V každém okamžiku šik

Tajemství a tipy Francouzek pro stálou krásu, styl a šarm Francouzky jistého věku (ty nad čtyřicet) jsou zajímavé, pečují o svůj intelekt a umění konverzace stejně jako o šarm a fyzický vzhled. Působí mladší, než ve skutečnosti jsou, a úchvatný styl si udrží po celý život. Americká módní novinářka zkoumá, jak se jejich oblečení, krása, stravovací návyky a péče o vlasy mění v průběhu historie a jak některé součásti osobitého stylu Francouzek zůstávají neměnné. Ukazuje, že Francouzky zdůrazňují své přednosti a jen zřídka hovoří o svých slabinách, chybách nebo obavách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238871/big_v-kazdem-okamziku-sik-fS9-238871.jpg 3.120
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Ikar (ČR)

Forever Chic, 2013

Kniha V každém okamžiku šik

Ritazuzu
10.01.2017

Skvělá kniha pro všechny ženy co milují být ženou - dle mého v jakémkoliv věku. Je to úžasná oddechovka. Ráda se k ní vracím. Stále mě baví i díky super tipům a pohledu do soukromí jiných žen a jejich tajemství.

WerušBeruš
04.06.2016

Pokud milujete vše s tematikou Francie, Tish vás nezklame :) Mnoho beauty tipů přímo od žen a dam a je jedno, že nejsem ženou ´´v určitém věku´´ :)

Dorrinka
29.04.2016

Půjčila jsem tu knížku mé mamince na přání. A protože schopnost ukázněně dočítat knihy v rozumném časovém horizontu se v naší rodině vyskytla v první generaci až u mne, už mě štvalo, jak se ubohá kniha stále někde válí a záložka se v ní nikam neposouvá atd. Inu, oddychové čtení, sympatické tím, že vyvrací populární mýty typu "Francouzky necvičí v tělocvičně" nebo "Francouzky snědí, co je napadne, ale tak geniálně, že nepřiberou". Jako v každé podobné knize se autorka vlastně stále opakuje jak kolovrátek, ale zas tak to neva, pokud knížku čtete, když se zrovna snažíte v kočárku udrncat mimino (protože pak nemáte pocit že marníte čas). Jen místy zamrzí ten překlad, hlavně v momentech, kdy lehce nepochopíte, co chtěl básník říci, a tak si představíte větu v originálním znění a ejhle - on je to vtip! Škoda toho, ale jinak bezproblémová oddychovka.

Venezia
10.01.2016

Autorka je Američanka žijúca dlhé roky vo Francúzsku a prezrádza triky Francúziek "určitého veku", ako byť očarujúca a elegantná aj vo vyššom veku. Kniha je rozdelená do 9 kapitol + epilóg a témy sú: čaro Francúzky určitého veku, toaleta (starostlivosť o pokožku a pleť), líčenie, vlasy, životospráva, cvičenie, šatník, módne doplnky, trvalé očarenie. Na to, že je kniha asi určená starším čitateľkám, sú niektoré texty písané veľmi malým písmom. Niektoré francúzske tipy sú u nás asi nereálne, napr. mať svoju dermatologičku. Raz som to skúsila, bolo mi povedané, že ľudia sem prichádzajú s ozajstnými problémami.

studienka
04.12.2015

Mam rada knihy tohto typu. Dobra oddychovka vtiahne vas do sveta mody, vdychne francuzsku vonu a zanecha prijemny zazitok. Odporucam