Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 529 176

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

Vojtos
09.08.2022 4 z 5

Ze začátku jsem opravdu přemýšlel, že knihu nedočtu, ale jsem neskutečně rád, že jsem ji nakonec dočetl.

Prvních cca 100 stran pro mě bylo opravdu matoucích, ztrácel jsem se v postavách, časových linkách a nic moc se nedělo. Také jsem měl dost velký problém s autorčiným stylem psaní.

Poté mě ale kniha neskutečně chytla, skoro každá kapitola byla naplněna, alespoň pro mě, nečekanými zvraty. Doslova jsem nemohl přestat číst a druhou polovinu knihy jsem dočetl během jediného dne.

Konec byl možná lehce uspěchaný, ale přesto se podle mě jedná o velmi dobrou knihu a rozhodně to není má poslední kniha od autorky.

PetK
30.07.2022 3 z 5

Poslouchala jsem. Zacalo to jako poutava detektivka. Ale chvilemi se ztracela, prislo mi to trochu prekombinovane, rozvlacne... Obavam se, ze brzo nebudu vedet, o cem to bylo.

Pája699
27.07.2022 4 z 5

Let balónem se změní v hotovou tragédii. Je jen jedna přeživší…Příběh poutavý a zajímavý i když místy zbytečně natahovaný. I tak to ale byla příjemná detektivka plná tajemna a i pár zvratů se tam najde. Pár věcí mi došlo ještě před rozuzlením a i „hlavního“ padoucha jsem si tipla správně. Zajímavá a napínavá až do konce! I když knihu řadím ke slabším od autorky. Jeptišky mě vážně bavily :-D Doslova honička na život a na smrt..

Petra101
12.07.2022 5 z 5

Tak nakonec dočteno jedním dechem,i když mi myšlenkové pochody hlavní hrdinky místy lezly trochu na nervy..ale ..konec překvapivý,jak už to Bolton umí, čuměla jsem a říkala si jakože..cože ?? Téma zajímavé a trochu i smutné. Let balónem přesto jeste zvážím :)

tess.de.veles
14.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Nemohla jsem se od knihy odtrhnout....ale ten konec??? Ten me zklamal....a pak taky postava MoJo....je zivá nebo je to duch? Bylo to takove "divoké" ...

jaroiva
12.05.2022 4 z 5

Líbilo se mi to. Nemám úplně ráda ty časové skoky tam a zpátky, ale orientovala jsem se poměrně dobře.
Balón na začátku mě zaujal, nostalgicky jsem zavzpomínala na náš let. Ten náš naštěstí proběhl normálně :).
I celkové téma - motiv - mi připadá dobře zvolené.
Audioverze - zpočátku afektovaně hysterická - mě rozčilovala. Přednost bych dala raději monotónnímu přednesu než tomuto přehrávání.

Sysel
07.03.2022 3 z 5

Čekala jsem trochu néco jiného. Začátek super, konec super, ale to mezi mě moc nebavilo.

Janadvorackova
11.02.2022 3 z 5

Tedy musím přiznat, že jde snad o první knihu, kde je místem vraždy a pak následného neštěstí koš balónu :).
My balónem letěli - s mámou a synovci. A bylo to moc pěkné. V lesích pod námi pobíhaly spousty srnčích řízků :). I hrdinové příběhu letěli nad lesy, dokonce ve stromech "přistáli." Spoustu věcí jsem si dovedla živě představit :). V knize vystoupali do výšky cca dvanácti set metrů, my byli jen v cca třech stech. Je tam popsaná i výměna bomby, tedy snaha. A zatímco v knize šlo o ten velký koš pro hodně lidí - jich tam bylo 13, nás letělo pět.

Následné dění na pevnině bylo místy napínavé, trochu překombinované, mírně šmodrchané.
Příběh to špatný nebyl. Vysvětlení se dostaví. Pochybnosti jsem měla jen jednou...
A klidně si zkuste i let balónem :). Už je na vás, jestli před, nebo po přečtení knihy.

vera4669
03.02.2022 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat a zase mě Sharon překvapila, jak to ona umí..tohle nemělo od začátku až do konce chybu, tak skvěle zamotané a originální, jsem víc než spokojená, a konec mě dostal, skvělé čtení

vekkr
12.11.2021 4 z 5

Audiokniha.Čtivé -leč trochu překombinované,ale asi si to budu chvíli pamatovat.

ber
02.11.2021 5 z 5

To bylo tak krásně zamotané a komplikované ...... a ta tečka na konci taky stála za to.

Šárka.Šála
29.10.2021 5 z 5

Asi už si nebudu přát k 40.narozeninám let balónem.
Za mne opět skvělé zajímavá zápletka, nečekané zvraty... prostě skvělé.

Gibis
05.10.2021 5 z 5

Sharon Bolton mě vždy překvapí naprosto neotřelým námětem, tentokrát havarovaným horkovzdušným balonem. Tím mě hodně baví. Navíc jediná přeživší se po záchraně nesnaží kontaktovat policii, ani vyhledat lékařskou pomoc, ale prchá přede všemi. Takže napínavé, tajemné a hlavně úplně jiné, než běžné detektivky a thrillery. K tomu krátké kapitoly, překvapivý konec a není co víc si přát.

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Kniha má zajímavý a lákavý námět, propracovaný příběh, který nabízí stupňující napětí, kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám. Děj se střídají na dvou linkách. Současná je přetínána minulostí, v níž pozvolna odhalujeme příběh celé knihy. V knize se kromě rodinných dramat autorka také zabývá migrací a dárcovstvím orgánů. Zajímavě propletený příběh s vynikajícím koncem... Kniha "Už teď jsi mrtvá" je napínavé čtení pro všechny milovníky klasických detektivek a thrillerů. Takže za mě určitě doporučuji.

andrea7191
20.09.2021 3 z 5

Čekala jsem trochu jiný příběh, než ten, který se z toho vyvinul. Začátek mi přišel skvělý, neotřelý a zajímavý. Nicméně čím déle jsem postupovala příběhem, tím více mě nebavil. Bylo tam na mě až moc nelogických úvah a jednání postav, že jsem se musela kousnout, abych dočetla. Takhle, je to čtivé, ale rozhodně mě to nezaujalo tak, že bych u toho byla napnutá jako struna.

veronika4001
04.09.2021 5 z 5

Tady je to zase jiné. Hned na začátku známe jméno vraha, ale nemůžeme ho s určitostí zařadit. Je to bývalý policista? Bývalý manžel Jess nebo Belly? Kdo je Patrick? Bolton napíná, jak umí, skoro si začínám myslet, že každý román od ní je jiný. Vždycky něčím překvapí, a tohle je výstižné. Prostě jiné. Zase. U každého románu používá nestejné způsoby vnoření do děje a načasování. Ukázkou je osoba pachatele a spolupachatele. Někde se s ním setkáváme a rozkličujeme ho na závěr, někde odhadem uprostřed, jinde na samém začátku. Pořád jsme v napětí a očekávání. Tento příběh mě dostal duchovnem, opatstvím, klášterem. Ta pokora, skromnost, ale i jistá strohost, konvenčnost v dodržování řádu, tajemnost, ale i předvídavost a inteligence matky představené. Úplně jsem slyšela vrzající zvuk při odemykání a zamykání brány, ten chrastící klíč v zámku. Líbily se mi honičky hlavní hrdinky s pronásledovateli. Kdo je ona? Líbí se mi, jak autorka začíná zeširoka se dvěma časovými liniemi, které zdánlivě spolu nesouvisejí a v závěru se prolínají a splývají v jednu. Tohle mělo hutný obsah, žádná kapitola nepřišla na zmar a já si vychutnávala celou knihu. Opravdu zhuštělé, akční, absolutně konzumované a krátké kapitoly tomu napomáhají. Skvělé.

mysce
03.07.2021 5 z 5

Účastníci vyhlídkového letu v balonu zahlédli něco, co vidět neměli. Stali se svědky zločinu. Mezi nimi byly sestry Jessica a Isabel. Zločinec balon dostihl a sestřelil. Přežila jediná žena, Jessica.
Jessicu obestírá tajemství a nad její minulostí visí mnoho otázek. Ví totiž víc, než si kdokoliv myslí.
Děj se několikrát vrací v krátkých kapitolách do minulosti obou sester a nám začne být jasné, že tady něco skřípe. Prchající Jessica se neodvažuje nikomu věřit a závodí s časem. Vrah podivnou shodou náhod pokaždé ví, kde se přibližně nachází.
Rozjíždí se policejní vyšetřování. Jedinou přeživší svědkyni se však nedaří najít a detektivům v čele s vyšetřovatelem Ajaxem Maldonadem je záhadou, proč se žena skrývá. Zajímavé jsou scény s vyšetřujcím Ajaxem.
Ve velkém si užijeme skvělé pasáže s jeptiškami, které se do dění zapojují s úsměvnou horlivostí.
Hra na kočku a na myš je propletená komplikovanou rodinnou historii obou sester. Snažení jedné z nich vede k odhalení jedné skutečně velké zrůdnosti.
Kniha se mi četla velmi dobře, Sharon J. Bolton své řemeslo ovládá bravurně a je natolik uvěřitelná, že vás při čtení přepadávají pocity strachu, úzkosti a mráz vám běhá po zádech. Za mě skvělé čtení.
V každém případě, pokud někdy poletím balonem, tak jsem získala zásadní ponaučení: – nebudu tahat za tu červenou šňůrku!

ElikaS
15.05.2021 3 z 5

Na tuhle knížku jsem slyšela hodně chvály a tak jsem se na ní moc těšila. Musím říct, že je rozhodně napsaná čtivě a děj celkem utíká. Začátek letu balonem si mi moc líbil, přišlo mi to celé věrohodné, akční, napínavé a na knížku mě to nalákalo.
Bohužel potom už pro mě knížka jen upadala. Hlavní hrdinka mi byla vyloženě nesympatická a její jednání pro mě bylo absolutně nepochopitelné. To fakt radši bude běhat po lese než se vydat na policii – obzvlášť jako policistka? Tohle mě iritovalo. A když to závěrečné zvraty trochu vysvětlily, ta pachuť už zůstala.
Dějová linka v minulosti mi přišla zajímavá. Ale nevykompenzovala přítomnost. Závěr byl trochu překombinovaný, ale to by mi tak nevadilo. I když bylo hodně poznat, že autorka se za každou cenu snaží šokovat, což opět ubral na autenticitě. Zatím úplně nevím, jestli se pustím do dalších knih autorky.

tereza1198
25.04.2021 3 z 5

Já čekala honička mezi ženou a psychopatem v terénu. Té honičky v přírodní rezervaci bylo pomálu. Za mě dobré, ale příliš překombinované. Pár věcí mi došlo, něco mi přišlo jako blbost. Příběh byl napínavý, ale něco tomu chybělo.

LucieToj
12.04.2021 3 z 5

Tuto autorku. Mám velmi ráda. Ale tato kniha mě tolik neoslovila.