V lesích

V lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457098/bmid_v-lesich-ZB7-457098.jpeg 4 855 181

Policejní vyšetřovatel v Dublinu Rob Ryan se svou kolegyní Cassií Maddoxovou dostanou na starost případ dvanáctileté holčičky brutálně zavražděné v lese blízko místa, kde si před dvaceti lety hrály o prázdninách tři děti a dvě z nich se už nikdy nevrátily. To třetí, které se vrátilo a které si ale vůbec nic nepamatovalo, je Rob Ryan, jenž si kvůli svému traumatickému zážitku dokonce i změnil jméno. Nový případ, který je čím dál jasněji provázaný s onou starou tragédií, otvírá Robovu hluboce skrytou minulost a každá stopa pátrání vede vždycky do lesa. Tana Frenchová je mladá irská autorka, vystudovala herectví a v současné době žije v Dublinu. Její debut z r. 2007 se stal v žánru kriminálních thrillerů senzací roku a záskal cenu E. A. Poea.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , Argo

In the Woods , 2007

Erizzani
29.07.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za dvě noční směny. Dobře se mi četla, příběh byl poutavý. Evidentně co člověk, to názor. Takže pokud máte rádi detektivky, při kterých se i můžete malinko bát, tak směle do toho :)

Aghatte
28.06.2020 1 z 5

Opravdu divná kniha...
Nevím, co k tomu říct. Nebavilo mě to a hlavní hrdina a jeho parťačka, to byl doslova vopruz.

Clair16
21.06.2020 5 z 5

Poctivě vystavěná detektivka, rozhodně spíš psychologická. Pro mě zajímavé prostředí, jednak irské – a pak zápletka v prostředí archeologů. Čtivě napsáno, napínavé od začátku do konce. Popisy postav i prostředí takové, že je vidíte před sebou. Ano, zůstala otevřená místa (mimo hlavní dějovou linku), ale co v životě je úplně dopovězeno? :-)

PavkaHu
19.06.2020 2 z 5

Zdlouhavé, zdlouhavé. Pomalé čtení. Navíc ani na konci nemáte všechny odpovědi.

PolarBear
17.06.2020 3 z 5

Mám přečtenou celou Tanu French, tuhle jsem si nechávala na konec, ale je to spíš zklamání. Slibně rozjetý příběh se tak nějak rozplizne. Některé scény jsou strašně protahované, až jsem musela přeskakovat stránky. Ona tahle autorka bývá taková "ukecanější", ale jinde mi to tolik nevadilo. Nevěrohodná mi připadala postava Rosalind, která mluvila jak postava z románu Na větrné hůrce, nikoli jako sedmnáctiletá holka ze současnosti (možná je to ale překladem?). A pak bylo přehnané to důvěrné přátelství dvou hlavních hrdinů, muže a ženy - Rob tam opakovaně tvrdí, že je pro něj Cassie jen kamarádka, ale kdyby to tak opravdu bylo, nevšímal by si každého jejího pohybu, pohledu, úsměvu atd. Asi je na tom znát, že to byla prvotina.

lenuskav
08.06.2020 2 z 5

kvůli tomu hodnocení sem čekala nějakou pecku ale tohle? Celá kniha byla jedna velká nuda, ale četla sem dál,protože sem si myslela, že se to rozjede.. Hlavní hrdinové nudný, vyvrcholení předvídatelný... a spoustu věcí nevyřčených,.

soukroma
31.05.2020 3 z 5

Do knihy jsem se rychle začetla, rozehrály se dva případy, záhada v dětství hlavního hrdiny detektiva a současná vražda malé holky. Nicméně čtivý styl s neúprosným postupem, kdy jedno se přelévá do druhého, vzpomínky se mísí se životy vyšetřovatelů a s místem vraždy i vzpomínek, se postupně stává až úmorný.
A to navíc následuje nekonečná střední pasáž, neúměrně dlouhá, nic moc neříkající k ději, napětí detektivního pátrání ustupuje napětí mezi dvojkou a později trojkou vyšetřovatelů, kteří se chovají neskutečně: pubertálně, podivně, rozjíveně - hlavní hrdina má divný životní styl (a myslí a jedná tak, jak si jen autorka žena s přebujelou fantazií může vymyslet) a jeho kamarádka vypadající na školačku soustavně vybuchuje v smích, houpe se na židli, nebo posedává po stole ... při výsleších svědků nejraději. Tak za tyhle tři čtyři stovky stran bych nejraději autorce utrhla hlavu, Jenže místo toho jsem se chtěla propracovat k rozuzlení - to přišlo s jistým napětím teprve na závěrečných pár desítkách stran, a jak bylo už řečeno níže, vyřešil se jen klíčový případ, nic víc.
Celkový dojem je tedy únava (z dlouhatananánského textu, který by si zasloužil zkrátit na polovic) a deprese (ze situace kolem pachatelů i vyšetřovatelů). Je to moje druhá autorčina kniha, s výsledným podobným znechuceným dojmem, takže už asi nic víc nebude.

Pozn.: autorka si taky hodně předělala policejní skutečnost v Irsku k obrazu svému - vytvořila dublinské oddělení vražd, vrhla na jednu "malou" vraždu hned tři detektivy a přihodila jim 35 asistentů! S takovou palebnou silou mohli oba případy rozlousknout rychlostí zvuku, když ne světla...

Erlif
17.03.2020 3 z 5

Na 486 stranách, což není málo, je řešena pouze jedna jediná vražda, což za mě knize škodí. I přesto se detektivka špatně nečte. A další hvězdu jsem strhla za to, že se člověk ani nedozví všechny odpovědi. Další knihy v sérii jsou o jiných detektivech, asi se odpovědi ani nikdy nedozvím a nemám chuť si půjčovat další díly.

IvikaS
07.03.2020 4 z 5

Napínavé ale dost depresivní, škoda, že jsem nedostala všechny odpovědi.

bekule
04.03.2020 4 z 5

3,7
Udělala jsem chybu že jsem četla dvě velmi podobné knihy názvem i námětem téměř po sobě, takže se mi děj trochu pletl. I když je tato kniha na můj vkus příliš tlustá, vyšla z toho dvojboje líp než Temné lesy od HC. Zajímavý spíš psychologický román s detektivní zápletkou než detektivka, na to tam bylo toho vyšetřování dost málo, zato hodně té omáčky kolem. A navíc jsem rozmazlená Smrtící sérií kde se při vyšetřování nehledí na pracovní dobu, natož aby vyšetřující na celý víkend případ odložili. Tahle parta se s vyšetřováním až tak nepřetrhla, spíš se plácali ve vlastní problémech .Jsem zvědavá jestli se někdy v dalších dílech přeci jen nevysvětlí ten starý případ který působil velmi tajemně.
.........................................................................................................Výzva 2020/11

saphiral
02.03.2020 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale moc zdlouhavé. Zatím se do další knihy od autorky nepustím.

Rubyn
21.02.2020 2 z 5

Hodně moc zbytečné nudné omáčky .

andela2871
12.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jak styl, kterým je napsaná tak napětím až dokonce.

Česneksmedem
10.02.2020 4 z 5

Řekl bych, že zkrácení knihy o zhruba 86 stránek by bylo ku prospěchu. Jinak ale celkem dobrý. Teda až na Roba. Ten chlap byl neuvěřitelný pako a jeho vztah k parťačce Cassii byl občas na nakopnutí jeho testesů.

Pigface
30.01.2020 5 z 5

Je až neskutečné, jak dlouho jsem knihu ignoroval. Dokonce jsem ji \\\"vyzkoušel\\\" na mé drahé polovičce, která jí přelouskla během několika dní se slovy: je to dobrý... A co myslíte? Je to vážně dobrý. Co dobrý, excelentní!
Dlouho, vážně dlouho a jestli vůbec jsem nečetl detektivku s takovou chutí a geometricky vzrůstajícím zájmem.
Tana French myslím dokonale popsala vyšetřování brutální vraždy dívky, nadějné baletky. Autorka mně dokonale jako čtenáře mátla a já podezříval skutečně každého, kdo se třeba jen náhodou dějem mihnul. Proměny naděje v beznaděj, chytání se absurdních stop, spousta slepých uliček, ale i občasná světýlka ve tmách, to všechno je odměřováno a podáváno čtenáři v přesně odměřených dávkách. Postavy jsou uvěřitelné, normální lidské charaktery se svými klady i chybami, s jejich jednáním se člověk snadno ztotožní. I přes detailnost děje, je kniha čtivá.
Tak jak přečtené stránky přibývaly, pomalu a neodvratně se přede mnou odkrývalo čisté, krystalické zlo. Posledních sto stránek jsem nebyl čtenářem, ale přímým účastníkem vyšetřování.
Nedostal jsem všechny odpovědi. Některé bych považoval i za zásadní. Ale je to nakonec dobře. Mysterium, kterého se příběh několikrát dotkne zůstává mysteriem, možná proto, aby odhalilo svoji podstatu někdy jindy a někde jinde. Ale třeba se odpovědi nikdy nedočkám, koneckonců v tom nebudu sám.

Nakonec alespoň jedna (neúprosná a smutná) pravda: Obeť (vraždy) je člověk, kterého nikdy nepoznáte...

jasmína
18.01.2020 5 z 5

Všechny knihy autorky se mi doposud celkem líbily,nebyla jsem rozhodně zklamaná.

jiri77
08.01.2020 4 z 5

Hodně dobrá detektivka s temnější atmosférou a se skvělou psychologií postav. Děj plyne zvolna a pomalu se vytahují vzpomínky a nějací ty kostlivci ze skříně. Přesně takový styl detektivek mám rád ,kdy si čtenář pěkně odkrývá indicie a sem tam nakoukne do minulosti a dozví se něco ze života postav. Za mě velká spokojenost. Někdy se rád začtu do dalších knih z Dublinského oddělení vražd.

hana1988
05.01.2020 5 z 5

Kniha určitě patří mezi nadprůměr, co se týče krimi-detektivek. Je poutavá.

MajaN
13.12.2019 4 z 5

Prvý diel série a moje pocity sú dosť rozpačité.V prvej časti knihy som mala nutkanie odložiť a nedočítať.Plietli sa mi postavy,nevedela som dať do súvisu,čo má spoločné detektív s tou minulosťou.Potom to ale konečne nabralo spád a už som začala byť zvedavá.
Cassie sa javí ako chytrá baba, ktorej to myslí a dokáže kombinovať a intrigovať voči podozrivým.Vzhľadom k tomu, že sa príbeh odohráva v Írsku ,tak postavy sú vykreslené so všetkými svojimi írskymi svetabôľmi,depresie, alkoholizmus,bezvýchodiskovosť,apatia.
Jediná postava, ktorá sa ako-tak snažila riadiť svoju budúcnosť sa stala obeťou vraždy.Ostatní zúfalci sa vyrovnávali so svojim životom po svojom .Neverím, že Cassie predstavili a zároveň odpálili hneď v prvej časti.Už aj kvôli tomu si prečítam aj ďaľšiu časť série.

9773
18.11.2019 4 z 5

Skvělá knížka. Ale pan detektiv je solidní fňukna, nesympatická osobnost a kolikrát už se to dalo sotva snášet. Snad byl záměr vykreslit ho jako sebelítostivého, podprůměrně inteligentního aroganta. Z pohledu Cassie bych z knížky měla lepší pocit.