V kavárně Avion, která není

V kavárně Avion, která není https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319278/mid_v-kavarne-avion-ktera-neni-TaK-319278.png 4 2 2

Kniha Renaty Putzlacher-Buchtové není jen a pouze příběhem jedné kavárny. Vypráví o smělosti, dychtění a touze. O schopnosti vyměřený čas nezmarnit, ale naplnit jej uskutečněním svého snu. Je svébytným rodokmenem ducha, ódou na genia loci, tavicím tyglíkem příběhů. Nabízí emblematický propletenec dějin a dějů střední Evropy. Pomáhá mnohé připomenout a něco pochopit. Rosalie Wiesnerová a její běloskvoucí kavárenský salon na břehu Olzy, divoké hraniční řeky. Bohuslav Reynek. Bruno Schulz. Obrazy a slova. Příběh o krutosti války, o paměti, na kterou nikdy nejsou obvazy a léky. Věty přísně přesné a jako zvony znělé. Vzkříšení kavárny Avion je zázrakem básnického slova učiněného opět architektonickým tělem. Tichým naplněním křehkého a posvátného zákona.... celý text

Biografie a memoáry , O literatuře

Vydáno: , Spolek-Towarzystwo Avion

W kawiarni Avion, której nie ma , 2013

Calypso
10.01.2023 4 z 5

Výlet do česko-polského Těšína, inspirovaný touto knihou (ani ústřední kavárna nebyla opomenuta), je pro mě nezapomenutelný.

veverka@ořech
24.01.2017

Příjemné a čtivé vyprávění o historii česko-polského Těšína, v němž kdysi existovala kavárna Avion. Tu se podařilo znovuobnovit a dnes působí pod jménem Noiva. Toto téma doplňují úryvky autorčiny osobní a rodinné historie.

kavárny básníci česko-polské vztahy Český Těšín

Renata Putzlacher