Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442137/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-zbo-442137.png 4 2059 574

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Folk med ångest , 2019

Ticiana
20.11.2023 4 z 5

No přes půlku knihy jsem si rikala, jestli to vubec doctu. Pak se to rozjelo. Kniha mi nepřišla vtipná, temer celou dobu jsem vubec nesympatizovala s postavami. Konec byl fajn.

karel.kral
10.11.2023 4 z 5

Tahle kniha se mi že začátku nečetla moc dobře, po Muž jménem Ove mi přišla plná mouder, o které jsem moc nestál. Ale postupně se množství příběhů složilo do krásného velmi laskavého příběhu a všechno začalo dávat smysl.

Mufa
29.10.2023 4 z 5

Ona to zas tak úplně bláznivá komedie není, když se nad tím člověk zamyslí. Ale pobavila mě, jsou tam některá životní moudra, která by člověk neměl zapomenout. Jako vždy u tohoto autora..
Má ale i ještě lepší kousky

LuccBizon
26.10.2023 3 z 5

I dospělí mají své pohádky. Jedni porno, druzí červenou knihovnu a jiní zase Backmana. Vlastně ani nevím, proč jsem si od něj pustil další audioknihu. Už čtvrtou. Asi proto, že jsem si je nakradl a nějak se mi nechce je vymazat bez toho, abych je aspoň zkusil. K manuální bezmyšlenkové práci se hodí. Obzvláště když tak nějak atavisticky nesnášíte stokholmáky a blbce, i když na vědomé úrovni víte, že do těchto množin alespoň zčásti a alespoň někdy také patříte.
Fredrik má ten spletenec všeho možného promyšlený, to zase ano. I na pistoli nakonec dojde. Ale je to zároveň natolik nepravděpodobné a přeslazené, že se pepsi jen tiše krčí v koutě. I ta pizda za přepážkou banky je nakonec vlastně jen holka, které stačí projevit lásku a pizdou být přestane. Úzkosti a jejich lidé je taková rukověť pozitivní psychologie. Takže buď čtěte nebo si zobněte valium. Vyjde to zhruba na podobné peníze a kniha má asi méně vedlejších účinků.

Otakar Brousek ml. knihu hlasem a dramatizací pozvedl na úplně jiný level. Proto jsou také ty hvězdičky 3.

JanaŠpe
25.10.2023 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, po všech těch hororech co jsem teď četla to chtělo nějakou humornou oddychovku. Je pravda, že jsem se u knihy hodně nasmála ale oddychové čtení to rozhodně nebylo. Naopak kniha hodně nutí k zamyšlení o tom co děláme a jak naše činy ovlivňují okolní svět. Kniha je jeden velký paradox ale i přes to dává ve výsledku smysl. Zkrátka ,,je to příběh o lecčem, ale hlavně o nás blbcích."

Drábuska
12.10.2023 5 z 5

Chtěla jsem se zasmát a sáhla po této knize. Právě jsem ji dočetla a musím říct, že takový nářez emocí jsem nečekala. Kniha je vtipná i dojemná a zároveň nutí člověka k zamyšlení. Bavilo mě spojovat všechny uzlíky souvislostí jednotlivých postav. Myslím, že každý Blbec se v tom najde :-) Byla to má první kniha od F. B. a jistě ne poslední. Děkuji.

Timkim
11.10.2023 3 z 5

Nejlepší na této audioknize byl přednes Otakara Brouska. Autor mě ani napodruhé nepřesvědčil o tom, že bych měl poslouchat jeho knihy. Ano, bylo tam pár humorných věci, při kterých jsem se smál, ale to nevyváží ten zbytek. Příběh o bandě pitomců v jednom bytě, ve kterém se dozvídáme jejich životní příběhy. Některé dost přitažené ta vlasy, nereálné a když už autor nevěděl kudy kam, udělal dějový kotrmelec a vše bylo úplně jinak, aby mohl zase pokračovat. Asi jsem náročnější, ale tohle nebylo tak dobré, jak se na hodnocení jeví. Za mě 70% a autora odšktávám.

Archie
25.09.2023 4 z 5

Úvod mě chytnul ale do nějaké cca poloviny, jsem si říkal, že už tak nějak tuším kam to celé povede. A taky že jo, jenže je to celé pěkně vymyšlené, tak nějak hřejivě lidské, trpce pozitivní a dojemně vtipné, že mi to vlastně celé strašně rychle uteklo.

PremekZizin
22.09.2023 5 z 5

Vtipná, veselá, ale i smutná a nutící k zamyšlení. Kniha se mi velmi líbila, dokázala mě rozesmát, ale i zasáhnout.

Lenka.P7
08.09.2023 1 z 5

Velká nuda, vzdala jsem to asi po 50 stránkách. A to, o čem si autor zřejmě myslí, že je humor, mi připadá hodně ubohé. Možná bych se prokousala až na konec, ale je mi líto toho času. Asi jsem apriori zaujatá proti skandinávské literatuře.

Lamanai
31.08.2023 5 z 5

Powered by Kleenex. Řvete smíchy, řvete dojetím, žasnete a to poslední, co chcete, je odložit tuhle knížku.

JFK117
28.08.2023 5 z 5

Pohádka pro dospělé, která potěší a zahřeje na duši. A to je hlavně o blbcích! Ale téměř každý blbec mi byl sympatický!
"psychologa člověk potřebuje, když si třeba myslí, že je delfín. Psychiatra potřebuje, pokud všechny delfíny pozabíjel."
"nikdy se pořádně nedozvíme, co děláme jeden pro druhého, jeden s druhým, jeden pro druhého."
"pokud pro někoho něco uděláte tak, že zvládl všechno sám, tak jste odvedli dobrou práci."
"nic se ti nesmí stát
Ne, co to povídám
Vše se ti musí stát
A musí to být zázrak sám"

Čand@
23.08.2023 5 z 5

Ešte než som čítala čokoľvek od Backmana, začala som toto raz pozerať na Netflixe. Začiatok ma nezaujal, pustila som si niečo iné. LENŽE teraz mi prišla do rúk knižka a BOŽE MÔJ! Ten človek ma raz zabije! Mám sa smiať? Mám byť dojatá, smutná, napätá? Každá Backmanova kniha je pre mňa jazdou na horskej dráhe pocitov. Ja sa z neho asi zbláznim. Nemôžem pozerať na jeho diela vo sfilmovanej podobe. Aj keď sú nominované na Oscara, žiadny obraz nedokáže plne povedať to, čo napísané slová. Teším sa na ďaľšiu dávku.

M.anon
06.08.2023 5 z 5

Opět nemůžu jinak, než chválit. Naprosto úžasná kniha.

5holek
11.07.2023 5 z 5

Jak tu kdosi napsal - když miluješ, není co řešit - a já miluji. Miluji ten vyvážený balanc mezi smíchem a pláčem, miluji ten nadhled, tu spoustu životní moudrosti, to pohlazení po duši, které přetrvává. A v neposlední řadě šťastné konce.

petra1394
11.07.2023 5 z 5

Od tohoto autora jsem četla už sérii o Medvědínu a jeho styl psaní je velmi specifický. Někdy mi přijde i trochu otravný - nevím jak to úplně popsat. Napíše třeba dva dlouhé odstavce plné životního moudra a pak to celé rozseká jedinou samostatnou větou. Většinou to dodá grády, ale občas už je toho moc.

Anebo možná ne tak úplně.

(Už chápete? :-D ).

Každopádně přímo ke knize: bylo to vlastně něco úplně jiného než bych čekala, ale stejně jsem nebyla zklamaná. Typicky kniha pohladila po duši, tak jak to autor umí. Zároveň to bylo lehce napínavé, nemohla jsem přestat číst dokud jsem nevěděla, jak to dopadne. Je to příběh hlavně o vztazích, dětech, rodičích, životě. Opravdu super kniha, přečetla jsem ji za dva dny. Nic náročného, ale přesto to mělo hloubku a dojemný konec, stejně jako asi u každé autorovy knihy :-)

Nikusha
20.06.2023 5 z 5

Tahle knížka má být asi vtipná, ale mně přijde sakra nabitá životními moudry. Jakoby se autor na chvíli ztratil v příběhu a zatoulal se ve svojí mysli. Jakoby tam bylo všechno co si každý myslí, ale třeba o tom neví nebo spíš neví jak by to řekl. Jakoby mezi dvěma řádky byl ještě ten jeden, který vidí jen autor a pár lidí, kteří ho vidět chtějí.

"Vedla jste někdy tříleté dítě za ruku ze školky domů?"
"Ne"
"Nikdy jindy není člověk důležitější"

Kuffenbach
18.06.2023 2 z 5

Já se tedy na závěr nedostal, vzdal jsem to někdy ze začátku. Přišlo mi to jako ztráta času.

bumble
03.06.2023 4 z 5

Hodně velká oddychovka. A asi i díky tomu, jsem si celkem oblíbil autora. Nevěděl jsem, do čeho jdu, ale postupem se do toho člověk začte a s úsměvem se dostane až na závěr.

Haloon
22.05.2023 4 z 5

Backmanova skupinka blbců, která nás učí, že blbcem je tak trochu každý. Nebo alespoň, že každý může mít své problémy, do kterých nevidíme. To si pak jeden může přijít, že se potkává jen se samými blbci.
Příběh je občas předvídatelný s trochou klišé a absurdity, ale je to příběh s ušlechtilou a pěknou myšlenkou o boji se strachem a úzkostí a také o empatii a pochopení, který umí zahřát u srdce.