Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 523 175

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

Trustty
Trustty
14.03.2021 3 z 5

Průměrná detektivka s hodně zvraty :))

Arwen777
Arwen777
25.02.2021 4 z 5

Já jsem oproti některým čtenářům za další zápletky kromě pronásledování vrahem vděčná, nevím, jestli by mě pouze útěk bavil. Prostředí národního parku a vsuvky z kláštera a řeholního života se mi moc líbily, ústřední zápletka mi přišla aktuální a děsivá tím, že by mohla být reálná. A ačkoliv mi některé části zápletky došly dříve, než byl záměr autorky, přesto považuji detektivku za poměrně napínavou a dobře vymyšlenou. Jediné, co pro bylo matoucí, byly návraty do minulosti, ve kterých jsem se často ztrácela, ačkoliv mi to u jiných knih nevadí.
Jen si nejsem jistá, jestli ještě někdy budu mít odvahu absolvovat let balónem, který jsem si už dlouho přála zažít.

Šebestová3
Šebestová3
19.02.2021 3 z 5

Přidávám se k těm spíše zklamaným čtenářům...ostatní knihy od autorky se mi teda líbily víc. Přesuny v čase byly zajímavé, ale děj byl teda až na škodu moc přeplácaný.

myryjam
myryjam
17.02.2021 4 z 5

audiokniha asi do do tří čtvrtin správný grády, konec překombinovaný a vůbec se mi nelíbil - tahle linka byla v knize zbytečná, šlo to vysvětlit jinak

Nisshoku
Nisshoku
03.01.2021 5 z 5

No teeeeda! Boltonová ma zas a opäť dokázala dokonalo zmiasť, taký plottwist som niekde v 2/3 knihy vôbec nečakala! Všeobecne sa mi atmosféra knihy dosť páčila, kníh od SJB som už pár čítala a nikdy som nebola sklamaná (a dúfam, že to aj tak ostane). Nezostáva mi nič iné, ako odporúčať ďalej :)

KatyM.
KatyM.
26.12.2020 5 z 5

První kniha této autorky a velmi se mi líbila.

Bulldog
Bulldog
01.12.2020 3 z 5

Určitě to nebyl zbytečně promarněný čas s touto knihou, ale...tak trochu chobotnice a na každém chapadle jiný příběh v různém časovém posunu...za mě prostě průměrná detektivka na kterou za týden zapomenu.

Lenoulinka
Lenoulinka
09.11.2020 4 z 5

Až tak nadšená jako ostatní čtenáři nejsem. Četlo se to pěkně díky krátkým kapitolám. Ze začátku i v průběhu se mi děj líbil. Ale konec, proč se to vlastně vše dělo, mě až tak neuchvátil. Přeskakování v čase mi nevadilo. Celkově to nebylo špatné.

pavel-k
pavel-k
30.08.2020 5 z 5

Skvělé čtení, kdy knihu budete jen těžko odkládat. Někdy má člověk problém se do knihy "začíst", třeba k vůli stylu psaní. Tohle nebyl tento případ. :-) Vřele doporučuji.

Dela111
Dela111
19.08.2020 5 z 5

Podle anotace to trochu vypadalo na jednoduchý děj založený jen na útěku, proto jsem knihu dlouho odkládala. Obavy byly ale zbytečné, protože toto rozhodně není obyčejná honička o ničem. Naopak, celé je to akční, zápletka je zajímavá a nečekaná, děj je pestrý a nechybí pár zvratů. Přítomný děj je prokládaný flashbacky do minulosti, kde se dozvídáme víc o životě hlavní hrdinky a její sestry. Příběhu nechybělo ani napětí a překvapení v závěru.
Já jsem spokojená a hodnotila bych na 90%.

čika
čika
18.08.2020 3 z 5

Po predchadzajucich vybornych detektivkach, som sa na pribeh z balona velmi tesila. Prva tretina vyborna, ze aka dobra zapletka! Potom uz som nejako nepobrala skoky v case, zvraty, logicke chyby, motivy postav... Ech, sklamanie, zaver to zaklincoval, uz len cakat, ze mozna prijde i kouzelnik....

Leona333
Leona333
10.08.2020 5 z 5

Kdo umí, ten prostě umí. O této autorce to platí dvojnásob. Už po několika přečtených stránkách jsem věděla, že se nelze od knihy - detektivky odtrhnout a budu muset číst dál a dál, abych se dozvěděla, jak to celé dopadne...

Opatov
Opatov
02.08.2020 4 z 5

Napínavé. Zajímavé téma. Po brutálním začátku se postupně odkrývají tajemstvi minulosti obou hlavních aktérů. Střídání časových rovin a hra na kočku s myší až k náhrobnímu kameni.

Niš-knihovna
Niš-knihovna
11.07.2020 3 z 5

Zajímavá, napínavá až do konce!

Schamila
Schamila
24.06.2020 4 z 5

Tak tohle zase bylo ono, ale to předtím, to nechápu.... Tenhle díl měl zase vše, co má dobrý detektivní příběh mít, zvláštní prostředí, osoby, napětí, zápletka, zkrátka super, tenhle díl mohu směle doporučit.....

Termina
Termina
15.06.2020 3 z 5

Již od začátku jsem si připadala jak v akčním filmu což zrovna není mým tajným přáním avšak v celkovém hodnocení knihy musím zůstat pozitivní a povědět Vám že to vlastně nebylo špatné čtení. DÍK!

handulli
handulli
12.06.2020 3 z 5

Sharon Bolton je moje oblíbená autorka. Všechny její knihy, které jsem doposud četla, mě vtáhly do děje a nepustily. Možná právě kvůli vysokému očekávání jsem tady byla trochu zklamaná.

/spoiler →/ Z anotace jsem čekala, že se hlavní hrdinka v patách s vrahem bude v divoké přírodě motat o něco déle. Ok, nevadí. Ale s postupujícím příběhem mi přišlo čím dál tím víc naprosto neuvěřitelné, jak se vrah neustále dokázal zhmotňovat v její blízkosti. Jak jí mohl pokaždé takhle vystopovat? Jeho neobvyklou porci štěstí pak asi měla vyvážit naprostá a opakovaná smůla při Jessičině dopadení, a to i přesto, že jí měl min. jednou doslova na dosah ruky. /← spoiler/

Více prozrazovat nechci. Jak už je u Bolton zvykem, kniha je docela čtivá a finální rozuzlení je překvapivé. Nicméně tentokrát to rozuzlení mělo až moc zvratů a z příjemně šokujícího a překvapujícího závěru se pro mě stal spíš přitažený za vlasy. Škoda. Tak snad její další kniha moje vysoká očekávání naplní.

shootingstar
shootingstar
08.06.2020 3 z 5

Na Boltonovou spíše slabší, pointu jsem uhodla už v polovině. Ovšem palec nahoru za politickou nekorektnost: ROMOVÉ coby hlavní záporáci, to se dnes nevidí:)

m_martina
m_martina
31.05.2020 5 z 5

K této knize nemám co dodat. Dobře se čte a je to můj oblíbený žánr.

čef
čef
27.05.2020 5 z 5

V porovnání s romány jejích generačních souputnic spisovatelského řemesla je tento alespoň dobře vymyšlený, nepřetížený dlouhým pitváním duševních pochodů, ale soustřeďující na reálný děj příběhu. Samozřejmě jsou zde příhodné náhodičky, za uši přitažená vysvětlení podivného jednání postav a to s tím vvn vedením jí taky neberu. Nu což, nemusí být vše dokonalé, hlavně musí být vidět poctivě odvedená práce. A tu zde jistě najdete.