Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355873/bmid_uz-nikdy-pesky-po-armenii-a-gruzii-3IQ-355873.jpg 4 1617 375

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.... celý text

Li-be-ro
Li-be-ro
07.02.2021 5 z 5

Projet na kole nebo pěšky země,kam se v dnešní době málokdo vydává,je samo o sobě zajímavé. V zemích bývalého Sovětského Svazu jsem před více než 35 lety zažil dost podobného,včetně stakanů alkoholu,takže nepochybuji,že i po letech je to nepominutelná věc,kterou nelze nezmínit. Vzpomínky formou jemného humoru s nadhledem,bez brutalit a jedovatosti se příjemně čtou,když navíc tady právě za okny padá sníh. Jsem rád,že už tam nejsem,ale díky Ladislavovi se mi moje vlastní zážitky vybavují. Čtu to v pořadí jako třetí knihu,nijak nespěchám,sáhnu po ní kdykoliv mám čas,náladu a nemusím se vracet,abych našel nit děje. Prostě přejdu na další den a zázraky maličkostí,které přijdou a přinesou zábavu,smích i něco nového. Fajn.

Gibis
Gibis
27.01.2021 4 z 5

Někteří Ziburovi vyčítají, že jeho knihy nejsou cestopisy. A já říkám, no a co? Tak jsou to jeho zápisky z cest, kde vypráví především o setkávání s lidmi a po pravdě mě to asi baví mnohem víc, než popisy památek a podobně.
Mám stejně starého syna jako je princ Ládík a tak mám tendenci na jeho vyprávění nahlížet tak nějak mateřsky. A tentokrát jsem o něj měla trochu strach, aby nepropadl alkoholismu :D Protože v těchto zemích se pije po "stakanech" a pokud nechcete urazit své hostitele, vypít asi musíte. Jsem ráda, že to Ladislav více, či méně ustál a jistě nás ještě nejednou knihou potěší :)
P.S. Fascinuje mě, kolik lidí Ladislava při jeho cestách zve k sobě domů, aby ho pohostili a nechali u sebe přespat. Přijde mi, že čím chudší národ, tím je ochotnější podělit se o to, co má. Osobně si nedovedu představit, že bych potkala turistu, či turistku s batohem a prostě ho pozvala domů, ne z nedostatku pohostinnosti, ale spíš ze strachu z cizího člověka....a při čtení Ládíkových knih se za to trochu stydím :)

evvva
evvva
24.01.2021 5 z 5

Po návštěvě " princovy" přednášky v dávných dobách, kde se ještě takové věci beztrestně veřejně konaly,jsem si řekla, že tenhle mladík mě fakt baví. Jeho styl vyprávění a humoru je mi vlastní a až se znovu narodím, chci taky bloumat světem. Teď už to nestihnu,tak někdy příště...Ladislave díky!

ThrisaManx
ThrisaManx
22.01.2021 5 z 5

Název měl být spíše Už nikdy NA KOLE po Arménii a Gruzii. Ale budiž.
Kniha byla skvělá. Začetla jsem se do ní hned, protože jazyk je velice čtivý a odlehčený. Autorův humor mi byl velice blízký, a tak jsem se u knížky často řehtala nahlas, ať už jsem byla doma, ve škole či ve vlaku.
Vyprávění mělo švih, čtení šlo rychle a vzbudilo ve mně touhu po dobrodružství. Hned jsem si na léto jedno naplánovala, i když ne v tak velkém stylu :D Obdivuju autora, v jakých podmínkách je často schopen a ochoten existovat, já bych to nedala, jsem na to dost náročná.
Každopádně knihu doporučuju, byla fakt skvělá. Má první od @princladik a můžu říct, že ne poslední. Moc se těším na další kousky, tuhle musím vrátit rychle do knihovny, protože se na ni stojí řada.

HaniSebi
HaniSebi
17.12.2020 5 z 5

Až moc stakanů? Ano. Vyprávění trochu přehnané a přibarvené? Ano. Moc šťastných náhod? Ano. Přesto jsem se při čtení cítila strašně příjemně a každou stránku si užila. Ziburu už beru jako jistotu, sedí mi jeho humor a ironie. Čtení je to lehké a oddechové a já jsem za to ráda. Pro mě si tato doba postavená na hlavu vyloženě říká o takovéto nenáročné knížky, které člověka alespoň na chvilku přenesou někam jinam.

Petoklad
Petoklad
15.12.2020 3 z 5

Upřímně tuto posedlost Ziburou nechápu. Jistě je originální a vtipný a odvážný, ale ty knihy jsou hlavně a oněm a ne o cestách. A jakmile člověk přečte jednu, pak už ví vše a Zibura se jen opakuje.

jana9347
jana9347
13.12.2020 5 z 5

Hned bych jela zas někam na východ.

mataj
mataj
11.12.2020 4 z 5

Milé a čtivé vyprávění o cestování. Ládík působí velice sympaticky, dokáže hezky popsat jak krajinu tak lidí, které potkává s laskavým humorem. A ani sebe nebere příliš vážně, takže se mi to docela líbilo. Jenom mi přijde, že se někdy zbytečně snaží být vtipný za každou cenu. Nicméně si ráda přečtu i další jeho knihy.

Knihomolka223
Knihomolka223
02.12.2020 4 z 5

Velice vtipná knížka. Autor vše komentuje s nadsázkou a humorem. Jen těch stakanů mohlo být o něco méně :-). Určitě si přečtu i další knížky.

hey123
hey123
27.11.2020 4 z 5

Jelikož jsem v Gruzii byla, byla krasne cist o zemi znovu, vybavovat si místa, o kterých píše.
Moc ráda jsem se dozvěděla i o dalších dvou zemích, u kterých jsem si vždy zmiňovaná místa googlila, abych si příběh přiblížila.
Kniha je oddechovou záležitosti, u které se i zasmějete.
O hvězdičku méně davam jen proto, že je celý ten příběh proste až moc plný štěstí a bohužel, nevěřím tomu, že kapitoly nejsou pribarvene ????

ses3
ses3
15.11.2020 2 z 5

Autora jsem až do přečtení této knihy sledovala na facebooku, ale tato kniha to změnila. Pro mě velké zklamání. Mohlo to být pěkné psaní, kdyby se autor snažil méně velebit pití alkoholu (samotné pití mi nevadilo, ale přišlo mi, jak kdyby se autor chlubil, kolikrát měl kocovinu) a být vtipný za každou cenu. Trochu to zachránil konec knihy, kde je víc poutavých popisů než trapných vtipů a stakanů, takže jsem rozhodnutá přečíst si i něco jiného. Ale teď potřebuji určitě pauzu.

Aaloha
Aaloha
13.11.2020 4 z 5

Kniha mě pobavila, něco nového jsem se dozvěděla, jen toho alkoholu bylo až moc. Na jednu stranu chápu, že tam chlastá asi každý a těžko se odmítá, ale zrovna tohle mi vadilo. Chybí mi alespoň pár fotek a uvítala bych mapku kudy šel. Vše jsem si tak musela hledat na pc.

Lajtwing
Lajtwing
07.11.2020 2 z 5

Není to nejsilnější cestopis posledních let, o tom se vůbec nehodlám bavit. 2 hvězdy neznamenají, že knížku jsem nenáviděl, to také ne. Naopak, do těchto dvou zemí chci vycestovat (a to byl důvod koupě knihy). Vodku nepiju a humor je takzvaně "hit or miss". [dočteno 30.5.19]

KnihovniceVěra
KnihovniceVěra
04.10.2020 3 z 5

Snadné a zábavné čtení, které odhaluje bezstarostnou povahu cestovatele Ládíka, který se bez přípravy vydává jen tak objevit charakter zakavkazských národů a místní krajinu. Vadilo mi, že tam nebyly žádné mapy ani fotky a tak od tohoto autora již nic asi hned tak neotevřu.

Madi
Madi
03.10.2020 2 z 5

Deník alkoholika, teda vlastně Prince Ládíka. Škoda, že jsem si nedělala čárky vždycky když se objevilo -stakan vodky- .

Zasmála jsem se asi jednou, od půlky už nebavilo vůbec.

nikol1774
nikol1774
30.09.2020 5 z 5

Ladislav Zibura je pro mě velkou inspirací. Zkloubil dohromady dvě mé vášně a to čtení a cestování. Cestujeme jinak než on, ale zážitky máme podobné a tak se tato kniha zařadila mezi mé oblíbené.

kuba1991
kuba1991
26.09.2020 4 z 5

Láďovy knížky vždycky mne dokážou rychle vtáhnout do děje a už nepustit.Příběhy má strašně pěkně a vtipně popsané.Dokáže si udělat srandu sám ze sebe a ještě si všechno dokázal(snad?)pořádně zapisovat do deníku při tom všem ,,každodenním,,popíjení vodky s domorodci.Akorát si myslím,že by bylo fajn kdyby v knize byli i nějaké fotografie z toho výletu.Jinak knížka moc fajn a těším se na další čtení.

kotatkoz
kotatkoz
08.09.2020 4 z 5

Pro Ziburovi knížky bych komentáře mohla psát stylem Ctrl+C - Ctrl+V aneb pořád tak nějak stejné, ale v podstatě stejně dobré. Styl psaní, co chytne masy, ale samozřejmě se najde i pár jedinců, které nenadchne. Není to typický cestopis, prostě jen cesta mladíka určitým územím - tu zajímavá památka, tu střet se zvířetem, domorodcem nebo turistou, občas nějaký zádrhel nebo drobné překvapení. V cestě po Arménii a Gruzii mě zaujala předevsím závěrečná část o Karabachu, neboť jsem o něm neměla ani tušení... Myslím, že jako lehká inspirace, kam vyrazit to není špatné, jako oddechové čtení rovněž ne - já si frontu na novou Ziburovo knížku stoupnout nepůjdu, ale až se mi dostane do ruky, ráda si ji přečtu :)

floribar
floribar
07.08.2020 2 z 5

Knížka je zajímavá a asi hodně lidí nadchne, ale pro mě nebyla. V podstatě pije, spí a zase jde.

klara.franta
klara.franta
04.08.2020 5 z 5

Po dvou cestopisech od Zibury nemůžu vynechat ani tento. Mě to prostě baví :) jediné cestopisy, co mě baví...

Arménie humor cestopisné příběhy cestopisy Gruzie pěší turistika Zakavkazsko

Ladislav Zibura