Vôňa karameliek

Vôňa karameliek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21944/v-na-karameliek-21944.jpg 4 24 9

Mladá lekárka žije spokojným rodinným a profesionálnym životom, kým si náhodou nevypočuje rozhovor svojho muža s priateľom. Od tej chvíle sa cez ňu valí jedna pohroma za druhou. Má pocit, že celý život je v troskách a že doteraz žila vo vysnívanom svete, ktorý vôbec nezodpovedá realite. Milovaný muž, ktorého láska jej bola oporou po celý život, sa od nej vzďaľuje a správa sa ako cudzinec. Pocit bezmocnosti sa pokúša prekonať novým vzťahom...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motýľ

Voňa karameliek , 2005

Vatter83
12.06.2023 4 z 5

Romantické, krásné, dokonalé. Hlavní hrdina až moc dokonalý, bezchybný, ale proč ne, i tací se na světě najdou. Jednoho mám doma. :-) Takže jako oddychové čtení a únik z reality doporučuji. Možná jedna výtka: příliš gramatických chyb a některé stavby vět jsou kostrbaté až nesrozumitelné.

PaníColumbová
01.03.2021 5 z 5

Krásné, něžné, milé, roztomilé, * * * * *

laura
10.12.2019 odpad!

Četla jsem na doporučení. Bohužel nesdílím stejné nadšení jako většina čtenářů - ta kniha byla hrozná. Šílené chyby v gramatice, ve stavbě vět, strašný sloh - ne za vše zřejmě nese chybu vydavatel nebo překladatel.

Nemůžu si pomoct, ale ani příběh mě ničím neuchvátil, nezaujal, obehrané, nudné - a ještě špatně napsané. Mrzí mě to, ale tuhle knihu bych opravdu nikomu nedoporučila a když, tak jen na vlastní nebezpečí ;)

bábuška
05.07.2018 3 z 5

Velice hezký příběh, místy trochu kostrbatý překlad, raději čtu v originále. Přečetla jsem knihu během dvou dnů, četla se pěkně, je to taková oddychovka po četbě náročnější knihy. Smutný příběh opuštěné ženy, jakých je u nás víc než dost. Možná by i některému muži prospělo, kdyby si takový příběh přečetl!

Aleh
03.04.2016 4 z 5

Další z životních příběhů žen, které byly podváděny. Beátě se zhroutí celý svět, když přijde na manželovu nevěru. Znovu podotýkám, že i v takových životních situacích je čas tím nejlepším lékem. A pak také rodina, děti a přátelé. Všichni, kteří jí stáli po boku v její těžké životní situaci. A pak také nová láska. Konec byl ale opravdu trochu moc přeslazený, jinak klasický realistický životní příběh. Doporučuji jako oddechovou četbu.

ritz
26.10.2015 4 z 5

Oddechové, čtivé, trochu moc přeslazené.

Val
25.08.2015 5 z 5

Náhodou to nebylo vůbec špatné. Je fakt, že některé Beátino počínání bylo, jako by spadla z višně, je fakt, že Lukáš byl vyloženě princ na bílém koni a je fakt, že manžílek by potřeboval pár ran pěstí..... Jinak velmi čtivé, hodně ze života.

modranka
06.06.2014 4 z 5

Tentokrát je príbeh naplnený emóciami - od začiatku až do konca. Príbeh zo života, zaoberajúci sa manželskou neverou, kedy muž opúšťa ženu a dve deti.
Opäť hodne gramatických chýb... a to ma fakt štve, lebo potom som sa musela k niektorým vetám vracať a uvažovať ako ich vlastne autorka myslela. Za to som stiahla 1 hviezdičku, inak by to bolo plných 5.

bookcase
25.08.2011 2 z 5

Román ve stylu T. Keleové - Vasilkové, který je výborný na odreagování, když nechcete číst nic náročného.

Mária Hamzová
slovenská, 1970
2008  86%Dnes si tu a zajtra...
2010  71%Zlomený kvet
2007  73%Vôňa karameliek