Muži ve zbrani

Muži ve zbrani https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252394/bmid_muzi-ve-zbrani-q2o-252394.jpg 5 1443 116

Staňte se členem MĚSTSKÉ HLÍDKY! Městská hlídka potřebuje MUŽE! Ale zatím má k dispozici desátníka Karotku Rudykopalssona (teoreticky trpaslíka), svobodníka Potroubla (prakticky trpaslíka), svobodníka Navážku (trolla), svobodníka Anguu (ženu… tedy alespoň většinou), seržanta Tračníka a desátníka Nóblhócha (vyloučen z lidské rasy za mnohonásobné nečisté zákroky). A ti teď potřebují veškerou pomoc, kterou je možno získat, protože nad městem poletuje drak, ve městě řádí vrah a v ulicích je vůbec něco podivného.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Men at Arms , 1993

poly.0@
04.05.2016

UPŘÍMNĚ:já nechápu co s tím všichni mají a myslím si že ten člověk (autor)má asi trochu pomatené myšlení či co.

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem od TP četl, a hned to vedlo k lásce na první pohled.

Modrina
24.08.2015

Terry Pratchett mě lákal hodně dlouho. Coby sběratelka citátů jsem na jeho klenoty narážela neustále. Jenže.. Já nemám ráda styl fantasy. Neumím ho číst a nerozumím mu. Ale protože jsem si chtěla vychutnat Pratchettův jazyk (překladatel je génius), donutila jsem se tomu dát šanci. Znalci mi dali nejdřív jednu Toničku Bolavou, tu jsem po několika pokusech zvládla do půlky. Ale ty potvory, co neumějí pořádně mluvit, mi pily krev tak, že jsem to nakonec vzdala. Ne že bych příliš tušila, o čem kniha byla.. Pak Dobrá znamení. I to jsem horko těžko přeslabikovala asi do půlky, aniž bych se v postavách a ději aspoň trochu zorientovala. Pak mi - protože jsem detektivková - doporučili právě tuto knížku. Dalo mi to hodně práce, ale dočetla jsem ji. A s konečnou platností si musím přiznat, že Terry Pratchett není pro mě. :( Asi mi chybí část mozku..

shmaic
15.07.2015 5 z 5

Terry se nedrzi vlastnich dogmatu a nesetri charaktery. Tak to ma byt.

Lady Dracula
12.06.2015 5 z 5

Při čtení této knihy jsme měla pocity asi jako na horské dráze: pomalý rozjezd, pak nabíráme rychlost, strmý pád, následně extrémně rychlý výlet nahoru a zakončíme to pomalým dojezdem do cíle. Tím nechci tvrdit, že kniha je špatná, to vůbec ne, protože Pratchett snad nenapsal žádnou špatnou knihu, nicméně po prvním sladkém dortíku od Noční hlídky jsem teď dostala pouhý muffin. Ale s čokoládou ;)

Velmi mne potěšilo, že svůj prostor dostal kr...des...kap...ale vždyť je to vlastně jedno, Karotka. A velmi příjemná byla i analogie psů, vlků a taky tak trochu lidí ;) A pošťuchování mezi trpaslíky a trolly? Veselé...:)

Avšak, jak prohlásil Tračník či Elánius, ten drak byl prostě lepší :)

vajglik
31.03.2015 5 z 5

Pratchett prostě nezklame. Geniální partička Noční hlídky v čele s Eliániem, kterému krásně sekundují ostatní bizarní členové tohohle ánsámblu - Karotkou počínaje a Nobym konče.

Jen si občas říkám, jaký byl asi výsledek Navážkovy matematické rovnice. Troufám si tvrdit a doufat, že to bylo 42. Ale to bych už asi chtěl hodně...

Misan1993
23.03.2015 5 z 5

Každý odstavec, každá věta, každé slovo, všechno do detailu propracované a velmi velmi čtivé!

Hary
22.02.2015

Paradni detektivka ze zemeplochy.Karotka je zde opravdu skvelej

bh69
14.02.2015 5 z 5

jeden z nejlepsich dilu Zemeplochy

stopař
26.12.2014 5 z 5

Opět skvělá Hlídka...

Túrin
11.09.2014 5 z 5

Nesalutovat! Naprosto parádní díl! :)

Cacolinka
08.10.2013 5 z 5

Muži ve zbrani je prostě moje nejoblíbenější Zeměplocha (knížka, po které to dotáhl kapitán Elánius v bodovém hodnocení až na Smrtě, což jsem nikdy nemyslela, že se stane, Smrtě prostě miluju). A jediná Zeměplocha u které mi dojetím ukápl asi litr slz. Prostě to stojí za to si ji přečíst ;).

SimonaZ
01.10.2013 5 z 5

Pratchettova Ankh-Morporská hlídkovská banda je naprosto úžasná. Adorace a zesměšňování policie - málokdo by řekl, že obojí najednou jde, ale ono jde :)

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

"Oba muži si vyměnili pohledy. Patricij na tom vydělal, protože Karotkova tvář byla větší. Oba dva se pokoušeli zadržet úsměv."

Paulhunterspet
22.09.2013 5 z 5

Slyšela jsem jak adorující chválu, tak i obrovské zklamání nad Terrym a myslím, že tuším proč.

Většina z nás jako správní školáčci začali číst první knihu - v tomto případě Barvu kouzel, a tak se lehce stane, že Terry ztratí budoucí možné fanoušky už na první metě. Kniha totiž nepatří mezi ty nejpovedenější, i když svůj peprný jazyk dává na odiv ukázkově. Asi si dokážu představit, že pokud bych brala jako první knihu BK, asi bych se do fanklubu hned nepropadla a čekala by mě dlouhá cesta, než bych se k Mužům propracovala a je otázka, jestli by mi síly vůbec stačily. (Viz komentář Barva kouzel)

Moje cesta ale byla naštěstí jiná a první knihou od Terryho byla právě tato, Muži ve Zbrani. Myslím, že mě nezaujal pouze skvělý humor, obscénní morálka a perfektně vykreslené charaktery, to zápletka mi vzala dech. Terry je často neukázněný vypravěč a jeho děj má sem tam velké trhliny a tempo nemusí sednout každému. Tentokrát ale zvolil zlatý střed a doručil vyváženou a propracovanou věc, za kterou si ocenění zaslouží právem.

Každému, kdo se s Terrym ještě nesetkal a přemýšlí, zda si jeho knihy přečíst, nikdy nedoporučuji Barvou kouzel, ale právě tuto knihu. Ukazuje ho v tom nejlepším světle a hlavně dá (nebo právě nedá) implus, díky kterému se každý rozhodne, jestli pokračovat nebo odložit.

Mako123123
12.09.2013 4 z 5

Hmmm... tak ten mierne smutný záver (pohreb) mi síce trocha vadil (v knižke komédio-paródia) to podľa mňa nemá čo hľadať , ale i tak... Kniha veľmi dobrá, pútavá, vtipná a akčná... 4/5 idem na daľšiu :)

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Dobrý díl, napínavější než ty, co jsem zatím četla.

Jennkie
10.07.2013 5 z 5

Kniha oplývá stále velice dobrým neotřelým humorem, v této knize se navíc střídaly chvíle úplně banální a směšné s velmi vážnými okamžiky, kdy hrdina řekl i pár velmi moudrých výroků. Takže i když se to nezdá z množství mnohdy znevažujícího humoru, tato kniha, stejně jako plno jiných od Pratchetta, má svou hloubku a člověk se zde setká i s filosofií (které je obzvlášt v dílech s kapitánem Elániem více než v jiných dílech ze Zeměplochy, které jsem četla - i když i Smrť má dost filosofických chvilek ve svých knihách, ale to je trochu jiná káva), samozřejmě jaksepatří nastavenou do zeměplošských poměrů :P :-)

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Další parádní příběh. Noční hlídka je prostě skvělá skvadra :D a přidejte k tomu trapaslíka, trolla a vlkodlaka, do toho si tam brble pod nosem Gaspoda a máte zaručený recept na dokonalou srandu.

Mirime
10.06.2013

Podle mě jedna z nejlepší knih o Zeměploše, hlídka je prostě fajn :)