Sekáč

Sekáč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285977/bmid_sekac-CbE-285977.jpg 5 1595 130

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že, jaksi... odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď. To samozřejmě působí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňuji nejrůznější duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce než kdykoli předtím. Zatím se kdesi daleko na venkově objeví podivný, velmi skromný cizinec, který, jak se ukáže, umí skvěle zacházet s kosou. Jeho obrovský bílý kůň se skvostným postrojem sice vypadá jako kradený, ale začínají žně a každé ruky je zapotřebí. Cizinec nastoupí jako vítaný pomocník na farmě slečny Zahořalé a pustí se do práce, i když chvílemi tak nějak po svém...... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Reaper Man , 1991

Makoves
10.03.2016 5 z 5

Dobrá kniha. Humoru je v ní tak akorát.

renefer
08.02.2016 5 z 5

Moje první kniha o Zeměploše a musím říct velké překvapení. Styl psaní mi hodně připomínal dětskou knížku Edudant a Francimor (knížku - né ten trapný večerníček). Takže bomba, ale musím si dát pauzu a pak se určitě vrhnu na další. A u mně jednoznačně vede dyslektický kohout Cyril :-)

Netopyr07
06.02.2016 4 z 5

Knihy se Smrtěm jsou parádní :-D

DennisMoore
11.10.2015 5 z 5

Krleš!

Hun
29.09.2015 5 z 5

„Už jste někdy viděl hrát zombie na kytaru? Nejhorší na tom bylo, že jsme mu pak museli pomáhat hledat prsty.“

Blekmun
19.09.2015 4 z 5

„Jak se jmenujete?“
Cizinec na ni chvilinku zíral a pak se začal zmateně rozhlížet kolem.
„Ale no tak,“ řekla slečna Zahořalá. „Nebudu přece zaměstnávat osobu beze jména, pane…?“
Postava upřela zoufalý pohled k nebi.
PANE NEBE?
„Nikdo se nejmenuje Nebe.“
PAN… DVEŘ- KLIKA?
Přikývla.
„Proč ne. Může to být Klika. Vzpomínám si na jednoho chlápka, kterého jsem kdysi znala, a ten se taky jmenoval Klika. A křestní jméno? Neříkejte mi, že nemáte ani to. Musíte být nějaký ten Vilém, Ríša nebo Vlastimír.“
ANO.
„Jmenujete se Vilém?“
ANO?

MGT
10.06.2015 5 z 5

Po delší době jsem vzala do ruky zeměplochu s ne tak vážným tématem, kde humor hraje prim. Od té doby co jsem četla pyramidy jsem se takhle skvěle nepobavila.
Doufám, že jsem se se Šlýžkalem nepotkala naposledy...

EvzenTomecek
13.03.2015 4 z 5

Dlouhá kniha, která mě občas nudila. Mezi ne zrovna čtenářsky nejlepšími pasážemi knihy jsou zařazeny výborné scény. Chvíli mi trvalo, než jsem knize přišel na kloub. Humor, který je vážně povedený se výborně doplňuje s vážným poselstvím knihy. Velice optimistický a příznivý pohled na umírání, může jistě mnohým lidem jistým směrem pomoci.

Sněžková
03.02.2015 5 z 5

Vilém Klika, který má VELICE zvláštní styl humoru a ještě zvláštnější styl kosení obilí. A Truhlík. Víc než jen kůň. Víc hmotný. Víc všeho...
Kniha, ke které se vracím hned po tom, co dočtu Těžké melodično a Čarodějky na cestách. Toto kolečko porběhlo už asi pětkrát a stále mě to neomrzelo.
Fantastický překlad pana Kantůrka mě dokáže dohnat až k slzám a nebojím se takhle občas poplakat si v tramvaji nebo metru. Je přece fajn potkávat v MHD lidi, kterým tečou slzy smíchu :o)

zuzak07
28.10.2014 4 z 5

Smrť, který žije život lidí nemá chybu :-)

Morgause
18.08.2014 5 z 5

Další z Pratchettovek, která mě dokázala zároveň pobavit i přimět k zamyšlení. Co je vlastně život? Opravdu končí tím, co lidé nazývají "smrt"? A co všechno je živé? Lidé, zvířata a rostliny, nebo i jiné věci, jako jsou například města nebo sprostá slova, které si zdánlivě (nebo opravdu?) žijí svým vlastním životem? A lze na životě parazitovat? Na těchto myšlenkách je postaven úžasný příběh praštěných mágů, vlkodlaků, vidláků, policajtů, zdánlivě obyčejných lidiček a hlavně metaforického Smrtě, který si na vlastní kůži (no dobře, tak na vlastní kosti) zkusí, co znamená "žít".

Mako123123
16.06.2014 5 z 5

Terry Pratchett o5 boduje a dokazuje svoju genialitu. Takmer každá kniha od tohto autora ma dokáže rozosmiať i dojať zároveň. A i v tomto diele ma dej dojal. Skutočne ešte pred pár rokmi by som neveril že ma rozcitlivie príbeh o Smrťovi... Veľmi pekné dielo kde sa snúbi fantázia, dobrodružstvo a filozofia (o živote/smrti a o vesmíre). ... tak ako takmer u každej časti jeho kníh i tomuto dávam vysoké hodnotenie. 5/5 Azrael a jeho ,,bude to znova,,... moc pekné ba až nadčasové :)

Lady Dracula
03.06.2014 5 z 5

"Čím mohu po -“
KVĚTY.
Cnělka zaváhal jen velmi krátce. „A k jakému účelu by měly, jaksi tento -“
PRO DÁMU.
„A máte na mysli něco konkrét -“
LILIE. BÍLÉ.
„Jistě? A jste si jistý, že lilie jsou to pra-?“
MÁM RÁD LILIE.
„Hm… já jen, že lilie jsou svým určením tak trochu ponuré -“
MÁM RÁD PONUR-
Zákazník zaváhal.
CO BYSTE MI DOPORUČIL?
Cnělka plynule přeřadil na vyšší rychlost. „V tomto směru jsou velmi vděčné růže,“ rozzářil se. „Nebo orchideje. V dnešních dnech mi hodně pánů říká, že dámy často mnohem více potěší jediný květ orchideje než velká kytice růží -“
DEJTE MI JICH HODNĚ.
„A mají to být růže, nebo orchideje?“
OBOJE.
Cnělkovy prsty, podobné úhořům v oleji, se nedočkavě zavlnily.
„Napadlo mě, že by se vám možná líbil tady ten překrásný vodopád Nervousa Gloriosa -“
VEZMU SI JICH SPOUSTU.
„A kdyby byl pán ochoten obětovat nějaký ten tolar navíc, troufnul bych si mu nabídnout tady ten jediný exemplář výjimečně vzácné -“
ANO.
„A což takhle -“
TAKÉ. VŠECHNO. S OZDOBNOU STUHOU.
Nějak nevím, co bych více dodala. Snad jen, že Smrť je náš přítel...:-)

Ben Nevis
25.02.2014 4 z 5

Obdivuji Pratchetta, jak dokáže citlivě (zábavně a zároveň důstojně) psát o umírání. Smrť je moje nejoblíbenější postava na Zeměploše, protože je to kladná postava a přesto se z něj nestala komická figurka. V této knize hledá tak trošku sám sebe, ale autor stále připomíná, že to není žádný senilní strýček.

Pratchett asi musel být na návštěvě postkomunistických zemí, protože kde by jinde vzal inspiraci na takového obludného záporáka? :-)

avel
05.02.2014 3 z 5

Možná je to tím, že to je druhá kniha od Pratchetta v řadě (od Kinga se mi druhá v kuse rovněž už tak nelíbí), ale Sekáč mě nenadchl. Smrtě mám ze všech postav snad nejraději, ale tady to nebylo jaksi ono..
Každopádně myšlenka toho, že velká obchodní střediska berou život z měst je skvěle zpracovaná :)

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

Smrť je prostě persona grata!

Krysí Smrť váhavě otevřel drobnou dlaň. Na ní stál maličkatý bleší Smrť, a přestože bylo vidět, že je v rozpacích, vznášel se nad ním opar naděje.
NE. TO NENÍ MOŹNÉ. JÁ JSEM NEZASTUPITELNÝ. JSEM SMRŤ ... SÁM.
Podíval se na krysího Smrtě. Vzpomněl si na Azraela uzavřeného v jeho věži osamění.
SÁM ...
Krysí Smrť na něj upřel prosebný pohled.
KVÍK?

malazluta
16.09.2013 5 z 5

Nechápu, proč by Krysí Smrť nemohl jezdit na kočce .... :-)

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Zatím všechny knížky, kde se objevil Smrť ve větší míře, mě opravdu nadchly.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Terry se zase jednou vyznamenal. Já opravdu nechápu, kde na ty nápady chodí :D. Pro mě jedna z nejlepších zeměploch. Brilantní postavy, všechny. Pan Žička mi byl sympatický už v předešlých dílech, kde se mihl a když tady dostal prostor, byl prostě úžasný a s tím jeho klubem Nového začátku, to byla prostě paráda. Co říct k Smrťovi, ty jeho VELKÁ PÍSMENKA prostě vždycky stojí za to a jako Vílík byl užasný. No k tomuhle dílu bych se mohla vypisovat dlouho, opravdu není co bych vytkla. Bylo by to jen samá chvála. Moc jsem se přitom nasmála.

yueh24
08.05.2013 5 z 5

Kde je hlavní postava Smrť, tam nemůžu jinak než hodnotit na maximum. Pro mě jeden z nejlepších dílu Zeměplochy.

Zeměplocha smrt

Terry Pratchett