Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 523 175

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

buldozer5
buldozer5
17.06.2019 2 z 5

Knihu jsem nedočetl, nebavila mě. I když námět byl zajímavý, autor to nedokázal napsat natolik poutavě (tedy aspoň pro mě), aby si udržel mou pozornost. I v těch částech, kdy se něco dělo, jsem se prostě nudil.
Prolínání minulosti s přítomností mi v tomhle případě tady také vadilo, příšerně mě to u čtení rušilo.
Postavy vystupující v knize byly fajn, i když mi přišlo, že si hlavní hrdinka počíná v některých situacích docela nelogicky.
Možná je to tím, že jsem poslední dobou četl spoustu skvělých thrillerů, ale tahle kniha mě moc nezaujala. Každopádně podle hodnocení vidím, že jsem spíš v menšině, takže za přečtení určitě stojí. :)

Dixinka
Dixinka
16.06.2019 5 z 5

Krásné. Nechybělo napětí do poslední stránky. Přesně tak jak to mám ráda.

Hvězdinka
Hvězdinka
12.06.2019 4 z 5

Úžasné čtení. Kniha má krátké kapitoly, úžasný spád, minulost se střídá s přítomností, aby se vše nakonec spojilo a do sebe zapadlo. Rozhodně doporučuji.

i.stefany
i.stefany
11.06.2019 4 z 5

Tahle kniha má všechno. Atraktivní námět, strhující tempo, napětí, několik dějových linií, krátké kapitolky a v nich ukryté nečekané zvraty a překvapení. Velmi dobře se četla.

Danilla
Danilla
28.05.2019 4 z 5

Moc se mi líbí, že kniha ač se celou dobu tvářila jednoznačně, ke konci člověk zjistí, že je všechno úplně jinak ale všechno do sebe krásně zapadá. Parádní napínavý příběh, stejně jako předešlé knihy, které jsem od této autorky četla.

princesse
princesse
27.05.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a již čtu třetí! Takže naprostá spokojenost. Perfektně se mi kniha četla. Neobvyklé téma a neobvyklý začátek celého příběhu z balónu. Ze začátku jsem absolutně nečekala, že půjde o něco takového. Za sebe určitě doporučuji a podotýkám, že Má mě ráda ... se čte stejně svižně a jsem ráda, že mám před sebou ještě dalších 350 stran.

Pavlnka
Pavlnka
25.05.2019 5 z 5

Další výborná kniha této autorky. Téma mě hodně zaujalo.

Simstr
Simstr
17.05.2019 5 z 5

Skvělé čtení od začátku do konce. Příběh se rozvíjel, opravdu dobrá kniha :-)

Danielle22
Danielle22
16.05.2019 5 z 5

Prostě Bolton. Jste skoro na konci knihy a říkáte si: "Ano to dává smysl." A najedou BUM a je všechno úplně jinak :-D Prostě úžasná kniha!

Hella
Hella
16.05.2019 2 z 5

No, nebavilo. A ještě jsem se tu svojí vinou dopředu dozvěděla, co se tam všechno bude v příběhu mísit, a to tedy fakt nic pro mě. Takže vlastně fajn, že neztrácím čas.

efka.saf
efka.saf
13.05.2019 5 z 5

Sharon Boltonová v plné síle a na vrcholu sil. Sheron Boltonová, jak ji známe a máme rádi. Megalomanská zápletka, rozuzlení na hranici uvěřitelnosti, ale tak skvěle napsané, že knihu nedokážete odložit. Mě tato autorka opravdu nesmírně baví a přijde mi, že zraje jako víno. Tahle kniha mě ale uchvátila už na prvních stránkách a to doslova. Celá popisovaná situace kolem problémů v horkovzdušném balonu byla famózní a napínavá jako malé trencle! A to se bavíme o příběhu rozjetém opravdu od první kapitoly. Myslím, že podobný rozlet jsem snad u žádné jiné knihy ještě nezažila, o to víc mě těší, že to opravdu jde. Je pravda, že příběh si svoji kulervoucnost nedokáže udržet po celou dobu vyprávění a zhruba ve třetině jí trošku dochází vypravěčský dech, to ale není dlouhodobý handicap, a tak se příběh zase rozjíždí, až dofrčíme do cíle jako splašená kobyla. Pravdou je, že pokud bychom se chtěli v příběhu trochu porýpat, daly by se najít různé nesrovnalosti a nelogičnosti, ale není jich a moc a nejsou (pro mě) zase až tak podstatné. Příběh je možná pro někoho předvídatelný, ale pro mě nebyl. Ani jedno ze šokujících odhalení jsem neodhalila nijak výrazně v předstihu, takže jsem mohla čučet jako puk přesně v momentu, kdy si autorka přála. A v tom tkví její vypravěčská síla!
Za sebe tedy hodnotím knihu nejvyšším možným počtem * a v současné době tyto samostatné knihy řadím ještě výš, než sérii s Lacey Flintovou. Na další knihu Boltonové se ale nesmírně těším a je mi jedno, jestli bude spadat do série nebo ne.

Šánka
Šánka
11.05.2019 5 z 5

Přidávám se k těm nadšeným čtenářům, S. J. Bolton totiž píše pouze výborné knihy a pak ještě lepší :-)!
Je to krásně napínavé, návykově čtivé, plné zvratů, a to přeskakování v čase jen napětí zvyšuje, jak se skládají k sobě střípky celého příběhu. Něco se dá odhalit, ale největší překvapení si opět autorka schovala na finále, a že ty konce umí naprosto skvěle!
Takže za mě nadšení, doporučení a i tentokrát za 5.

smithynka
smithynka
09.05.2019 5 z 5

Kniha je skvělá. Děj plný zvratů a překvapení. V jednu chvilku si říkáte, proč nejde na policii a chová se trochu jako husa a pak přijde rozuzlení, kdy všechno pochopíte :).

Refadora
Refadora
02.05.2019 5 z 5

Nemám slov..v poslední době jsem přečetla spoustu skvělých knih, ale tato je bezkonkurenčně nejlepší! Několikrát jsem nevěřila vlastním očím, co se právě děje, ale vše do sebe nakonec dokonale zapadlo a i při listování zpět nenacházím žádné nesrovnalosti. Zmítala jsem se mezi nutkáním knihu rychle dočíst a zjistit, jak to dopadlo, a mezi touhou vychutnávat si ji co nejdéle. Podobné pocity jsem měla asi naposledy u posledního dílu Harryho Pottera a to už je hodně dávno!

Prateri
Prateri
02.05.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá - už ten název dává tušit, že nás čeká určitě napínavá četba. A ty nápady - žasnu, vůbec se nedrží při zemi. Vlastně v téhle knize úplně do slova:). Výletem v balonu začíná detektivní příběh o přežití, s koncem . . . a to si přečtěte. Moc bych se divila, kdyby se vám to nelíbilo. Samé šikovné ženské jsou hrdinky knih paní Bolton :))

Liduka
Liduka
28.04.2019 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a nedokázala jsem se od ní odlepit a rozhodně ne v druhé polovině knihy, kde vás čeká nejdeno překvapení. Je sice trochu delší, ale tím se nesmí nikdo nechat odradit, protože by to byla chyba. SPOILER: Musím si ale trochu rýpnout. Autorka nechala Neila vyslovit větu, že už je to stejně jedno, jestli se Jessica dozví o jejich poměru, protože už stejně zjistil, co se dalo - docela by mě zajímalo, co to mělo znamenat. Také by mě zajímalo, jak se dostal Jessicy mobil na strom, kde byla nakonec vlastně zaklíněná Bella.

Kerberos
Kerberos
23.04.2019 5 z 5

Příběh mě vtáhl do děje tak,že jsem knihu neodložila dokud jsem ji nedočetla.Ze začátku boj o přežití a jak se příběh rozplétal tak jsem měla určitá podezření,která se nakonec potvrdila.Na překvapivá rozuzlení jsem u autorky zvyklá.Už se těším na další knihu.

gordon13
gordon13
18.04.2019 4 z 5

Začatek příběhu byl opravdu dobrý, hodně zajímavý námět, pak už to bylo trochu slabší, ale přesto nadprůměrná kniha, autorka je vážně třída, píše skvěle, těším se na novou knihu..

katka.oo
katka.oo
15.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, napínavé, čtivé, ten konec mě dostal. S.J.Bolton snad nikdy nezklame. Vřele doporučuji.

ddkk
ddkk
15.04.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Jako téměř vždy vybrala atraktivní a zajímavé prostředí, neotřelou zápletku a více-méně překvapivé rozuzlení (ač leccos naznačovalo, jak se věci mají)…Pro mne opět plný počet a doporučuji.