Klobouk s oblohou

Klobouk s oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23752/bmid_klobouk-s-oblohou-ckR-23752.jpg 5 665 46

Hlavní hrdinkou této knížky je už 11letá Tonička Bolavá z Křídy, která se dva roky poté, co zjistila, že má talent pro čarování, vydává do učení. Dostává se ke slečně Rovnovodovážné v horách, kde se učí každodennímu řemeslu čarodějek, spočívajícím v obyčejné pomoci ostatním lidem. To se ale brzo mění, protože se jí snaží vystopovat nebezpečný zlojroj, jenž chce ovládnout její mysl i tělo. V nejhorších chvílích jí naštěstí pomůžou nejen její známí Nac mac Fíglové, ale také Bábi Zlopočasná, nejlepší čarodějka (i když čarodějky žádné náčelnice nemají) Zeměplochy. Tonička tak získá nejenom respekt okolí a přátelství Esmé Zlopočasné (což budí úctu všech ostatních čarodějek včetně Toniččiných kamarádek), ale také pochopí, co to znamená být skutečnou čarodějkou.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Hat Full of Sky , 2004

st.me
09.05.2012 5 z 5

Tak jako kolikrát jsem si toužebně přála setkat se s Nac Mac Fígly. Vím, že to asi není to nejchytřejší, co si člověk může přát, vzhledem k jejich...no....živelnosti.
Pět hvězdiček si to zasloužilo, skvěle jsem se bavila od začátku do konce a našla si i chvliku na zamyšlení se.
Pan P. píše prostě dokonale! A samozřejmě bez skvělého překladu pana Kantůrka by Zeměplocha nebyla Zeměplochou.
Pánové, děkuji!

kneznaL
03.01.2012 5 z 5

Moje oblíbená. Mám ráda Toničku Bolavou i naprosto "dokonalé" Nac Mac Fígly. Fakt sranda.

Vivienne
27.09.2011

Uvodní stránky jsem se prosmála a knihu raději nepustila z ruky :-) Nac Mac Fígli mám čím dál ti raději.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Tahle kniha mne nezaujala tolik, jako příběhy Zeměplochy. Nějak mi tam chyběla jiskra. Ale na pobavení dobré.

Pájice
30.11.-0001 5 z 5

Knížku jsem vzala jedním dechem mezi záchvaty smíchu :D :)..

Parisée
30.11.-0001 5 z 5

Nejdřív bych chtěl jen něco poznamenat pro ty, kteří v tom mají zmatek. Na některých webech se totiž lze dočíst, že je tato kniha součástí série Zeměplocha. To ovšem není pravda. Jistě, narazíme na Bábi Zlopočasnou a několik dalších zeměplošských hrdinů, na tuto sérii však pouze odkazuje a není jejím článkem.
Samotnou knihu jsem přečetl jedním dechem. Je poutavá, čtivá a Nac Mac Fíglové vás prostě okouzlí. A pozor! Narazíte zde na jev téměř zázračný. Bábi Zlopočasná se zasměje. A nebude to smích zlomyslný, jak byste si možná mysleli. Uznejte, že tohleto stojí za zmínku =D