeného a populárního, stal se veřejným nepřítelem a ocitl se v nemilosti davu. Dokázat přítelovu vinu a dostát přitom své pověsti bude pro Sida velice těžké. Pro jeho další život, kariéru i pro duši....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/850/v-nemilosti-850.jpg 4.6177

Sid Halley (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Come to grief (1995)

Kniha V nemilosti

Boogie007

Knihu jsem otvírala s pochybami, zda nebude čtení nudné, když už vlastně víme, kdo je tu záporák. Rozhodně se mi obavy nevyplnily a hltavě jsem se vrhala na každou další stránku.

pingu1

Pěkná, napínavá, prostě Dick Francis :-)

Disease
29.06.2018

Jednoznačně nejslabší Sid Halley a i v rámci Francise těžký podprůměr.

Jaruš7
24.06.2018

Asi bych ji mohla doporučit do návrhu nové Výzvy v kategorii "Kniha iritující, přesto přečtená".
Výstižněji a krátce řečeno, tak jsem nikdy při četbě tolik nespílala sobě a oblíbenému autorovi za námět. Už po prvním popisu věcného důkazu jsem své " to snad ne, končím" četbu odložila a ne naposledy, pak ale zůstala nezodpovězená otázka kdo ( kterej h.....k - toaletník) a proč, takovou výzvu řešít u audiočetby ztlumením zvuku jde, ale bez toho to moc platné není, neboť kniha s cenou A.E.Poea už má ten punc výjimečnosti, což jsem zprvu netušila.
Tratoliště lidské mi už, až tak, tolik problémů nedělá, ale to, těch němých tvorů, to jo a hrozně.
Mám to z krku, pachatele autor usadil do vrstev, kterým se možná chtěl pomstít, neboť i ten důvod z toho jaksi vyvěral.
Za styl vic za téma míň, celkem 4*.

ThomasRuhe
13.01.2018

Asi největší zajímavostí příběhu je to, že pachatel je znám hned od začátku. Ovšem veřejnost tomu nemůže nebo nechce uvěřit, a Halley se tak stane terčem posměchu a opovržení.
Solidní Francisova detektivka.

MrKrahujec
21.11.2017

Asi už mám stihomam (kdo ho ale dneska nemá?), protože postava Ellise Quinta a hlavně celá jeho činnost jak zločinecká, tak i mediálně očerňovací, mi nesmírně připomínala našeho milého předsedu vlády...

Jana K
24.07.2016

Nezničitelný Sid Halley je jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů z Francisových knih a mám-li vybrat tu nej knihu právě se Sidem volím V nemilosti. Za tento v pořadí třetí Sidův případ dostal autor dokonce cenu E.A. Poea a to určitě plným právem.
Kniha je pojata trochu jinak, protože už od začátku víme, kdo páchá ony zrůdnosti na nevinných koních, přesto má Sid celý příběh co dělat, aby shromáždil všechny důkazy a stopy vedoucí k obvinění svého dlouholetého přítele Ellise Quinta s nímž v minulosti nejednou bojoval o vítězství na dostihové dráze. S tím vším se tentokrát musí vypořádat sám, bez pomoci svého přítele Chica; ten mi v příběhu trochu chyběl. Celá kniha se čte velmi lehce až do úplného konce a z Ellisova závěrečného dopisu doslova mrazí: "Vyhráls, Side." Jak také jinak.

matkakatka
30.06.2016

Napínavá od začátku až do konce - místy mi až běhal mráz po zádech. Doporučuji!!!