Zeměplocha - Mapa

Zeměplocha - Mapa https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101919/zemeplocha-mapa-101919.jpg 5 119 5

Ti, kdož cestují kruhovým světem, tady mají všechno jako na dlani: od Klače k horám Beraní hlavy, od Cori Celesti ke Kruhovému moři, od Genovy po Brmbrmduc. Velká města jako Pseudopolis, Al Kali a samozřejmě Ankh-Morpork jsou umístěna s neskonalou péčí a láskou na mapě tohoto světa, který na svém krunýři unáší vesmírem Velká A'Tuin. 1 složený list (22 s.)... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: ,

Discworld Mapp design , 1995

Hor89
Hor89
04.10.2023 4 z 5

Druhá Zeměplošská mapa obsahuje kromě skládací mapy i krátký sešit s nejvýznamějšími Zeměplošskými kartografy. Doprovodný text je hodně zábavný. Mapa samotná je přehledná a pěkně nakreslená, jen je bohužel v angličtině (vydání z roku 1996). Anglické názvy s českými překlady jsou aspoň uvedeny na konci doprovodného sešitu.

mia.com
mia.com
30.04.2021 5 z 5

Hezká doplňková publikace, díky níž člověk zase víc věří, že zeměplocha existuje :D.

Eorin
Eorin
31.10.2017 5 z 5

Mapu mě baví prohlížet jen tak. Není to potřeba, ale přesto se sem tam ráda zorientuji v tom, kde která země je a kam kdo asi tedy jel/letěl/šel. Navíc ty ilustrace a páně Pratchettův humor, to je prostě úžasné!

Eigis
Eigis
29.08.2014 5 z 5

Většina autorů prostě umístí mapu svého fantasy světa na začátek své knihy. Terry Pratchett jí pojal jako samostatný počin. Doprovodné texty navíc pobaví, ale i přestože se jedná o bezesporu zajímavý počin, rozhodně nebudu při četbě zeměplošských knih koukat do mapy a zkoumat pohyby hlavních postav. Osudy jejích hrdinů jsou totiž natolik ztřeštěné, že je mi úplně jedno, jestli v jedné knize dorazili z bodu A do bodu B za dvě hodiny a v druhé za dva dny. I přes určitou zbytečnost je tato publikace dalším důkazem hluboké propracovanosti Zeměplochy, za což mají oba autoři mé upřímné uznání.

yueh24
yueh24
27.04.2013 4 z 5

Mapa Zeměplochy s několika doprovodnimi texty, povedené.

humor

Autoři knihy