Už vím proč 2.

Už vím proč 2. https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114237/bmid_uz-vim-proc-2-ZeI-114237.jpg 5 87 9

Už vím proč série

Tato knížka je o vynálezech a vynálezcích, ale také se dozvíme proč Měsíc padá a nespadne, čím to, že rostliny léčí, jak lidé přišli na princip rakety, jak vznikali první cesty a jak se stavějí dnešní silnice, co všechno se musí stát než si zahrajeme s míčem, nebo se obujeme do gumových holinek, co předchází tomu, abychom si mohli vyslechnout rozhlasovou reportáž...... celý text

Kontryhelka
29.01.2023 5 z 5

Pěkně zpracovaná encyklopedie pro děti. Jak první tak i druhý díl jsou povedené a hodně nám jako dětem vysvětlila.

jan0223
03.01.2022 5 z 5

Druhý díl doplňuje a pokračuje v úžasném vyprávění. Tahle knížka se opravdu povedla, nadčasová, propracovaná a jako kluk jsem ji přímo hltal. Dodneška si ji rád prolistuji a snažím se k tomu vést i děti.
Neznám nikoho komu by se nelíbila.

Alax7575
28.05.2021 4 z 5

Ilustrace jsou krásné a poučné, a kniha celkově snadně pochopitelná

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Na svou dobu geniální, první díl jsem nikdy neměl, ale asi tisíckrát jsem si ho půjčil v knihovně :)

Godvind
26.11.2017

Tuto knížku jsem jako kluk zbožňoval. Několikrát týdně jsem si v ní po příchodu ze školy domů listoval. Opratroval jsem ji, zachovala se v úžasném stavu a dnes si v ní rádi listují mí dva synkové.

mira.l
12.09.2014 5 z 5

Už vím proč a Už vím proč II byly knihy, které svého času působily jako zjevení. V tehdejší době moc encyklopedií nevycházelo a většina mladých čtenářů na ně a především na názorné obrázky B. Kubašty koukala zřejmě asi stejně jako já, čili jako na zjevení:). Mám ty knížky obě dodnes doma.

Tinoušek
05.09.2014 5 z 5

Druhá encyklopedie (po Už vím proč 2), kterou jsem přečetla. Poděděná po otci, skvělá a nadčasová. Nejlepší obrázky :D

vlkodlaq
30.07.2014 5 z 5

Škodovi s p. Kubaštou odvedli vynikající práci. Tuto knihu jsem dostal coby asi osmiletý a mé rodiče tak uchránila od mnohých "proč". Stále ji mám a občas s příjemnou nostalgií prolistuju.

vitavita
13.03.2012 3 z 5

Výborná encyklopedie pro děti i dospělé.

pro děti encyklopedie pro děti jak věci fungují

Autoři knihy

Eduard Škoda