Zaslaná pošta

Vlahoš von Rosret je podvodník a padělatel a muž, který stojí před životní volbou – buď se může dát pověsit, nebo postavit na nohy zhroucený ankh-morporkský poštovní systém. Těžké rozhodování. K ruce má mladšího pošťáka Grešli (cca 70 let) a mladíka Slavoje, jehož jedinou vášní je jeho sbírka špendlíků. Proti němu stojí mocní nepřátelé – Velká semaforová linka, která se snaží zlikvidovat i tuto zanedbatelnou konkurenci. Protože ale výkonnost Pošty pod vedením nejen schopného, ale především vynalézavého Vlahoše von Rosreta neustále roste, vedení Velké linky se začíná uchylovat k čím dál tím bezohlednějším metodám. Vlahoš však má i několik přátel a pomocníků, především skupinu vysloužilých pošťáků, kteří se doslechli, že pošta znovu ožívá a jako jeden stařec znovu nastoupili do služby, půvabnou slečnu Srdénkovou a její golemy včetně pana Pumpy, a také tajemný spolek Zelená přísera, který Vlahoše předem informuje, kdy se zase Linka dostane do nesnází. Nakonec dojde na lámání chleba ve chvíli, kdy se Vlahoš veřejně vsadí s vedením Velké linky, že dopraví podanou zprávu do Genovy (!) dřív, než semafory! A přestože je to prakticky neproveditelné, je už v Ankh-Morporku tak proslulý, že na něj lidé sázejí v poměru 1:10... Úžasná Zeměplocha, kniha 30., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/481/uzasna-zemeplocha-zaslana-posta-OWr-481.JPG 4.7836

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (30.)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Going Postal (2004)

Kniha Zaslaná pošta

Alíša236

Patří k lepším.

Mikino00

Již jsem několik zeměplošných příběhů pročetl a musím říci, že tento se mi jevil jako nejzdařilejší. Byla to ideální kombinace silné dějové linky, kterou právě často u Pratchetta postrádám, a nevyčerpatelné autorovy fanzatie, plné nápadů, vtípků a zdánlivě nekonečných možností jím vytvořeného světa.

Mili115

Tenhle autor prostě nezklame

Imy

Trochu jsem se jí obávala, jsem spíš na mágy a čarodějky, ale naprosto předčila moje očekávání. Naprosto super.

VesmirnaOndatra

Vlahoš van Rosret a Nadosah Pozlátko. Dvaja géniovia zločinu stoja proti sebe v boji na život a na smrť. Vyhrať môže len jeden. Samozrejme je to Lord Vetinari.

ViktorieMars
04.11.2018

Krásná knížka a vůbec mi v tomto případě nevadilo, že jsem první viděla film.

hurikan123
12.09.2018

vtipná a zajímavá Pratchetovka, akorát slabší konec. možná jsem ho jen nepochopil.

wena3892
20.07.2018

Daleko více než jsem od knížky čekal, bavil jsem se od začátku do konce. Jen jsem čekal pestřejší zakončení.