To nejlepší ze zeměplošských diářů

To nejlepší ze zeměplošských diářů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17195/to-nejlepsi-ze-zemeplosskych-diaru-17195.jpg 4 67 3

Kniha přináší kromě barevných obálek a černobílých ilustrací Paula Kidbyho také úplné texty Terryho Pratchetta a Stephena Briggse ze sedmi zeměplošských diářů a ročenek, které vyšly anglicky v letech 1998 - 2007. Spousta dosud netušených informací a neviděných obrázků či portrétů v tomto sběratelském vydání (jediném souborném na světě) je určena především pro zapálené fanoušky Zeměplochy. Diáře: 1998 Neviditelná univerzita 1999 Městská hlídka 2000 Cech vrahů 2001 Cech šašků 2002 Cech zlodějů 2003 Reformovaní upíři 2007 Ankh-Morporský poštovní úřad... celý text

Allys
06.11.2021 4 z 5

Krásne ilustrované a vtipné diáre. Jedná sa o súbor zložený z viacerých častí, pôvodne asi vychádzali oddelene. Portréty, obrázky a mnohé popisy cechov mi priniesli nové informácie ohľadom sveta Zeměplochy.
Čo ma však mrzelo, že mnohé obľúbené a známe postavy chýbajú a niektoré kapitoly boli preplnené postavami, ktoré si pamätám max. 1x z nejakého príbehu, prípadne vôbec.
Cech šaškov som takmer nepoznala a bol o dosť vtipnejší, ako som očakávala. Čo sa týka upírov, chýbal tam ten najznámejší, ale pravda, že možno v čase vydania diáru upírov ešte nevyšla kniha s príbehom (neoverovala som to).
Knihu som mala z knižnice, zatiaľ nemám potrebu kupovať. Bolo to však príjemné spestrenie už aj tak úžasného sveta :-)

Kaštaka
27.10.2014 5 z 5

Kouzelné a vtipné :)
Navíc ráda píšu Zeměplošské fanfikce a diáře mi poskytují spoustu reálií.

Neoxin
05.10.2011 5 z 5

Nevěřila jsem tomu, že diář může být vtipný. Tento souhrn, který má slušný počet stran především zábavného povídání, citátů postav a ilustrací je opravdu dle mě zábavný skvost, nasmála jsem se (hodně) jako u každé jiné Pratchettovi knihy :)

Zeměplocha

Autoři knihy

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015
Stephen Briggs
anglická, 1951

Kniha To nejlepší ze zeměplošských diářů je v