V krvi je život

V krvi je život https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160912/v-krvi-je-zivot-160912.jpg 4 2 1

Neobyčejná cesta ke kněžství / Kniha je svědectvím o neobvyklé cestě autora, vedoucí od zázračného uzdravení z leukémie až k povolání ke kněžství. Rychle si čtenáře získá svou přímočarostí, zemitostí i smyslem pro humor. Vážná nemoc u něj propuká v pouhých dvanácti letech. Tehdy si začne Benjamin zapisovat do deníku své smíšené pocity, bystré postřehy o rodině, spolužácích, učitelích, ale rovněž o svých životních plánech, které se ocitají v troskách. Celý život teď nahlíží v jiném světle. Pozdější klikatá cesta hledání povolání vede od běžných lásek přes službu doma, ve škole a farnosti až k rozpoznání Božího hlasu a nalezení duchovního domova v Komunitě Blahoslavenství. Benjamin přijímá kněžské svěcení symbolicky ve třiatřiceti letech, tedy ve věku, kdy Kristus prolil svou krev, aby všem lidem získal spásu a uzdravení.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Vie à sang pour sang , 2011

Shardlake
31.08.2013 3 z 5

Kniha je psána formou vzpomínek z deníku, jedná se o útržkovité postřehy ze života autora. Po dočtení knihy jsem měla pocit, že se autor stal knězem u některého z evangelických společenství, proto jsem si našla na internetu, co "Komunita Blahoslavenství" je a zjistila jsem, že se nejedná o řád, ale o komunitu, tedy dle mého názoru "společenství" určité skupiny lidí, které vzniklo po II. vatikánském koncilu.
Obsah knihy po dočtení ve mně zanechal rozporuplné pocity.

hledání smyslu života leukémie duchovní život křesťanský život kněží utrpení kněžství vnitřní konverze uzdravování

Autorovy knížky

Benjamin Boisson
francouzská, 1966
2013  80%V krvi je život

Kniha V krvi je život je v