V nemilosti

Nebezpečí, jemuž tentokrát čelí Sid Halley, bývalý žokej šampion, z něhož se po úraze stal detektiv, je mimořádné. Když dostal před soud svého přítele, všeobecně oblíbeného a populárního, stal se veřejným nepřítelem a ocitl se v nemilosti davu. Dokázat přítelovu vinu a dostát přitom své pověsti bude pro Sida velice těžké. Pro jeho další život, kariéru i pro duši. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/850/v-nemilosti-850.jpg 4.6139

Sid Halley (3.)

Come to grief (1995)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Jana K
24.07.2016

Nezničitelný Sid Halley je jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů z Francisových knih a mám-li vybrat tu nej knihu právě se Sidem volím V nemilosti. Za tento v pořadí třetí Sidův případ dostal autor dokonce cenu E.A. Poea a to určitě plným právem.
Kniha je pojata trochu jinak, protože už od začátku víme, kdo páchá ony zrůdnosti na nevinných koních, přesto má Sid celý příběh co dělat, aby shromáždil všechny důkazy a stopy vedoucí k obvinění svého dlouholetého přítele Ellise Quinta s nímž v minulosti nejednou bojoval o vítězství na dostihové dráze. S tím vším se tentokrát musí vypořádat sám, bez pomoci svého přítele Chica; ten mi v příběhu trochu chyběl. Celá kniha se čte velmi lehce až do úplného konce a z Ellisova závěrečného dopisu doslova mrazí: "Vyhráls, Side." Jak také jinak.

matkakatka
30.06.2016

Napínavá od začátku až do konce - místy mi až běhal mráz po zádech. Doporučuji!!!

Kubíííína
09.02.2016

Kniha se četla velmi dobře, čtení bylo oddychové a přitom napínavé. Super!

Tinoušek
04.03.2015

Klasická Francisovka, nepřekvapí ale nezklame :-)

DenisePartridge
03.01.2015

Úžasná kniha, napínavá až do poslední stránky. Doporučuji.

Pawlisman
08.04.2014

Dobrý příběh s napětím po celou dobu, ačkoliv již jistě od začátku víme, kdo je vinen. Zajímavě vystavěný příběh, bohužel bez žádného zvratu v závěru. Klasika Francis - problém, náhodné stopy odnikud, žena, 2-3 myšlenky a trošku ponaučení, 2-3 nové informace z prostředí koňů, vloupačka, chycen, útěk, nikdo mu nevěří, ale nakonec hrdinovi uvěří, trošku až nadpozemské - skromné, mlčenlivé, heroické chování hlavního hrdiny. Ale očividně to je dobrý a svižný model. Ale že by tato kniha byla přímo na cenu... nevím. Oheň a bič mi zatím přišel nejlepší. 7,5/10

Rup
22.10.2013

Musím se u tohoto autora jen opakovat, ale zkrátka opět výborně napsané - navíc neotřelým způsobem.

jaja64646460
18.06.2012

Už je tu opět skvělý Sid, kterého nic nezastraší. Napínavé,čtivé, klasický Dick Francis.

rm
02.01.2012

Třetí kniha Dicka Francise, za níž dostal cenu E.A.Poea.
Vynikající!

zvydra

velmi napínavá kniha. jedna z nejlepších co jsem od Francise četla.

Dick Francis

Dick Francis