Barva kouzel

Barva kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452/bmid_uzasna-zemeplocha-barva-kouzel-JvN-452.jpg 4 3493 395

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj.......... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

Elegones
09.07.2023 3 z 5

Příběh jsem již znal díky skvělému filmovému zpracování ale musím říct že samotná kniha mě osobně připadala místy slabá. Skvělý začátek v Ankh-Morporku a taky závěrečná část v Krullu, ale dějové linky v chrámu a Wyrmbergu nic moc. Nicméně i tak mě to celkem bavilo a těším se na další díl.

Lele61
01.07.2023 4 z 5

V Barvě kouzel, která je úvodním dílem ze série Zeměplocha nám Terry Pratchett představuje svět umístěný na krunýři obří želvy a poněkud výstřední výpravu vedenou nepříliš úspěšným čarodějem Mrakoplašem, která vytrvale směřuje na samý okraj této podivné planety. Za mě celkem fajn a docela vtipná fantasy.

Frizer
21.06.2023 4 z 5

S Barvou kouzel jsem přifrčel z knihovny roku 1994. Obálka se mi vůbec nelíbila, ale tak řekl jsem si že zkusím. Přelouskal jsem pár stránek, moje osmileté já vůbec nechápalo....to neni jako Hobbit ani Jako Pán prstenů...hořící město, lasička, zavazadlo...divné postavy. Knížku jsem běžel vrátit. Náhodou jsem asi po roce výpůjčku zopakoval, že to musim dát. Od té doby jsem propadl Zeměploše a láska k ní trvá více než čtvrtstoletí. První díl je samozřejmě spíše parodie na klasické 70. a 80. Fantasy, ale už zde vidíme pod povrchem předzvěst něčeho jedinečného a neopakovatelného. Novým čtenářům bych ale tuto knihu jako první nedoporučil.

Siwan
28.05.2023 5 z 5

Miluju od Pratchetta celou Zemeplochu a tohle je proste starej dobrej pocatek.

KačuleJakVíno
25.04.2023 5 z 5

Ano, to je presne to, co má nemocná duše potřebuje. Když jsem přehlcena truecrimu detektivek...s láskou sáhnu po zeměplošské sérii.

Sharru-ken
05.04.2023 3 z 5

Jelikož už vím, jaké knihy TP umí napsat, jsem dost zklamán. Za mě je to srovnatelné s Červeným trpaslíkem, ale od Pratchetta očekávám více. Jeho humor bývá uspořádanější, inteligentnější a nápaditější.
Z těch povedených věcí bych asi vypíchnul první třetinu v Ankh-Morporku, kopance do koulí a originální zavazadlo.

nevermore3
04.04.2023 4 z 5

Dostalo se ke mně prvních 10 kousků ze série a postupně se tím budu prokousávat.
První díl, chápu, podle komentářů, že je seznámení, a že to hlavní přijde.
Jako pro totálního začátečníka se mi některé popisy prostředí jevily komplikovaně, jak kdyby chaotické, občas jsem se v textu ztrácel, občas se zasmál. Pochopil jsem zpodobnění Dračáku :)
Někteří čtenáři jsou dost skeptičtí, a v některých ratinzích tato kniha figuruje jako top 5 worst from Pratchett :-/

Za mě ale minimálně 7/10 určitě jo :)

TynaBehuncikova
27.03.2023 2 z 5

Já nevím, těšila jsem se na všemi vychvalovaného a obdivovaného Pratchetta a nějak jsem se za celou dobu pořádně nezačetla, nechytlo mě to. Přišlo mi, že je tam tolik fantasy prvků a různých dějových linek, že jsem po chvíli otupěla...

markinho962
11.03.2023 2 z 5

Nějaké ty vtipné pasáže dnes nedokážou udělit vyšší hodnocení než v době první četby před 20lety.

Loxias
22.02.2023 3 z 5

Na uvod je to spise slabsi kousek. Obecne Mrakoplas neni moc zabavnej a zachranuje ho spis deni okolo nebo mimo nej.

yossarianxxii
20.02.2023 5 z 5

Mé první setkání s úžasným fantasy světem jménem Zeměplocha.
Postava Mrakoplaše patří k mým oblíbeným a je neuvěřitelné, kolik
děje se vejde do tak tenké knížky.
Ke knize se rád vracím v audiopodobě, kde ji načetl Jan Kantůrek.

HaniSebi
12.02.2023 5 z 5

Vlastně nemám důvod nedat 5*. Kniha byla fajn, já si četbu užila (ačkoli možná je to jen můj dojem, ale někdy mi psaní přišlo trochu zmatečné a potřebovala jsem minutku na ujasnění si, co vlastně čtu), přesto jsem možná čekala trochu víc. Po všech těch jásavých ohlasech a velebení Pratchetta, které jsem viděla všude možně, jsem zkrátka asi měla přehnaná očekávání. Za mě prostě fajn fantasy. Určitě si časem přečtu i další díly, ale k tomuto se už asi nevrátím.

zirafinec
11.02.2023 5 z 5

Miluju knihy Terryho Pratchetta. Těším se na pokračování, kde snad zjistím osud Zavazadla:)

denoush
09.02.2023 3 z 5

Moje první kniha od Pratchetta. Kniha byla nepochybně velice vtipná, ale občas jsem se v ději trochu ztrácel. Užil jsem si to, ale asi to není něco, co bych si nějak hodně toužil přečíst znovu. To je asi prostě Pratchettův styl, který mi moc nesedl.

Sirina
05.02.2023 4 z 5

Tuhle knihu čtu už po několikáté a pořád je to stejně dobré. Pro ty, kdo se chtějí pustit do čtení příběhů Zěměplochy, doporučují vydržet. Barva kouzel je asi nejslabší díl, ale pak už je to jen lepší.

hrusisek
01.02.2023 3 z 5

Na to, že fantasy vůbec nevyhledávám, tak jsem to zhltla vážně rychle. Nechala jsem se zlákat, protože si pamatuji, že před pár lety na střední to byl velký hit a nechtěla jsem, aby mi něco uniklo :). Už jsem si hned půjčila další díl, i když pravděpodobně to budu prokládat ještě jinými žánry. Knížka na oddech, místy opravdu humorná, netřeba u ní moc přemýšlet. Znovu bych si Barvu kouzel nepřečetla, ale za mě ok, Zavazadlo tomu zvedlo laťku.

MegaH
10.01.2023 5 z 5

Skvělá je i audio verze načtená přímo panem Kantůrkem a doslovem knihy s velmi zajímavým povídánim o Zeměploše, jejím překladu a i o Terry Pratchettovi.

Zlajda95
26.12.2022

Dějově mě to neoslovilo, ale všechna čest autorově fantazii a humoru.

grimik
20.12.2022 2 z 5

Někdy před 30 lety jsem litoval, že nemám v knihovničce Pratchetta a záviděl těm, kteří o Zeměploše básnili. No a můj (značně opožděný) vstup do světa na zádech obří želvy byl....utrpení. Vtipnost to nezachrání a kniha samotná je namísto uceleného románu spíš jen slátaninou náhodných výjevů a dějství v....já ani nevím v čem. Nepochopil jsme co, proč a jak navazuje, kam spěje, co je cílem, po opuštění Ankh Morporku jeden velký chaos do kterého se přilévají stále další postavy a předchozí zas nenávratně mizí. Celou knihu jsem poslouchal 3x dokola a nespočetněkrát jsem se vracel v kapitolách zpět. Stejně jsem se ztrácel v tom, kam zas "děj" preskočil a co k tomu vedlo a kde se zas vzalo co se vzalo. Jsem z toho tak otrávený, že další díly mažu a už to nechci vidět. Dva první díly jsem si i koupil v papírové podobě do knihovny, no, půjdou na bazar. Tohle jsem nečekal.
Završil to můj pokus o pochopení formou shlédnutí filmové podoby, z které se vyklubala trapná, nekoukatelná a hnusná televizní inscenace z níž jsem vydržel asi 15 minut, takže ani tímto způsobem jsem si nepomohl.

hungryreader00
07.12.2022 5 z 5

Ačkoli je Barva kouzel asi slabší než jiné díly, nelze dát méně než pět hvězd, protože každá kniha Terryho Pratchetta je naprosto skvělá.

Zeměplocha humor Mrakoplaš zfilmováno mágové Dvoukvítek Zavazadlo

Terry Pratchett