Úžasný Mau®ic a jeho vzdělaní hlodavci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mauric, kocour s kožichem plným lupů, který ví, kdy a jak chytit příležitost za vlasy, si zařídil skvělé živobytí. Má jednoho hloupého kluka jako pištce a vlastní krysí pohromu – krysy, které jsou podivně inteligentní. Tak vzdělané, že na ně už Mauric nedokáže myslet jako na „oběd“. Každý zná příběh o krysách a krysaři – a tak jim m lidé dávají spoustu peněz… Dokud se nepokusí provést svůj trik v zapadlém městečku daleko v Übervaldu, kde tahle dokonale připravená finta najednou nevyjde. Někdo tady totiž hraje na jinou notu. Ve sklepech čeká něco velmi, opravdu velmi ošklivého. Krysy se musí naučit nové slovo - ZLO...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15682/uzasny-mau-ic-a-jeho-vzdelani-hlodavci-15682.jpg 4.4387
Série:

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem

Orig. název:

Amazing Maurice and his Educated Rodents (2001)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Úžasný Mau®ic a jeho vzdělaní hlodavci

Přidat komentář
petrarka72
15. dubna

Přečteno poněkolikáté, přestala jsem počítat. Vtipné, přitom s přesahem. Ať žijí krysy i krysaři-pištci! (A snovačky příběhů jakbysmet. O kocourech nemluvě. Mauric není Silver, ale stejně...)

Loxias
07. dubna

Kniha neni dlouha, tak mi prislo, ze do ni Pratchett nestihl priplest zadnou slozitost nebo nudnejsi pasaz, coz se mu dle meho obcas stava. Diky tomu se cte velmi lehce a prijemne a pribehove slape pekne od zacatku az do konce. Jako oddychovka idealni.

Tebby
02. března

Do knížky jsem se musela spíš nutit. Začala mě bavit až na úplném konci. Byl to pěkný příběh, ale Prattchetův styl asi prostě není nic pro mně.

david9690
25. února

Knihu jsem přečetl za den. Ze začátku jsem byl nadšený a velmi jsem se bavil, fakt vtipné situace, perfektní a šílené myšlenkové kostrukce a neuvěřitelná fantazie Terryho, krásně poskládané paralelní světy dospělých, dětí, krys a kocoura. Zhruba od 3/4 se mi to už jevilo docela překombinované a konec mi až tak moc nepasoval. Ale celkový dojem pozitivní a fakt dobře jsem se pobavil. Prostě velmi dobrá oddychovka

SlamLenka
01. února

Po Sekáčovi je tohle pro mě zatím nejlepší "Pratchettovka" (přečetla jsem jich dosud 11, tato je 12., ostatní jsou v pořadí). Byť je to skoro pohádkové, rozhodně mi nepřijde, že je to až moc. Mauric byl vykreslený dokonale a jako podnájemník naší kočky mohu potvrdit, že to je přesně ten styl myšlení, který je pro tyhle potvory typický. Vzdělaní hlodavci jsou parádní "gang". Bavilo mě to! =)

Ajrad1981
19. ledna

Hodně dobrý počin! Úžasná byla jména, která si krysy daly, to mě bavilo. Zápletka byla také nakonec mnohem zajímavější, než jsem původně očekávala, to je velké plus. Ale co ten konec, proboha?! Ten je tak pohádkový, že už ani pohádkovatější být nemůže, a zkazil mi požitek z knihy. 1,5 hvězdičky dolů, škoda.

Forest66
26.08.2018

Výborná knížka, přečteno skoro za víkend :) Je to krásně vtipné a roztomilé čtení. Na Zeměplochu si nepotrpím, ale jsem moc rád, že jsem se k tomuhle nechal přesvědčit.

Tengrinor
19.08.2018

Tato kniha se mi zdála poměrně přehnaná a upřímně moc nemusím knihy typu "jak jsou lidé horší než zvířata". Nejsme horší, jen máme důmyslnější prostředky. V přírodě jsou zvířata, která zabíjejí velmi brutálním způsobem zcela běžně. Mnohá zabíjejí jen pro radost. A také zvířata mezi sebou vedou "války". Takže mi tento příběh moc nesedl. Ale za přečtení stojí.


Štítky

kočky krysy parodie

Autor a jeho další knihy

Terry Pratchett

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015

všechny knihy autora

Kniha Úžasný Mau®ic a jeho vzdělaní hlodavci je:

v Právě čtených6x
v Přečtených685x
v Čtenářské výzvě41x
v Doporučených33x
v Knihotéce229x
v Chystám se číst65x
v Chci si koupit45x
v dalších seznamech4x