V náruči nepřítele

V náruči nepřítele https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101876/v-naruci-nepritele-101876.jpg 4 172 45

Laura má za sebou otřesný zážitek - jako čtyřletou ji unesli a další dva roky věznili a zneužívali. Následky těch hrůzostrašných let se projevují v podobě zvláštní psychické poruchy: Laura se čas od času chová jako jiná osobnost a své chování si nepamatuje. Jednoho dne se ocitne v podezření, že zabila svého profesora, kterému údajně psala milostné dopisy. Laura vinu popírá, proti ní však svědčí množství důkazů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress , Alpress

All around the town , 1992

K.larki
05.08.2023 5 z 5

Velmi přijemná oddechovka:) super..přečteno za 24 hodin:) oželela jsem spánek. Velmi se mi líbilo, jak autorka postupně nabalovala děj po kratkých kapitolách, pže jsem nemusela přeskakovat stránky

salexice
17.10.2022 5 z 5

moje první setkání s autorkou před lety a byla to taková pecka, že jsem následně přečetla její knihy takřka všechny. Do poslední chvíle jsem napjatě spekulovala o možném rozuzlení a nakonec byla pointa tak logická a prostá. Hodně napětí, akce, trošku tajemna. Zajímavý pohled do oblasti psychických onemocnění, získaných traumat. Nemůžu jinak než doporučit.

Madi
14.02.2022 2 z 5

Vzhledem k vysokému hodnocení uživatelů jsem čekala víc. Ale oceňuju zakomponování mnohačetných osobností do dějem tenhle námět se zas tak často neobjevuje. A zase jsem měla problém se zdrobnělinami - plavečky, Laurinka, rohlíčky...

jeany23
22.10.2021 4 z 5

Přečteno na jeden zátah - nešlo se od toho odtrhnout. Oceňuji, že po většinu knihy člověk neví komu věřit a komu ne, a kdo že je vlastně vrah. Jen by mohl být víc osvětlen motiv únosců a představovala bych si trošku jiný závěr, ale jinak je to velmi čtivá kniha s odsýpajícím dějem.

i.stefany
24.06.2021 4 z 5

V náruči nepřítele je napínavé psychodrama. I když jsem si tuto knihu spletla s jinou, nelituji, že jsem ji četla. Autorce se podařilo velmi sugestivně rozepsat citlivé téma psychické poruchy, kterou trpí hlavní postava po prožitém traumatu v dětství. Krátké kapitolky jen umocňují napětí a stupňují dramatické situace. Určitě stojí za přečtení.

oleg
19.05.2021 4 z 5

Pěkné čtení, napínavé a mělo to spád, velice zajímavé téma....

laura
04.05.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Neskutečná adrenalinová jízda, kdy netušíte komu máte věřit. Jedna z nejlepších knih Mary Higgins-Clarkové. Napínavá, nabitá nečekanými zvraty, ještě nečekanějšími odhaleními, utkaná z pavoučích sítí tak jemně, že stačí špatně šlápnout...

Lauru litujete, fandíte jí, nedůvěřujete jí, podezíráte ji, bojíte se o ni, bojíte se, že vám celou dobu lže a zároveň doufáte, že mluví pravdu. Jenže co je vlastně pravda? Kde je ukrytá? V Lauřiných vzpomínkách, které si ona sama nevybavuje?

Co je lež a co už přetvářka?

Skvělá!

YA-girl
26.06.2020 3 z 5

Za mě průměr, mám dojem, že jsem od autorky už četla lepší a napínavější knihy. Román zpracovával zajímavé, i když pro mě už ne originální téma ohledně Lauřiny psychické poruchy způsobené traumatem v dětství. A ačkoliv o dějové zvraty není nouze, cosi tomu chybělo - víc napětí, víc emocí. Myslím, že to bylo způsobené hlavně tím, že příběh byl vyprávěn v er-formě z pohledu mnoha osob, na můj vkus zde bylo málo přímých řečí a taky zde hodně rychle plynul čas; nebylo tedy kdy si ke komukoliv vytvořit nějaký vztah a všechno to víc prožívat.

Termina
23.01.2019 3 z 5

Co na to říct... doplňuji si poznámky ke knihám celkem delší dobu od přečtení a při rozkliknutí této knihy se mi hned vybavil děj a to je přece dobrá recenze ne ?

EvikU.
09.12.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře. Zajímavé čtení o psychologii člověka. Závěr knihy mne překvapil. Jako vraha jsem tipovola někoho jiného. Doporučuji.

veveronka
24.06.2018 1 z 5

Tak toto bylo ztráta času,myslela jsem,že se probudí mnohem dříve,ale většina knihy leží v posteli a nemůže ostatním dát vědět,že už se probrala z komatu.

Zlatovláska
08.06.2018 5 z 5

Autorka patří velmi dlouhou dobu mezi mé oblíbené spisovatele a byť tuto knihu vydala již dávno, dostala se mi do rukou až nyní.
Obsah mě "chytil" od samého začátku; opět velmi poutavě, napínavě, napsaný příběh... Čtenáře čekají i zajímavá překvapení.
Kniha se mi líbila, hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem, kteří ocení skvěle napsaná díla. :-)

Alien.
04.04.2018 3 z 5

Vymyšlené to bylo dobře, ale nijak extra mě to nechytlo.

TaLu
22.02.2018 5 z 5

Od první do poslední stránky kniha plná napětí, zvratů a různých dějových linek, které se protínají a udržují čtenáře v nepřetržité pozornosti. S velikou chutí jsem hledala chvilky ( v čekárně u lékaře a ano, i u jídla), ve kterých si přečtu další kousek příběhu. Myslím, že tato kniha patří k těm nejlepším, které paní spisovatelka vytvořila. Z děje se mi nechce nic prozrazovat, abych nepřipravila někoho o zážitek. Zaujalo nakouknutí do práce psychiatrů pracujících s Mnohočetnou poruchou osobnosti. Samotný děj vystupňují i krátké kapitoly. Jen se, prosím, nedívejte na konec, uvědomila jsem si u této knihy, jak je důležité, abych tento svůj zlozvyk úplně odbourala. Snad jen poslední věta byla nějak navíc, ale to mé oblíbené autorce ráda odpustím.
Doporučuji.

maličkán
14.01.2018 5 z 5

Tak jako všechny knihy, které jsem četla od autorky, vynikající. Dobrý námět, napětí od začátku do konce, skvělý příběh. Doporučuji.

krejcovka76
15.12.2017 5 z 5

K Mary Higgins jsem se vrátila po delší pauze. Nejdřív mě jako vždy u ní zaujal příběh a představa jakým stylem se vše bude odvíjet dál. Každopádně příběh je strhující, psychické problémy a stavy jsou popsány dokonale, stejně jako vykreslená "alter ega" hlavní hrdinky. Příběh se mohl odvíjet několikrát jinak, ale nakonec vyhrála ta nejjednodušší a nejlogičtější cesta - ta která mě na začátku opravdu nenapadla :-D 100% doporučuji.

lenkavildomcova
16.10.2017 5 z 5

Skvělá. Nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

konicekbily
28.08.2017 4 z 5

Určitě stojí za přečtení a svým tempem zajistí odpočinkové čtení. Krátkými kapitolami postupně stupňuje napětí. Další knihy paní Clark si rád přečtu.

Jája92
19.05.2017 5 z 5

Napínavé drama o mladé ženě, která prožije trauma v dětství a ovlivní ji na dlouhé roky dopředu. Když je zavražděn její profesor, postupně vyplují na povrch pečlivě utajovaná tajemství Laury. Spisovatelka mistrně popsala psychickou poruchu, kterou začala Laura trpět v době únosu a naplno se projevila po tragické události v jejím a Sářině životě.
Kapitoly jsou sice krátké, ale plné napětí a dramatických momentů i překvapení.
Rozuzlení pak přináší úlevu i zamyšlení nad nepředstavitelnými mukami, které musela Laura prožít a které by nepřekonala, nebýt její obětavé lásce Sáry a dalších hrdinů této knížky.

Janeee
03.02.2017 5 z 5

Tak po této knize budu vyhledávat další knížky od této autorky. Bylo to skvělé!!

Kniha V náruči nepřítele je v