jóna
11.07.2016

Ti co pamatují dikci a obsah předlistopadového totalitního tisku užasnou, nakolik je podobna té protektorátní. Postačí plutokracii zaměnit za (neo)imprerializmus, národní socializmus vyměnit za proletářský internacionalizmus a židovské spiknutí za agresi NATO a máte normalizační tisk let sedmdesátých - osmdesátých. Poprvé jsem na tuto brožuru narazil kdesi v koši s výprodejem za pár drobných, ovšem jde o klenot. Delegace krojovaných slováckých šohajů a děvčic na tryznách za říšským protektorem pak dokreslují oddanost našeho lidu Říši, jeho hluboké sepětí s idejemi národního socialismu a vděčnost a lásku svému Vůdci Adolfu Hitlerovi.

protektorát Čechy a Morava atentát na Heydricha politika projevy společnost a politika

Emanuel Moravec
česká, 1893 - 1945
1937  "Třetí říše" nastupuje!
2004  V úloze mouřenína
1942  Tři roky před mikrofonem
1942  V hodině dvanácté -Soubor projevů státního presidenta a členů vlády Protektorátu Čechy a Morava po 27.květnu 1942
1943  O český zítřek
1940  Rozhovor se skutečností

všech 16 knih autora

Kniha V hodině dvanácté -Soubor projevů státního presidenta a členů vlády Protektorátu Čechy a Morava po 27.květnu 1942 je v