V dračí propasti

V dračí propasti https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/982/bmid_v-draci-propasti-65c893e324c32.jpg 3 31 5

Dobrodružný příběh od spisovatele Karla Maye. Dobrodružství Charleye (Old Shatterhanda) a kapitána Fritze Turnersticka v Hongkongu a Kantonu. Jsou zde poprvé a tak poznávají Čínu. Při tom se dostanou do zajetí říčních pirátů...

Meda77
22.11.2021 3 z 5

Tohle mi k Mayovi moc nesedlo, ale budiž. Každopádně romány z prerií a pouští bezkonkurenčně lepší. Taky,aby ne vždyť May je pilíř této tvorby. Tohle je taková průměrná záležitost, víceméně na odlehčení.

Kakho-Oto
06.12.2020 4 z 5

Novela se odehrává v prostředí Hong-kongu a Číny. Trochu připomíná Mayův román Červenomodrý Metuzalém: kapitán Frick Turnerstick a jeho "čínština", čínské prostředí, humorné ladění (zde o něco menší). Svým způsobem překvapivý závěr povídky mě přiměl ohodnotit tuto novelu slabšími čtyřmi hvězdičkami. 70-75 %

danny_21
29.10.2018 2 z 5

Charley s kapitánem Turnerstickem prožívají dobrodružství v Hong-kongu, Kantonu a přilehlých čínských oblastech při honbě za piráty - 45 %

tenax
19.12.2015 2 z 5

Neměl jsem velká očekávání a skutečně. Jedna z nejslabších mayovek, které u nás v poslední době vyšly. Začátek evidentně odkazuje na jakýsi příběh, který ději předcházel, konec zase naznačuje jakési pokračování, aniž by bylo někde uvedeno jaké. Zřejmě to je vytrženo z nějakého většího textu, který ovšem není identifikovatelný. Úroveň adaptace neuvedeného starého překladu je hrozná, navíc se spoustou nevysvětlených čínských (?) výrazů, díky kterým se to i špatně čte. Kniha zjevně vydaná jen na kšeft, bohužel u Návratu není jediná.

minirock
12.11.2014 3 z 5

Charley Old Shatterhand se svým přítelem kapitánem Turnerstickem jsou při zastávce lodi Vítr v hong-kongském přístavu rozhodnuti poznat místní památky, jsou však uneseni říčními piráty a tím se spustí řetěz událostí, které vyvrcholí zneškodněním celé pirátské skupiny. Bohužel jedná se o pouze průměrný příběh z pera Karla Maye.

Část díla

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha V dračí propasti je v