12 měsíců v české kuchyni

12 měsíců v české kuchyni https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417291/mid_v-kuchyni-od-zari-do-cervence-rqy-417291.jpg 3 3 2

Mladý kuchař Martin Legeza vybral svoje nejlepší recepty a sestavil je podle jednotlivých sezon – vybírá a vaří vždy z toho, co v daném měsíci dozrává, nebo co je pro daný měsíc typické. A protože ještě studuje a jeho rok se tedy odvíjí od začátku školního roku do prázdnin, začíná v září tím, co se u něj doma chystávalo na první školní den, a pokračuje „svým“ rokem až do prázdnin a jídel, která mu o prázdninách vařila babička. Nemůže samozřejmě zapomenout na oslavy svatého Martina, Vánoce a dokonce ani na „nové“ svátky, takže ve své kuchařce přináší například i recepty na valentýnské menu.... celý text

Look933
18.02.2020 5 z 5

Doporučuji! Výborná kuchařka. Obsahuje skvělé a poctivé recepty z domácích surovin, které vařila moje babička a ne všechno jsem se od ní stihla naučit. Uvařila jsem z knihy už více než polovinu receptů, jídlo se vždy povede a všem chutná. Oceňuji srozumitelnost a jednoduchost, která mě motivuje k dalšímu vaření, protože čas strávený v kuchyni není otrava, ale zábava.

JessieEx
03.02.2020 2 z 5

Podivná kuchařka. Ničím nezaujala, nevystupuje z řady podobných kuchařek. Nejvíce mě dostaly fotografie. Styl servírování je \"srandovní\", z porcí pro vrabce (knedlíky velikosti padesátikoruny) bych se mohla inspirovat a hned bych se zbavila přebytečných kil :) \"chlupatá\" drůbež je nechutná, recepty jsou vesměs klasické, s menší autorovou úpravou, která většinou spočívá jen ve způsobu servírování. Bylo by fajn přijít s něčím novým a zaměřit se spíše na jedno téma. Toto je podivná všehochuť. Chápu, že je autor ještě velmi mladý a mohl by zaujmout své vrstevníky, pro mě ale taková kuchařka nemá žádný přínos.

Autorovy knížky

2019  60%12 měsíců v české kuchyni