Zaslaná pošta

Zaslaná pošta https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481/bmid_uzasna-zemeplocha-zaslana-posta-OWr-481.JPG 5 1136 92

Vlahoš von Rosret je podvodník a padělatel a muž, který stojí před životní volbou – buď se může dát pověsit, nebo postavit na nohy zhroucený ankh-morporkský poštovní systém. Těžké rozhodování. K ruce má mladšího pošťáka Grešli (cca 70 let) a mladíka Slavoje, jehož jedinou vášní je jeho sbírka špendlíků. Proti němu stojí mocní nepřátelé – Velká semaforová linka, která se snaží zlikvidovat i tuto zanedbatelnou konkurenci. Protože ale výkonnost Pošty pod vedením nejen schopného, ale především vynalézavého Vlahoše von Rosreta neustále roste, vedení Velké linky se začíná uchylovat k čím dál tím bezohlednějším metodám. Vlahoš však má i několik přátel a pomocníků, především skupinu vysloužilých pošťáků, kteří se doslechli, že pošta znovu ožívá a jako jeden stařec znovu nastoupili do služby, půvabnou slečnu Srdénkovou a její golemy včetně pana Pumpy, a také tajemný spolek Zelená přísera, který Vlahoše předem informuje, kdy se zase Linka dostane do nesnází. Nakonec dojde na lámání chleba ve chvíli, kdy se Vlahoš veřejně vsadí s vedením Velké linky, že dopraví podanou zprávu do Genovy (!) dřív, než semafory! A přestože je to prakticky neproveditelné, je už v Ankh-Morporku tak proslulý, že na něj lidé sázejí v poměru 1:10... Úžasná Zeměplocha, kniha 30., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Going Postal , 2004

Mako123123
28.03.2015 5 z 5

Dvojfilm Zaslaná pošta som videl 3x v rôznych časových obdobiach na HBO. To bol dôvod prečo som sa rozhodol si zakúpiť Prachetovky. Prečítal som ich už vyše 10 a pred nedávnom som sa konečne pustil do Zaslanej pošty. Film je v niečom lepší (symbolickejší) ale aj kniha je ok a tiež je zase v niečom inom lepšia :)

Samaret
28.02.2015 5 z 5

Zaslaná pošta je můj druhý Pratchett a dozvěděla jsem se o ní vlastně prostřednictvím filmu. Ačkoliv jsem knížku přečetla až po zhlédnutí filmu, onen film mě v porovnání s psaným originálem zklamal. Zaslaná pošta je opravdu mistrovské dílo. Překvapuje mě, jak se autor dokáže vcítit do dané postavy a skrze slova vás přimět uvěřit, že opravdu čtete myšlenky podvodníka a zloděje.
Svět, který je v té knize vytvořen, je dokonalý. Inspiruje, pobaví, je lehce absurdí a přesto v něm existuje spousta logiky a filozofie.
Těším se, až si přečtu další díl Zeměplochy.

TallulahDragon
16.02.2015 5 z 5

Teprve druhá kniha od Pratchetta, ke které jsem se dostala. Nu, mám dojem, že knížky od tohohle chlapíka jsou návykové. Vlahošovi jsem držela palce skoro od začátku do konce a Vetinari mi přišel jako úžasná postava. I přes tloušťku tohoto kousku, která byla oproti ostatním Pratchettovým titulům nabízeným u nás v knihovně poněkud z míry vyvádějící, rozhodně nelituji, že jsem se nakonec pustila právě do Pošty...

hancijar
06.02.2015 5 z 5

Super...

Jennkie
02.01.2015 5 z 5

Klasika od Pratchetta, která se poměrně doplňovala s filmem, který jsem viděla dříve, než jsem se dostala ke knize. Díky tomu jsem byla ovlivněna a už jsem věděla co přibližně mě čeká, ale i tak se mi kniha četla dobře :-)

rabor
01.01.2015 5 z 5

Vybroušený díl zeměplochy, ve kterém vás Pratchett s pomocí skvělého humoru, poštovního úřadu a falešného Alberta Třpytky seznámí se všemi charaktery slova "naděje" a s tím, že je přesto dobré někdy věřit (třeba na anděly). Výborné čtení nejenom pro vyznavače morbidní bibliomancie.

Túrin
30.11.2014 5 z 5

Vlahoš prostě bavil! Další zajímavý charakter ze Zeměplochy! :) a tolik druhů špendlíků! :-D

vojteem
25.11.2014 5 z 5

Znáte ty pocity u knížky: Uff, nějak se do toho nemůžu dostat. Neni to špatný, ale mám to vůbec dočíst..? NE, tak tyhle myšlenky Vás u téhle knížky opravdu nenapadnou. Tohle je excelentní dílo, které přidává k autorově úchvatně barevné fantazii, skvělému stylu umocněnému vyjímečným překladem, velký a zábavný příběh. Děkuji

Majulenkaa
19.11.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Pratchetta. Vlahoš je takový příjemný "antihrdina", který se ze všeho vždycky dostane, i když občas je to jen o chloupek.

Martin_Eli
30.10.2014 5 z 5

Moje jednoznačně nejoblíbenější kniha od Terryho Pratchetta. Ano, je velmi snadná na čtení, nejsou tu žádné filosofické úvahy, ale Vlahoš je prostě sympaťák a člověk mu drží palce ještě více, než Mrakoplašovi.

ChocoKiller
15.08.2014 5 z 5

Báječně jsem se bavila, stejně jako u všech Pratchettových knih.

pobijecmuch
30.05.2014 5 z 5

Terry Pratchett může být pro někoho těžké čtení, ale zrovna Zaslaná pošta je báječný a hlavně humorný. Filmové zpracování také neudělalo ostudu.

gomaki
24.04.2014 5 z 5

Báječná kniha.
Když čtete Zeměplochu opravdu postupně, tak vidíte vývoj některých postav, dále vidíte vývoj samotného pana Pratchetta. Už Vám není jen do smíchu, už i přemýšlíte.

Vlahoš je sice takovej malej šmejd, co si budeme povídat a taky myslí především na sebe, ale když dostane druhou šanci na život a jistotu, že jiná šance už nepřijde, tak začne hrát hru svého života. Konečně vidí, co skutečně napáchal a jak to vypadá, když je na té druhé straně břehu, tedy ten, se kterým si někdo zahrává. Někdo, kdo je skutečně mistrem v jeho oboru.

Přeji příjemně strávené chvilky ve společnosti Bodliny, Vlahoše, pana Pumpy, pana Grešleho a hlavně s Havelockem :)

Alexis28
28.02.2014 5 z 5

jako pošťák velice oceňuji :-) zase jsem se nasmála :-)

SimonaZ
01.10.2013 5 z 5

,,Desetkrát pokousán a stále ve službě!"

Donika
30.08.2013 5 z 5

Viděla jsem film Zaslaná pošta a rozhodla jsem se, že si to musím přečíst. Myslím, že Vlahoš bude moje oblíbená postava. Líbilo se.

Filmové zpracování hodnotím též velmi zdařile, ale kniha je kniha...

Mayanea
13.08.2013

Povinná četba pro každého pracovníka České pošty.
Pošta musí proudit!

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Jeden z novějších dílů Zeměplochy. Bála jsem se, že mě nebude tolik bavit, ale rozhodně nezklamal :-) opět velmi promyšlené a zábavné čtení.

Filmové zpracování je také velmi zdařilé!

MalMiki
28.06.2013 4 z 5

Jedna z mých prvních a nejoblíbenějších Pratchettovek, film taky není k zahození :)

Hedwik
21.05.2013 5 z 5

Kdo nevěří ať tam běží, veliká sranda, která umí nadchnout i nePratchettovce.