V batyskafu na dno moří

V batyskafu na dno moří https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70326/v-batyskafu-na-dno-mori-70326.jpg 5 6 2

Knížka badatele známého svými výstupy do stratosféry, jenž se po 2. světové válce zaměřil na sestrojení plavidla schopného sestoupit na mořské dno a umožnit tak vědcům nové výzkumy podmořských prostor. Popisuje v ní své pokusy, princip konstrukce batyskafu, hlavně pak stavbu, příslušenství a vybavení batyskafu Trieste, se kterým bylo v r. 1960 dosaženo hloubky přes 10000 m. 40 stran obrazová příloha.... celý text

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , Mladá fronta

Au fond des mers en bathyscaphe , 1954

Ikkju
04.12.2011 4 z 5

Tenhle druh populárně naučné mám rád. Navíc se čas od času pokusím o malý projekt nějakého netradičního plavidla (naposledy to byla motorová kánoj), tak vím, že každý detail je třeba pečlivě řešit a odhadnout situace, které můžou nastat, opačný stav může ohrozit celou akci. Na rozdíl od Trieste bych ale vytáhl kánoj o pár metrů dál na břeh, rozdrcení obrovskými tlaky mi nehrozilo.

Rád čtu o řešení jednotlivých detailů (spoje, vstupní komínek, detekce bublin ve svrchlících nádrží), už jenom představa prostředí, ve kterém se měl stroj pohybovat je naprosto šílená.

HTO
13.03.2011

Kolik rodin může říct, že mezi jimi nejvyšším a nejnižším dosaženým bodem je vzdálenost 27836 m?

Prostě skvělé!

moře a oceány příroda

Autorovy knížky

Auguste Piccard
švýcarská, 1882 - 1962
1965  93%V batyskafu na dno moří

Kniha V batyskafu na dno moří je v