Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 529 176

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

berila
18.04.2024 3 z 5

Od autorky jsem toho přečetla již dost a patří mezi mé oblíbené. Ale tento thriller mě neoslovil a podle mě patří mezi horší autorčiny počiny. Takové to bylo nějaké rozhárané, v části na hřbitově na konci knihy jsem si říkala, co se to vlastně děje. Přes tyto výtky určitě budu číst i další knihy autorky.

zoew
25.03.2024 4 z 5

Zajímavý námět, na závěr trochu nečekaný zvrat (ačkoliv od poloviny knížky jsem tak nějak čekala, že něco takového přijde). První polovina se mi trochu vlekla, proto ubírám jednu *.

JustWomen
25.02.2024 4 z 5

Začátek mi přišel kostrbatý, ale postupně se to vylepšilo a přes zdlouhavou a zamotanou minulost a postupné odhalování, kdo je vlastně kdo, se mi konec líbil. Ale bylo to překombinované a nereálné, viz schopnosti jeptišek.

rafan65
19.08.2023 5 z 5

Moc pěkné čtení které jsem objevil díky přátelům z Databázeknih. Autorka příběh parádně zamotala, čtenář si myslím že záhadu rozluštil a ono je záhy všechno jinak. Při této knize je čtenář neustále v napětí a situace se mění každou chvíli. Dál už nebudu nic prozrazovat ať potenciální čtenář má šanci sí knihu pořádně užít. Určitě doporučuji.

mikoi
09.06.2023 2 z 5

(SPOILER) No... Z anotace jsem čekala něco trochu jiného, ale budiž. Připadá mi, že autorka jela podle nějakého standardního schématu nebo šablony, protože naprosto všechny ty zvraty jsem vytušila předem v podstatě hned od začátku a během čtení si je jen potvrzovala a pomyslně odškrtávala. Včetně MoJo, bratra Jessiky a Belly a toho, co se stalo v minulosti. Protože jsem tak nějak měla pocit, že to všechno už jsem někde četla (ne najednou, samozřejmě, překombinované to bylo velmi), takže žádné překvapení.
A hlavní hrdinka coby neohrožený Robocop unikající všude a všem mě opravdu pobavila, to bylo spíš sci-fi než detektivka nebo thriller. Mám pocit, že Bolton ze všech svých hlavních postav dělá tyhle superhrdinky, které se na jednu stranu perou s nějakými věcmi z minulosti a jsou i psychicky dost mimo, na druhou téměř bez šrámů vyváznou z úplně nereálných situací, viz série s Laney.
Plusové body za čtivost, to musím knize nechat. I když místy jsem se bavila nad překladem ("bezbranná pohřešovaná osoba" je opravdu oficiální policejní termín?).
Mám z knihovny ještě jednu autorčinu knihu, tak jsem zvědavá, jestli to bude lepší. Doufám, že ano

iveta3689
14.05.2023 4 z 5

Dobře napsané, napínavé, uvěřitelné.

Dajine
13.05.2023 4 z 5

Různé časové roviny nevadí, dávají smysl. Příběh se četl dobře a překvapení na konci zase až takovým překvapením nebylo.

Mandlevest
23.04.2023 4 z 5

Ingredience skvělé, přesto to na maximální hodnocení nestačilo. Autorku mám moc ráda, je jedna z těch, které se nebojí náměty i žánrem experimentovat, i když ne vždy jí to "její" čtenáři odpouštějí. Také umí výborně popsat atmosféru, které lehce propadnete. Všechny výše uvedené klady byly i v tomto napínavém románu, navíc s velmi originálním nápadem s letem v balónu, ale nevím proč, trošku jsem se nudila. Navíc překvapení, které si Sharon nechala do závěru příběhu jsem , shodou okolností, nedávno četla v jiné knize. Přesto to bylo standardně dobré čtení, které ale nic nezměnilo na tom, že nejraději mám sérii s Lacey Flint a moc se těším na Hloubku nenávisti.

DK197
22.04.2023 3 z 5

AUDIOKNIHA: Tak tedy posledních několik kapitol a závěr je super, téma zajímavé a audiointerpreti to namluvili naprosto skvěle. Ale mě tahle kniha úplně nenadchla. Děj se většinu času hrozně táhne. Takový pomalejší thriller. Čekala bych od něho prostě víc.

Janík511
03.03.2023 4 z 5

Četla se dobře, konec překvapivý

Lindulinek
06.02.2023 5 z 5

Úžasná detektivka plná zvratů. Četla se sama.

Lenka_S
31.01.2023 3 z 5

Zápletka dobrá, zvraty v příběhu také, ale.... To že se děj odehrává v několika časových období a skáče ze současnosti do vzdálené i blízké minulosti by mi nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda. Přesto mi tady něco vadilo a nedokázalo mě to naplno vtáhnout do děje, jen nedokážu říct co bylo tím rušivým elementem.

Danago
13.12.2022 5 z 5

Mám moc ráda knihy od autorky a rozhodně mě ani tato nezklamala. Napětí vás chytí od první stánky a udrží se po celou dobu čtení. Příběh je perfektně vypracovaný a zamotaný. Líbili se mi návraty do vzpomínek z minulosti, které perfektně doplnily a vysvětlily současný děj. Myslím, že překvapení nemine žádného čtenáře. Autorka umí napsat bravurní thriller a určitě není jen pro ženy, to v žádném případě. Ale ani se podle mého názoru nejedná o horor.

cukrovka
06.12.2022 5 z 5

Zajímavé a napínavé čtení. Zpočátku jsem měla trochu problém se začít, protože mě mátlo střídání časových linií. Ale příběh dostal spád a napětí a nešlo se od čtení odtrhnout.

INCOGNITOREADER
27.11.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Hned od začátku začíná neskutečná jízda! Vůbec si neoddychnete. Jedno nebezpečí střídá druhé a ani o zvraty zde není nouze, i když se na ně dá přijít díky indiciím, které autorka čtenářům dává. Anotace v tomto případě je trošku zavádějící a může čtenáře navést na trochu jiný žánr nebo minimálně vybovat jiné očekávání. Mě se kniha velmi líbila. Rozhodně se pustím do dalších od autorky.

Belanna
06.11.2022 4 z 5

Asi mi tahle knížka úplně nesedla.
Z počátku mi to připadalo hodně rozvláčné, rychle se střídající časové linky a relativně mnoho postav mi trochu zamotaly hlavu. Poté se to posunulo a dostalo větší spád.
Celkově to špatné nebylo, námět zajímavý, okořeněno humornými pasážemi z kláštera.
3,5*

ZuzanaZ83
28.10.2022 5 z 5

Fakt moc dobrý thriller. Když už víte, tak cvak a nevíte nic. A znovu a ještě jednou.
Příběh o ceně lidského života, o špatných a dobrých rozhodnutích.
Velmi cením vtipnou pasáž z kláštera.
Kniha jako celek rozhodně top.

Kami33
08.10.2022 5 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři, že děj se odvíjel zpočátku pomalu a nebylo jasné, kam se posune. Pak začali věci do sebe zapadat a bylo to čím díl napínavější. Nakonec překvapení a já jsme spokojená.

Jenny46
28.09.2022 4 z 5

Tak nevím co napsat asi jsem se hodně namlsala a čekala větší pecku. Kniha mi nesedla úplně, nechci říct, že byla špatná zajímavý námět, ale.....
Asi moje chyba moc zdlouhavé, nevím co víc dodat trochu asi zvláštní 3,5* hodnotím

petula6844
22.08.2022 5 z 5

Na knížku jsem neměla moc času, četla jsem ji dlouhých 14 dní a jsem ráda, že jsem vydržela až do konce, paráda!