V mlze

V mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318390/bmid_v-mlze-Bhn-318390.jpg 3 167 84

Z VÝLETU NA OPOUŠTĚNÝ OSTROV… Prázdninový výlet zavede Gretu, Alexe a čtyřletou Smillu přes jezero Maran (Přízrak) – opředené mýty a záhadami – na malý opuštěný ostrov. Alex s dcerou se vydají mezi stromy, Greta se v zasněné náladě zdrží na pobřeží…, a když se manžel s dcerou nevracejí, vydá se za nimi: určitě se zabrali do hry a zapomněli na čas. Volá je a horečně prohledává ostrov, je to ale marné. …SE VRÁTILA JENOM ONA Greta se zoufale potřebuje dovolat Alexovi, aby se ujistila, že jsou se Smillou v pořádku, a kdyby se neozval, musí zavolat policii. Jenomže její mobil v loďce není. Až po návratu do chaty ho najde schovaný pod pokrývkou. Dala ho tam ona, nebo někdo jiný? Ale kdo a proč? Během policejního pátrání před ní vyvstávají naléhavé výjevy z minulosti a začne ji trápit otázka, jestli to, co dosud považovala za skutečnost, není jen obratně vymyšlená lež. A jakou roli v celém dramatu hraje ona sama? Existuje souvislost mezi zmizením Alexe a Smilly a tím, co se stalo onoho večera před mnoha lety, kdy přišel o život Gretin otec? Kdo byla neznámá žena, která se zjevila u jejich chaty tu noc před zmizením? A najdou vůbec Alexe a Smillu? V mlze je psychologický thriller, kde nikdo není tím, za koho jej zprvu pokládáme, a nic není tak, jak se to zpočátku jeví. Temné tóny atmosféry románu, charakteristické pro severské thrillery, se snoubí s pronikavou psychologií v dokonalé podobě, která předjímá velký úspěch. (Libretto Reviews)... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Leda

Alex and Smilla - Missing

Pavlína2019
Pavlína2019
10.11.2023 2 z 5

Přečteno za jeden den. Ne, že by to byl neodolatelný příběh. Měla jsem čas, kniha je útlá, velká písmena.

Ale jak spravedlivě hodnotit?
Tak nějak nevím.
Bohužel, nic zvláštního mi opravdu kniha nedala.
Připadalo mi to takové o ničem. Začátek opravdu velice zajímavý, člověk byl napnutý, co se z toho vyvine.
Bohužel, pouze nastínění týrání a labilní žena a podivný příběh jako něco zbytečného navíc.
Ale i to bylo vykresleno jakoby horkou jehlou.
Kniha mi přišla málo propracovaná na téma, které autorka zvolila.

Opravdu nic moc.
Obálka mě nalákala, ale to je tak vše.

Emma27
Emma27
26.03.2023 2 z 5

Zajímavy příběh,souhlasim se spodním komentařem..

maličkán
maličkán
30.01.2023 3 z 5

První kapitola mne hned chytla, později to začalo trochu upadat. Protože to byla útlá kniha, krátké kapitolky, tak čtení odsýpalo. Docela mne to bavilo. Jak už tady bylo psáno, také jsem až ke konci knihy přišla na to, že kurzívou píše jiná osoba. To je škoda. Příběh by byl pochopitelnější.

shootingstar
shootingstar
22.10.2022 3 z 5

Další ze série thrillerů pro hospodyňky, ale budiž, odsýpalo to. To násilí na zvířatech si autorka mohla odpustit, bude to to jediné, co si z knihy budu pamatovat ještě zítra.

ivzu77
ivzu77
06.01.2022 4 z 5

Na začátek pochválíme nádhernou obálku. Potom se trochu zamyslím nad názvem - V Mlze - zda je myšleno v mlze ( počasí ) nebo v zamlžené mysli hlavní hrdinky nebo mlžení všech osob v románu ??? Pro mne na začátku zmatečné, přeházené, ale to tak asi má být, aby se postupem času v ději knihy myšlenky čtenáře urovnávaly a skládaly časově za sebou. Trochu vážně psycho, nevíte, kdo je tedy ten skutečně ublížený, ten hajzlík a kdo obět ... ale nakonec dobré a napínavé ukončení. Věřím, že to tak ve skutečném životě může být, setkat bych se s tím něchtěla, ale asi chápu ...

PetraDD
PetraDD
20.12.2021 5 z 5

Naprosto souhlsim s angell328
Pokud hodnotite jako brak, nepochopili jste celou zpravu tehle knihy

Janaves
Janaves
15.12.2021 1 z 5

Snažila jsem se číst, ale nakonec jsem to vzdala. Ale obálku má nádhernou, ta hvězdička je právě za ni.

Angell328
Angell328
10.12.2021 5 z 5

Lepší psychologický thriller sem asi ještě nečetl. Nechápu to nízké hodnocení. Ale umím si představit že spoustu lidí kteří to četli ale vůbec to nepochopili, i to se stává. Toto není žádný lars Kepler ani Chris Carter a plno mrtvých těl a vyšinutí sériový vrazi. Toto je náhled do popraskané duše a za mě, stalo to za to. Víc takových knížek.

jprst
jprst
19.07.2021 1 z 5

Špatný výběr a škoda času. Jedna hvězda za snahu autorky vylepšit to alespoň v závěru, ani ten se ale příliš nepovedl.

čef
čef
19.07.2021 3 z 5

Román jsem určitě špatně pochopil tak, že je potřeba vybít všechny muže. Jenom ženám zahýbají a utiskují je, tak, co s nimi. Psychologie je zde pro několik desítek Sigmundů Freudů a ještě dost zbyde pro mraky čtenářek. Autorka se také snaží o napětí, ale nějak se to v těch všech fantasmagorických scénách vytrácí. Nebavilo mne to ani trochu.

Zizala78
Zizala78
24.05.2021 4 z 5

Zpočátku zmatené, ale postupně to dávalo smysl a do konce jsem četla už s napětím, jak to skončí!!

Peyka
Peyka
17.12.2020 1 z 5

Slátanina a zase jenom slátanina. Podle obalu a obsahu jsem se fakt těšila. Vypadalo to slibně, ale bohužel nejhorší severská krimi, jestli se to tak vůbec dá nazývat. :/

Laf
Laf
07.10.2020 3 z 5

Ze začátku ta kniha měla velký potenciál stát se zajímavou, ale pak to všechno zmizelo do ztracena. Z knihy se stalo zmatené psycho a já jen uvažovala nad tím, co se stalo nebo co se to děje. Takové zmatené přeskakování z myšlenky na myšlenku. Konec to vylepšil, začalo to konečně aspoň trochu dávat smysl, ale i po dočtení jsem z knihy zmatená a po druhé už se k ní rozhodně nevrátím.

Manoloma
Manoloma
05.08.2020 1 z 5

Knihu jsem dočetla, ale dalo to hodně práce. V polovině mi děj přišel jako naprostá slátanina nesouvislých myšlenek hlavní hrdinky, konec to malinko vylepšil, ale přesto mě kniha zklamala. Naštěstí jsem si ji jen vypůjčila v knihovně.

Keporkakyně
Keporkakyně
26.05.2020 1 z 5

Co to sakra bylo???

Mufa
Mufa
23.02.2020 odpad!

V polovině jsem knihu odložila, vůbec jsem nechápala, co tím chtěla autorka říct..

Effka
Effka
15.01.2020 5 z 5

Nejdříve jsem přemýšlela, jestli tuto knihu nemám odložit, myšlenky hlavní hrdinky byly dost zmatené, prolínaly se ty minulé se současností, a docela jsem se v tom ztrácela. Ale pak jak se začaly vynořovat nové okolnosti, začalo vše mít souvislost, a nakonec z toho vyšel moc pěkný, i když depresivní příběh. Kdo má rád psychothrillery, tak doporučuji.

emilieselden
emilieselden
07.01.2020 1 z 5

Víc psycho knihu jsem určitě nečetla. Začátek měl rychlý spád, pak to byla trochu nuda, v jednu chvíli mi z toho bylo tak psychicky špatně, že jsem ani nechtěla číst dál ale konec byl pěkný a překvapivý. Nicméně tenhle žánr asi nebude nic pro mě.

pavla.ba
pavla.ba
22.12.2019 2 z 5

Velmi zmatená kniha, vlastně doteď nevím, co jsem četla :)

Lesandi
Lesandi
16.10.2019 5 z 5

Vůbec jsem V mlze neznala a byla jsem nadšená. Na to, že se děj odehrává téměř na jednom místě se to povedlo. Vyvrcholení bylo opravdu překvapivé a prokládání kurzívou se mi líbilo, takové tajuplné.
Doporučuji. Ale spíš ženám.