V dračí propasti

od:

V dračí propasti

Dobrodružný příběh od spisovatele Karla Maye. Dobrodružství Charleye (Old Shatterhanda) a kapitána Fritze Turnersticka v Hongkongu a Kantonu. Jsou zde poprvé a tak poznávají Čínu. Při tom se dostanou do zajetí říčních pirátů...

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/982/v-draci-propasti-982.jpg 2.84
Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
tenax
19.12.2015

Neměl jsem velká očekávání a skutečně. Jedna z nejslabších mayovek, které u nás v poslední době vyšly. Začátek evidentně odkazuje na jakýsi příběh, který ději předcházel, konec zase naznačuje jakési pokračování, aniž by bylo někde uvedeno jaké. Zřejmě to je vytrženo z nějakého většího textu, který ovšem není identifikovatelný. Úroveň adaptace neuvedeného starého překladu je hrozná, navíc se spoustou nevysvětlených čínských (?) výrazů, díky kterým se to i špatně čte. Kniha zjevně vydaná jen na kšeft, bohužel u Návratu není jediná.

minirock
12.11.2014

Charley Old Shatterhand se svým přítelem kapitánem Turnerstickem jsou při zastávce lodi Vítr v hong-kongském přístavu rozhodnuti poznat místní památky, jsou však uneseni říčními piráty a tím se spustí řetěz událostí, které vyvrcholí zneškodněním celé pirátské skupiny. Bohužel jedná se o pouze průměrný příběh z pera Karla Maye.


Autor a jeho další knihy

Karl May

Karl May
německá, 1842 - 1912

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených7x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst1x