Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 526 175

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

certik003
15.05.2020

V knížce se střídají velmi napínavé pasáže, kdy hlavní hrdinka prchá před vrahem, které se střídají s pasážemi, které odkrývají minulost. Po dějovém zvratu pro mě ale děj ztratil na reálnosti, navíc jsem buď nepochopila anebo autorka nevysvětlila, jak je možné, že se někdo vyzná v bytě, městě a krajině, kde předtím nikdy nebyla. I tak ale knížka byla čtivá, i když autorka umí psát lépe.

Paloma795
04.05.2020 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, poutavá, hezky napsaná.

Bezkyne9
04.04.2020 4 z 5

Kniha je velmi ctiva, na urovni, celkem pevne si drzela mou pozornost po celou dobu cteni a zaver byl uspokojivy, se cti bylo dotazeno vse, co pribeh rozmotal... Me osobne ale nesedla stoprocentne. Ackoliv zacatek byl od prvniho odstavce k neodlozeni napinavy, zapletka pro mne postupne nabyvala na prekombinovanosti a k postavam jsem blizsi vztah ziskala az v samem zaveru a i tak dost vychladly. Presto to bylo celkem prijemne cteni, autorka zrucne strida dejove linie a zajimava prostredi. A me srdce holt hori pro jine autory :)

Katerina015
02.04.2020 4 z 5

Prvni setkani s autorkou... Rozhodne to nebylo spatne, jen mne osobne tam vadilo velke nepravidelne stridani minulosti...
Ale zaver me dostal, necekala jsem to. Rozhodne si od autorky jeste neco prectu

ctenarkaEva
29.02.2020

Po přečtení všech těch pochvalných komentářů jsem se těšila na skvělý napínavý příběh. Bohužel mě ale nějak nesedl. Začátek byl na mě až moc brutální a nějak jsem neměla potřebu číst dál a zjistit, jak to všechno vlastně dopadlo.

koki.veru
28.02.2020 5 z 5

Velice originální příběh. Druhá polovina příběhu je velice neočekávaná, překvapivá a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Závěr byl úžasný a byla jsem velice překvapená, jak se vše vyvrbilo :) Styl a psaní autorky se mi velice líbil, takže se určitě vrhnu na nějakou další knihu :) Super :)

85098211
21.02.2020 5 z 5

Tak tohle byl hodně neobvyklý thriller! Nejdřív začíná poměrně klasicky - tj. koná se vražda, zřícení horkovzdušného balónu a následuje další zabíjení očitých svědků. Poté dochází k pronásledování jediné přeživší osoby, Jessicy. A potom to začne být jiné, neobvyklé, originální... Ale přesvědčte se sami ;-). Kniha je vyprávěná ze dvou pohledů, prolínají se zde různé časové linie, autorka se ze současnosti vrací do minulosti, někdy více, jindy zase méně vzdálené. A hlavně nepřestává překvapovat. Pachatel je sice známý hned, ale o to zajímavější je sledování jeho života i pohnutek pro kruté činy, kterých jsme svědky. A motiv pro to všechno je doslova originální. No a úplný závěr je naprosto famózní! Autorka mne dokázala opravdu nadchnout, proto doufám, že se s ní zase časem potkám ;-). Knihu doporučuji a samozřejmě hodnotím plným počtem!

soupik2012
05.02.2020 5 z 5

Kniha je rozdělena na dvě části. První část je naprosto dokonalá. Od první minuty známe vraha a tak můžeme sledovat jeho postupné kroky. Pronásledování výletníků letu balonem. A následný hon jediné přeživší pasažérky tohoto letu. Pohledy do minulosti nám postupně odkrývají jak pohnutky vraha, tak také jak žila a co byla zač ona přeživší pasažérka. Jak postupně vychází najevo, tak také ona skrývá nejedno tajemství. Na konci první části jsou ta největší tajemství odhalena a tak se mi začátek druhé části již tolik nelíbil. Pohled do blízké minulosti pomocí rozhovoru dvou sester mi také moc neseděl. Pro pochopení příběhu to byla nezbytně nutná vsuvka. Ale pohled do minulosti mohl být napsán v reálném čase a ne pouze pomocí rozhovorů. Knihu by to nafouklo, ale to by mi v tomto případě vůbec nevadilo, ba právě naopak. Závěr příběhu zaútočí plnou silnou na emoce. Jediné co mě velmi mrzí je fakt, že je toto zatím jediná dostupná audiokniha této autorky. Audiokniha je potom jenom třešničkou na dortu. Je zpracovaná naprosto dokonale.

Leaena
02.02.2020 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém začíst se do děje. Začátek byl trochu jiného ražení, než jsem od autorky zvyklá, ale postupně jsem se poddávala ději. Asi největší šok pro mě nastal, když v závěru knihy byl popsán náhrobní kámen se svým popiskem. Přiznávám...spadla mi brada.
Autorku mám ráda a pouštím se dalších knih.

Petra158
27.01.2020 4 z 5

Knizka byla pekna, styl psani autorky mi sedl, ale ze zacatku mi chvili trvalo, nez jsem se zorientovala, protoze tam jsou prilis rychle skoky v dejovych linkach a postavach. Prirovnala bych to k filmovym strihum. Kdyz uz vime, co a jak, pribeh je pak pekne ctivy a kapitoly rychle utikaji. Rozuzleni deje je netradicni.

rumova_kulicka
14.01.2020 3 z 5

Patřím k těm několika málo lidem, kerým kniha vůbec nesedla. A to jsem jinak všechny knihy od Bolton (kromě Má ji rád, nemá ji rád) shltla jak malinu. Téma a zápletka mi až tak nevadily, nějakou podobnou bejkárnu jsem čekala. Ale postavy mi nebyly vůbec sympatické, střídání časové osy taky ne, některé situace mi přišly vyložené zmatečné a musela jsem je číst znovu... Snad to rakvář zase vylepší.

Pavlína2019
11.01.2020 5 z 5

Mě se kniha opět líbila. Velmi dobře se četla. Krátké kapitoly. Zajímavá. Určitě doporučuji! Vždy obdivuji autory, že jsou schopni vymyslet nové napínavé zápletky /pokud rádi příliš kritizujete - napište něco sami ???? / Já rozhodně doporučuji přečíst a těším se na další!

Mišutamyš
30.12.2019 2 z 5

Tuhle knížku jsem si s nadšením koupila hned, když vyšla. A byla mým prvním - a doufám, že jediným - zklamáním od této autorky. Nebudu se dlouze rozepisovat, podle mě to snad ani nepsala Bolton. Nebetyčná nuda, do čtení jsem se musela přemlouvat.

zdendula31
25.12.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší kousek od S.J.

Jack Bauer
20.12.2019 3 z 5

Začátek velmi slibný, dál už to bylo velmi překombinované a také mě vadili a rušili neustálé skoky v čase. Závěr už mě vůbec nebavil, jako by si autorka ze čtenářů dělala prdel. Škoda, námět velice dobrý, jen to lépe napsat. Už třetí kniha této autorky, co hodnotím průměrem. Možná je to tím, že jsem těsně před jejími knihami četl mnohem lepší, napínavější a lépe napsané.

mi-380
16.12.2019 4 z 5

Sharon Bolton – záruka rychločetby.
Nic mi nechybělo. V rychlém střihu (122 kapitol) nás autorka udržuje ve vytrvalém napětí, k tomu přidává několikanásobné překvapení, naléhavé ústřední téma i dobře popsané postavy. Absence humoru mi tentokrát nevadila, co mi trochu vadilo byl rozvleklý konec. Příprava na další díl?
85 % (265 hodnotících je na průměru 84 %).

Vzhůru vyšlehl další plamen. Ve stejné chvíli muž na zemi zvedl zbraň...

muchomurka
03.12.2019 4 z 5

Napínavá detektivka, po které jsem sahala s obavami, zda mě bude bavit. Bavila a moc. Vyprávění z pohledu různých osob a v různých časových obdobích bylo v tomto případě ku prospěchu příběhu. Konec jsem si tipovala, ale třikrát mě autorka dostala, takové zvraty jsem nečekala. Sice mi přišlo, při zpětném pohledu, že ne vše logicky sedí, ale nijak mi to nevadilo. A ty jeptišky, to bylo jak Sestra v akci. :)

MonikaV
02.12.2019 5 z 5

Musím použít jen samá superlativa. Perfektní, napínavá, nejde to přestat číst.

melonka
27.11.2019 4 z 5

Skvělý začátek, který okamžitě vtáhne do děje. Konec už byl na můj vkus hodně roztahaný, ale nemůžu říct, že bych kvůli tomu řekla, že je příběh špatný právě naopak bylo to dokonal vymyšlené.
----možný spoiler----
Celou dobu jsem si říkala jo bude to on, ale bylo by fajn kdyby to on nebyl, ať jsem překvapená ...a ono nic :D Ale přesto konec překvapil.

Kate72
09.11.2019 5 z 5

Moje první setkání s touto spisovatelkou. A určitě to byla dobrá volba. Ráda sáhnou po další její knize. Moc mě to bavilo.