Poslední kontinent

Poslední kontinent https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473/uzasna-zemeplocha-po-473.jpg 4 793 70

Tohle je poslední zeměplošský světadíl. Je horký. Je suchý… velmi suchý. Bývala tady prý sice kdysi věc nazývaná Vlhko, ale nikdo tomu nevěří. Prakticky všechno, co není jedovaté, je jedovaté smrtelně. Ale je to, do prdele, to nejlepší místo na celým světě, jasný? A během několika dnů zahyne, pokud ovšem… Kdo je ten hrdina, který neohroženě kráčí rudou pouští? Ten zázračný střihač ovcí, nepřekonatelný krotitel koní, bezkonkurenční vozka mnohospřeží, bezedný piják piva, neuvěřitelný stopař a člověk, který je dokonce schopen sníst Masový koláč v kukuřičné placce za střízliva? Muž se špičatým kloboukem a Zavazadlem – poslední hrdina. Úžasná Zeměplocha, kniha 22., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Last Continent , 1998

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší s Mrakoplašem a Mágové se taky vyznamenali jako vždycky. Kombinace Mágů ztracených milióny let v minulosti na opuštěném ostrově a Mrakoplaše na XXXX kontinentu, kterej se náramně podobá Austrálii stála za to.

lanusinka
19.11.2012 3 z 5

Rozhodně to není špatná kniha, ale někomu kdo zná Austrálii z hodin zeměpisu na střední a asi deseti náhodně zhlédnutých dílů McLeodových dcer asi unikne dost vtipů...

ŽabákDokvákal
14.11.2012 4 z 5

Mágové diskutující o sexu, Mrakoplaš a taky Bůh, který se snaží pochopit evoluci (a sex)... Co víc si přát?

Ale hlavně klídek, ne?

helmiczka
29.09.2012 3 z 5

SPOILER: stretnete Mrakoplaša, ktorý nikdy nepočul o mrakoch :)) A je tu ešte zopár podarených vtípkov a narážok na austrálske reálie, možno si ich ale človek užije viac, keď o tom sám niečo vie.

vhumanik
10.08.2012 4 z 5

Doslova a do písmene magická kniha o Austrálii... A pokud si to někdo nemyslíte, tak hlavně klídek ;)

Weiler
20.04.2012 5 z 5

Hlavně klídek - tak to jsem používal ještě tak měsíc po dočtení knihy. Já jsem magor do Mrakoplaše a tak mě ani jeho "australské" dobrodružství nezklamalo. V posledních jeho knihách navíc perlí čarodějové, kteří jsou pro mě z celé Zeměplochy těmi naprosto nejvtipnějšími. Jen jsem trochu doufal, že Mrakoplaš skončí s Neilette. Nu což, asi by mu neslušelo, kdyby se usadil, co bychom pak četli.

Ikkju
03.03.2012 4 z 5

Do světů fantazie jde propadnout kouzelnou knihou, magickou skříní nebo králičí norou. Spadnout tam ale záchodovým okýnkem, to je prostě zapamatování hodné x)

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Byli jste v Austrálii? A připadala vám trochu DIVNÁ? Tak pak si tuhle knihu užijete. :-)

Okřídlená li
30.11.-0001 3 z 5

Tenhle díl mě trochu zklamal. Ale hlavně klídek, jo?

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Neschopný mág Mrakoplaš prožívá spoustu zajímavých, ale naprosto nedobrovolných dobrodružství na horkém a vražedném kontinentu.

Mrakoplaš

Terry Pratchett