V dobrém i zlém

V dobrém i zlém https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385574/bmid_v-dobrem-i-zlem-bZw-385574.jpg 4 187 65

Napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, který provokativně odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Bezmezně milující manželka, oddaný manžel, opečovávané dítě. Američané Merry, Sam a Conor jsou perfektní rodina, žijící na perfektním místě. Merry si domácký život nemůže vynachválit – pečení, práce na zahradě, péče o malého syna. Sam začíná po odchodu z univerzity s novou kariérou filmaře. Občas se přistihnou, že sami nevěří tomu, jak šťastní jsou. Tady na švédském venkově, kde začínají žít svůj nový perfektní život. Když je v jejich švédském ráji navštíví Merryina kamarádka Frank, stane se okamžitě součástí rodiny. Sblíží se s malým Conorem. A se Samem. Frank a Merry jsou skoro jako sestry, proto Frank okamžitě odhalí věci, které ostatním unikají. Faleš a zradu, kterým se dá při pohledu na tuhle pohádkovou rodinku těžko věřit. Ale jenom Frank ví, co se tady skutečně odehrává… . Kdo je manipulátor a kdo oběť?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

You Were Made for This , 2018

Pavlína2019
07.12.2022 5 z 5

Nevím, jak je to možné, ale asi poslední dobou přitahuji tento typ knih - už v druhé knize samí pošahaní hnusáci, jinak to nelze nazvat, s přesvědčivě popsanými charaktery.

Fakt krize.
Smutné, depresivní, odporné povahy a osudy.

Avšak, když pominu, že mě z tohohle bolí hlava - zároveň výborné napínavé čtení.

Dobře, zvláštně napsané, text bez přímých řečí.

Krátké kapitoly a střídání postav nutí nepřestávat číst.
Jsem velice spokojená, když knihu slupnu jak malinu.

Já určitě doporučuji.

Penicuik333
05.09.2021 2 z 5

Za mě velmi příjemný výborně napínavý thriller. Napětí dokazala autorka udrzet do konce a vsechny postavy byly dobře napsané a skvěle narušené. Ideální jednohubka k moři nebo na dlouhé zimní večery.

SynD
19.08.2021 1 z 5

(SPOILER) nu, díky románu jsem si uvědomila, že si chci víc všímat, co konkrétně čtené knihy přinášejí na svět. v tomto případě to je:

- týrání a zabití malinkého dítěte
- nenávist, závist, manipulace a lži
- nefunkční rodinné, manželské a přítelské vztahy
- přetvařování se a duševní prázdnota
- sexuální zneužívání a od citů odpojený sex
- fyzické násilí jako řešení situací

jediným pozitivem bylo prostředí, v tom červeném domku ve švédské rezervaci se ale mohlo odehrávat 1000 lepších příběhů, než tahle ke zblbnutí utwistovaná deprese.

něcosivymysli
14.05.2021 5 z 5

Na plný počet to možná není, spíš na 4,5/5. Knížka si ale určitě zaslouží pozornost, málo které dílo je tak psycho.

Roseblood
08.01.2021 5 z 5

Velice silný příběh, který nebude pro každého. Úžasný psychologický thriller/drama. Poutavý, napínavý od začátku do konce.

Vřele doporučuji

Hodnocení: 5/5*

pavčape
15.12.2020 3 z 5

Tak já nevím, asi si vybírám z podobných "škatulek", ale když začnu číst nějakou knížku v poslední době, mám pocit, že jsem něco někde podobného četla. Co se týče V dobrém i zlém, tak dokonalá rodinka, dokonalé manželství, dokonalá kamarádka na život a na smrt a... Několikrát v různých obměnách. Jen to týrání a vražda malého Conora bylo navíc. A také jsem měla okamžitě jasno v tom, kdo je pachatel. Celkové vyznění knížky bylo takové nějaké polovičaté.

HDosoudilová
10.06.2020 4 z 5

Z tohoto thrilleru jsem stále celkem rozpačitá... Začátek dobrý, pak jsem si říkala "cože? To jako fakt?" No ale celkově se mi to asi docela líbilo. I když je pravda, že mi tady nebyl sympatický vůbec nikdo a "vraha" jsem odhadla okamžitě. Malého Conora mi bylo strašně líto, určitě bych tuto knihu nedoporučila citlivým a těhotným ženám. Víc už vám však prozrazovat nebudu... ???? Ta zápletka je hustá..

michaela.22
07.04.2020 4 z 5

Kniha je dokonalým příkladem správného psychologického thrilleru. Je v ní mnoho nepředvídatelných zvratů a moc se mi líbí, že je vyprávěna z pohledu tří hlavních hrdinů, díky čemuž se čtenáři naskytne dokonalý pohled do mysli každého z nich. Ještě fascinující je, jakmile si uvědomíte, že všechny takovéto myšlenky jsou z reálného života a o to je tato kniha děsivější. Určitě doporučuji všem čtenářům.

Ctenar1202
01.03.2020 5 z 5

Psychothriller.....a ano, toto označení si kniha rozhodně zaslouží. Napínavá od první stránky až do úplného konce.
Příběh odhaluje temnou stranu manželství,mateřství a přátelství.... Kniha byla skvělá!

Aneleh
21.02.2020 4 z 5

Na můj vkus až příliš mnoho zvráceností, proto bych neřekla ani, že jde o psychothriller, spíš o pořádný hororový příběh. Protože všechny postavy jsou psychicky narušené, nemůže nás ani závěr knihy příliš překvapit. Přestože nemůžete přestat číst, protože pořád čekáte, kdo bude náležitě potrestán, fascinuje vás a děsí celý příběh pořád víc, když to s přicházejícím koncem vypadá, jako by se vlastně vůbec nic nestalo. I tak tu lze najít spoustu dobrých postřehů, co se týče vztahů mezi nejbližšími lidmi a přáteli, jenž bohužel bývají někdy stejně tak temné a falešné.

lištička123
20.02.2020 2 z 5

Zajímavě napsaná knížka, popravdě mě moc nebavila. Všechny tři hlavní postavy mi byly nesympatické, prostě už bych si ji asi nevybrala. Každému se ale líbí něco jiného a já to respektuji.

micha-ella
13.12.2019 4 z 5

Výborně napsaný, čtivý, napínavý dramatický, strašný příběh o rozporuplných vztazích. V přátelství dvou žen bývá někdy pokrytectví, ale tady vám jeho síla až vezme dech, muži bývají ješitní, ale až tak? Přitom by se to takhle opravdu mohlo vyvíjet i ve skutečnosti, každá postava měla svou minulost, která jí ovlivnila a pokřivila. HU! Nic pro maminky!

Vendis
05.11.2019 3 z 5

Knížka zajímavá, vzhledem k memu stupni tehotenstvi bych radši ale četla něco příjemnějšího..

Čtenářka0
12.10.2019 5 z 5

Tohle bylo prostě "skvělý"! Kniha se četla sama, chvilkama mi až mrazilo..

Rodaw
28.09.2019 4 z 5

V DOBRÉM I ZLÉM
Pokud byste hledali ideální rodinu, dost možná byste tak označili Merry a Sama a jejich malého synka Conora. Žijí dokonalý život… a nebo to tak aspoň vypadá:). Jednoho dne je přijede navštívit kamarádka Frank a začne se vše zamotávat … Rozhodně souhlasím s tím, že knížka ukazuje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Ovšem nepůsobilo to na mě jako napínavý psychothriller, ale spíše jako psychologické rodinné drama… Na otázku „Kdo je manipulátor a kdo oběť?“ jako čtenář dlouho nedokážete odpovědět… asi budete budete mít nějaké své tipy a teorie, ovšem paní autorka si s Vámi bude dlouho a hodně dobře hrát, má to všechno skvěle vymyšlené.:) Já zkrátka nevěděla, co si myslet. Kdo je zlý a kdo hodný? Nebo spíš: je vůbec někdo hodný? Z dospělých postav si totiž pravděpodobně neoblíbíte nikoho. Kniha je plná labilních a psychicky narušených jedinců… Celá je negativní, temná a depresivní. Svým způsobem „špinavá“ a nasáklá zlem a šílenstvím. K hlavní zápletce: byl to pro mě šok, zkrátka velký zvrat, nečekala jsem to absolutně! Konec: psycho… myslím, že mně hlavou u konce prolétaly slova jako „panebože“ a „to snad ne“ :). Lidem, kteří jsou hodně hodně citliví na děti, nevím, zda bych knihu doporučila, protože… protože.:D Svým způsobem je to zvláštní knížka, např. chybí uvozovky u přímé řeči… Mně osobně se kniha líbila, byla jiná, překvapivá, dobře vymyšlená… a pěkně psycho, což se mi líbilo nejvíc:). Ale spíše než thriller psychologické drama....
Více na mém YouTube :-).

MíšaS.
10.08.2019 4 z 5

NEČTĚTE můj komentář, pokud jste knihu ještě nečetli !!!

Kniha se mi líbila. Absence přímé řeči mi nevadila, prostě jen musíte číst pozorněji. Nejvíc mi na konci vadilo, že právně nebyl nikdo potrestán, protože za tohle by měl být automatický trest smrti.
Vlastně se nic nestalo a jedeme dál. A pořídíme si další mimi, třeba nám to vyjde líp. Uvidíme.

elleyne
03.05.2019 4 z 5

Taková ta knížka, kterou nejde číst proto, že si chcete přečíst něco akčního.
Asi nejlépe bych to nazvala syrovou výpravou do nejtemnějších zákoutí lidské duše.

Renatecka
14.04.2019 4 z 5

Slušný rozbor tří psychopatů, teď jen, který z nich byl větší. Místy až dost morálně nechutné.

certik003
26.03.2019

Knížka o dokonalé rodině, kterou přijede navštívit kamarádka. Pak už ale čteme o třech psychicky narušených lidech a je těžko odhadnout, který z nich je horší. Depresivní čtení, které rozhodně nedoporučuju matkám s malými dětmi.

Dandy1
11.03.2019 3 z 5

Jen mě napadá, zda autor nemusí být částečně taky psychopat, aby tohle vymyslel.