Otec prasátek

Otec prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286003/bmid_otec-prasatek-6jq-286003.jpg 5 1372 119

Nadešel předvečer Svátku prasečí hlídky. * Je nápadný klid. * Sněhu je dost, červenek celá hejna, ozdobený stromeček za každým oknem. Je však absolutní nedostatek velkého tlustého muže v červenobílém oblečení, který doručuje hračky... * Ten zmizel. Dětská vychovatelka Zuzana ho musí najít nejpozději do rána, jinak nejen, že nikdo nedostane dárky, ale nevyjde slunce. A naneštěstí jsou jejími jedinými pomocníky havran s oční vadou, krysí Smrť a bůh kocoviny. * A co je ještě horší, někdo leze komínem. Není to bába. Tentokrát má místo kosy pytel, ale je na něm něco smrtelně povědomého. * HO. HO. HO. * Šíří se podivné zvěsti. * A jestli se vám navíc kýve nějaký zub, buďte opatrní...... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Hogfather , 1996

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Podle mne rozhodně špičková kniha! :) Není tu pro mne co vytknout :)

Johncze
22.07.2016 2 z 5

Bohužel pro mě zatím nejslabší díl celé série. Sešli se tu nezajímavé postavy a příběh příliš neodsýpal.

BLeeCraleek
21.05.2016 5 z 5

I u jiných knih se Smrtěm se mi líbí, jak se snaží pochopit ty lidi. Zuzanka!
Ten humor, Pratchett mě totálně baví. Šílená kniha!

wiix
16.05.2016 5 z 5

Bravúrne dielo! Inteligentný humor, sarkazmy a narážky spracované do fantasy...to som vôbec nečakala, že ma to bude až tak baviť. Všetci detskí superhrdinovia s ešte báječnejšími vlastnosťami a tajomstvami v jednom.

Totojsemja
04.02.2016 5 z 5

Nejlepší kousek knihy na světě: a pak Jack podsekl fazolový stvol a přidal tak ke krádeži, svádění a nepovolenému vniknutí do soukromého objektu, o nichž už jsme mluvili, ještě vraždu a ekologický vandalismus, ale prošlo mu to a žil pak šťastně až do smrti. Ani jedinkrát ho nepotrápilo svědomí po tom, co všechno provedl, ani jedinkrát se necítil provinile. Což dokazuje, že když jste hrdinou, může se vám prominout skoro všechno, protože se nikdo neodváží klást vám nepohodlné otázky.

MGT
04.02.2016 4 z 5

Super kniha, ale měla jsem radši Smrtě sklízecího obilí.
Toho děje bylo místy až hodně a stával se chvilkama nepřehledný, ale kde je Smrť, tam nemůže být špatně vůbec nic. Ráda jsem vzpomněla starého Smrďu.

Vyprdnoutsenato

alzbeta4340
27.01.2016 5 z 5

"Může to být nebezpečné. Nevěřím, že je tam dobrovolně. Myslíš, že bys byl co platný v boji?"
"Samozřejmě. Dokážu lidi pozvracet!".... str. 274
" Myslíte, že naděluje lidoopům dřív než lidem?" "To je zajímavá myšlenka, pane. To z velké části odpovídá mé teorii, že lidé pravděpodobně pocházejí z opice"..... str. 325
Vřele doporučuji.

juckey
06.10.2015 4 z 5

Proč mi nikdo dřív neřekl, že je Pratchett tak vtipný! Bych ho hltala a smála se od rána do večera a nebála se Smrti a čekala, až se zjeví oh god of hangovers. Co se možná bude líbit i vám, pokud se chystáte na prvního Pratchetta, jako se to teď stalo mně, že se nebudete nudit, zapíšete si pár poznámek a užijete si to, jářku, velkolepě..

Lady Dracula
21.09.2015 5 z 5

Jedním slovem: Dokonalost :)

HO, HO. HO. ;)

hancijar
17.07.2015 5 z 5

Prvni sem videla film, parada. Ale kniha, to je neco. Snad jedna z nejlepsich knih o zemneplose. Klobouk dolu.

Ellbereth
02.04.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih o zeměploše. Doporučuji!

metrolog
09.02.2015 5 z 5

Nikoho z milovníků Zeměplochy nezklame. A NEJENOM JE! :-)

Mako123123
03.02.2015 4 z 5

Tak ako i predchádzajúce časti aj toto je plné fantasy, humoru, filozofie atd... I ked teraz mi to prišlo už trochu viac zmätené. (už pri niektorých iných knihách mi deje prišli zmätené, také detinské ) Akože bud že tá kniha mala mať jednoduchšiu zápletku alebo väčší priestor na vysvetlenie... pre čitatela. Lebo akože bol tam
SPOLER! - vrah mal na objednávku nadbytostí zničiť Santu a to urobil tak že sa preniesol do zázračného neexistujúceho sveta- hradu zúbkovej víly pomocou vozu z donášky jedla, aby tam ukradol zuby detí zúbkovej víle ktorá bola v skutočnosti celú dobu prvotný bubák ktorý k ľudom namiesto toho aby ich strašil časom citovo prilnul, a si obľúbil deti, pomocou ktorých (detských) zubov, ich (deti) ten vrah ovládal a nanútil im neveriť na Santu. ... nič zložité v konečnom dôsledku ale kto by to na začiatku povedal, že? :D o tom, prečo Mezinima umrel (ved ho nezranili),
Koniec Spoileru
...kam sa občas vyparili krysí smrť a havran Járku počas Zuzankinho cestovania, a podobných nevysvetlených veciach (alebo aspoň veciach ktoré mohli byť zrozumiteľnejšie, lebo ja som ich v knihe nezachytil, napríklad to prečo vrah udrel Benja pri prvom stretnutí, alebo prečo ho Benjo poslúchal, som zistil až pri filme) ani nevravím.

knedlik
17.01.2015 5 z 5

Nápad! Nápad je to, čeho jsem si na Otci prasátek cenila nejvíc. Situovat Smrtě do role Santa Clause mi přijde prostě jako dokonalý fór - a i způsob, jakým je to podané a jak se do této role vžívá... (Asi se mi nepodaří dostat z hlavy výjevy, kdy dvoumetrový kostlivec navlečený v červenobílém oblečku prolézá úzkým kouřovodem, který na konci má dvířka jen zvenčí a jeho suché zhodnocení této situace jako "tomu já říkám bezohlednost" a tak podobně :-)). Obrovské plus dávám i za postavu Žlučoblije, jakožto největšího sympaťáka příběhu. Nicméně jak zde již zaznělo, Otec prasátek není z dílů, u kterých byste se smáli neustále. Přesto se čte velice hezky a četné narážky na kde co vykouzlí mnohdy opravdu široký úsměv na rtech. S hodnocením váhám...Tak čtyři a půl hvězdy.

Matka se zhluboka nadechla
„To jí nemůžete dát!“ vykřikla. „To je hrozně nebezpečné!“
TO JE MEČ, vysvětloval Otec prasátek. MEČE JSOU VYROBENY K TOMU, ABY BYLY NEBEZPEČNÉ.
„Vždyť je to jenom dítě!“ zvolal pan Krumple.
JE TO POUČNÉ.
„Ale co kdyby se pořezala?“
TO BY PRO NI PŘEDSTAVOVALO VELMI VÝCHOVNOU LEKCI.

Samaret
24.12.2014 5 z 5

Nádherné a docela mě překvapilo, jak moc se knihy film držel :D

eliska6826
18.11.2014 5 z 5

Další naprosto bezkonkureční kniha o Smrťovi (nejen o něm) :)

chropovec
19.01.2014 4 z 5

Hogfather, neboli otec prasátek je jedna ze třetí série Zeměplochy, a patří mezi fantasy humorné knihy. Můj smysl pro humor u britského autora, se jevil jinak, ale přesto chválím, jelikož jsem film viděla, a musím dodat, že i lidem, kteří autorovi knihy nikdy nečetli nelitovali, přesto se tam i kritika objevovala, ale to je jiná věc názoru. Hogfather mě s bavil, a postavy? O tom žádná, Časnačajova geniálnost, až k zbláznění, a se Smrtěm úžasně dokonalou ztvárností místo otce prasátka, samozřejmě žádné spoilery, Zuzanina statečnost, a Albertovo odporné kouření...

Bear Reader
27.12.2013 5 z 5

Nápad kdy Smrť místo aby bral, tak naděluje je geniální. Knížka výborná a dokonce i filmové zpracování se mi líbilo. A to nebývá zvykem.

Market = )
01.10.2013 4 z 5

Místy mi to přišlo kapku zdlouhavý, ale pořád je to Zemplocha, že jo :-). Většinou mě spíš než hlavní příběh zaujmou různý maličkosti a drobnosti, který mě bavěj a tohle nebyla výjimka :-).

SimonaZ
01.10.2013 5 z 5

HO HO HO - BYL JSI LETOS HODNÝ...? Smrť á la Santa nemá chybu, je to perfektní parodie :)