Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355873/bmid_uz-nikdy-pesky-po-armenii-a-gruzii-3IQ-355873.jpg 4 1629 376

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.... celý text

Sarka1987
08.08.2023 4 z 5

Miluji !! Jeho styl psaní, cestování, jeho vyprávění. Za mě top knížky, které nikdy nezklamou a vždy pohladí po duši a inspirují k další cestě.

sgjoli
16.07.2023 3 z 5

Ačkoliv mne autorova anabáze do Jeruzaléma zatím oslovuje nejvíc, tak ani tady jsem se vlastně nenudila. Pokud už jste od Ladislava Zibury něco četli nebo poslouchali, už víte, co zhruba očekávat. Minimálně to, jakým způsobem vám autor bude předkládat svůj příběh, jaký druh humoru u toho bude používat a podobně. Takže pokud vás styl psaní a humor prince Ládíka baví a chcete se pustit do něčeho víc odpočinkového, co vás pobaví a bude vás aspoň trochu udržovat v dobrém rozmaru, naladí vás na letní vlnu a vyvolá ve vás třeba i touhu poznávat svět, tak tohle asi bude to pravé pro vás. Myslím, že přesně tohle tady najdete. A k tomu navrch pěknou řádků panáků vodky, hodně vína a místního jídla.
Pokud člověk o Arménii a Gruzii nic moc neví, tady se může dozvědět i něco nového o těchto dvou národech a aspoň trochu poznat místního ducha.
Musím říct, že zrovna u této knihy jsem si nejvíc uvědomovala to, jak se někteří Češi chovají tady u nás k cizincům a nějak mi z toho bylo smutno - ve srovnání s tím, co Zibura zažívá na svých cestách. Když autor popisuje, jak ho např. v případě této knihy Arméni a Gruzínci beze strachu nechali ubytovat u sebe, jak k němu byli vřelí, otevření a vlastně přátelští, bylo mi až trapně, jakým opakem působí někteří Češi, když vůči jinými národům umí být zlí až nenávistní. Naštěstí ne všichni, ale...
Nakonec si z knihy odnáším nejen zase určitou touhu vydat se do světa, ale taky určité zamyšlení se nad tím, jak se k sobě jednotlivé národy chovají...
Nakonec 3 hvězdy z 5 a pokud vás princ Ládík baví, bude vás bavit nejspíš i tohle.

katallinka
28.06.2023 4 z 5

Putování se Ziburou je vždy plné vtipu a naprosto nepředstavitelné smůly (nebo možná štěstí). Tentokrát jsem měla pocit, že jsme se společně propili Arménií a Gruzií a informací o zemi bylo méně než v předchozích knihách. Nicméně opět jsem se velmi bavila. 3,5*

Hema
13.06.2023

Ani jednu z těchto zemí bych nebyla schopná na slepé mapě určit, ale po přečtení Ziburova cestopisu jsem si o nich dohlédávala různé věci a fascinují mě víc a víc. Doporučuji přečíst všem, tenhle cestopis je jeho nejlepší. Krása!

Dagmar76
12.06.2023 4 z 5

Humorně napsaný cestopis, kde i z neveselých událostí se stávají veselé.
Velké překvapení, ráda si přečtu další knihy autora.

eraserhead
06.05.2023 5 z 5

Přiznám se, že díky tomu lehce zavádějícímu názvu jsem čekal nějaký Mordor. A ono zatím, jestli bych si měl z (podle) Ziburových prvních tří knih vybrat, kam bych vyrazil nejraději, tak je to právě Arménie a Gruzie.

Jonna
01.05.2023 2 z 5

Nevím, jestli ještě číst nějakou knihu od tohoto autora. Vážně mě takové to - tady jsem se, já chudák, musel zlít do němoty, tady zase a tady zas..., už moc nebavilo. Reálií a běžného života pomálu. Jeruzalém mě bavil víc.

rumund
26.04.2023 4 z 5

Opět fajn kniha Ladislava Zibury. Teď už mám od Ládi přečteny všechny jeho knihy. Už jen můžu čekat, jestli nenapíše další a budu doufat, že brzy ano. Při čtení knihy jsem měl vždy otevřené mapy a prstem sledoval, kde se zrovna nachází.

JaAnička
19.03.2023 4 z 5

Zibura má skvělý smysl pro humor...o tom jsme se přesvědčili už několikrát. Jeho knihy i rozhovory oplývají typickým českých suchým humorem, extra trapnými situacemi, z nichž se vám chce brečet, ale zároveň chcete nastoupit na první vlak, letadlo, autobus a vydat se na podobnou pouť zažít jakékoli dobrodružství.
Ten kluk prostě ví, ví, jak má dávkovat napětí i příběh, ví, kdy je potřeba změnit tempo, ví, kdy má vysvětlit cizí pojmy, kdy má přidat vtipně úsečnou poznámku pod čarou, ale také ví, že svět je krásné místo, plné zajímavých míst a rozdílné, přesto přitažlivé kultury, že alkohol a úsměv lámou jazykovou bariéru a že předsudky je potřeba zničit.

izka
15.03.2023 4 z 5

Skvělé, celkem jsem se nasmála. Ziburův styl cestování a psaní mi sedí :)

maryska09
27.02.2023 5 z 5

Další kniha pana Zibury psaná jeho osobitým stylem plná nadhledu, radosti ze života, nevšedních míst a v tomto případě navíc alkoholu a kocoviny. Jeho knihy baví, čtenář díky nim pozná nejenom krajinu běžně nedostupnou turistům, ale hlavně zvyky a kulturu místních lidí. Autor není klasický cestovatel ani spisovatel, ale kombinace obojího funguje a baví. Díky za Vaše knihy Ladislave.

_Knihomolka_
22.01.2023 3 z 5

Člověk, který se pustí do knih od Zibury, musí dopředu počítat s tím, že si z nich odnese více informací o alkoholu než o dané zemi :D. Já jsem si na tuto skutečnost již zvykla, a tak čtu tyto "cestopisy" zejména kvůli autorovu neotřelému smyslu pro humor, jeho krásné slovní zásobě a také proto, abych se něco málo dozvěděla. Ziburovy cestopisy se za mě určitě neřadí mezi přední příčky knih tohoto žánru, ale vždy, když se potřebuji podívat do cizích zemí a zasmát se, je Zibura dobrou a osvědčenou volbou :).

LuckaDea
20.01.2023 4 z 5

Další kniha Ladislava Zibury, a tedy další dávka humoru, cestovatelských zážitků, ilustrací, poznávání nových zemí a lidí. Co mi na knize trošku vadilo je to, že je v ní až moc alkoholu. Pravděpodobně je to ale součást místní pohostinnosti. Autor má sice i lepší knihy, než je tato, i přesto mě ale kniha bavila.

Bedřich63
14.01.2023 4 z 5

V pořadí třetí kniha, kterou jsem si od autora přečetl. Jeho styl mi sedí, takže vím, co čekat. Cestovatelské zážitky obsahují popis navštívených míst, zvyky místních obyvatel a popis jejich charakteristických vlastností a také něco z historie navštívených míst.
Tentokrát se na cestách vydal do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Z líčení příhod na cestách jsem pochopil, že obyvatelstvo je tam velmi srdečné a s poutníkem se vždy rozdělí nejen o jídlo ale hlavně o vodku nebo čaču, případně o víno.
Takže Ládík prožil 2 měsíce v lihovém oparu, aspoň podle jeho popisu. Ale to nijak neovlivnilo jeho vtip, nadhled a vnímání prožitků, míst a lidí, které na cestách potkal.
Časem se podívám i na zbývající Ládíkovy knihy a očekávám, že i na nějaké nové, které určitě napíše.

Nofar197
26.12.2022 4 z 5

Pan Zibura mě velmi pobavil. Kniha je neuvěřitelně ctiva, krásne ilustrovaná a plná informací, které v klasických cestopisných knihách nenajdete. Arménie je jedním z mých cestovalelskych snů a pokud tento sen uskutecnim, rozhodně mi bude dělat společnost.

Peter74
16.12.2022 5 z 5

Príjemné čítanie do každého počasia.

Timkim
02.09.2022 3 z 5

Tak tohle vyprávění mi moc nesedlo. Nebylo to ani tak moc vtipné, bylo to jen o putování a o chlastu. Vzpomínky na ČSSR, mnoho místních ani neví co je za den....jako jo, napsal to podle svých zápisků, ale tyto země byly přešlap.

lucifess
31.08.2022 5 z 5

Naprosto nadšená. Můj první cestopis. Nikdy mě nenapadlo číst tento žánr. Úplně mě to pohltilo. Už mám doma dalšího Ziburu a těším se, až na něj přijde řada.

tereza5480
29.08.2022 5 z 5

To si takhle sedíte doma s velkým těhotným břichem, sáhnete po knížce, kterou jste dostali ještě před mateřskou před pár lety v Albatrosu a začnete číst. Týpka Ziburu jsem do té doby vůbec neznala. A úplně mě to pohltilo, jednak jsem nemohla zrovna cestovat sama, v životě by mě nenapadlo, že budu číst cestopisy, protože radši cestuju, než o tom čtu. A bylo to skvělý, Zibura si našel pevné místo v mojí knihovně :-)

Ondra_P
27.07.2022 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. I když člověk knihu na pár dní odloží, nic se neděje a pokračuje tam kde skončil, aniž by přemýšlel co proběhlo v předchozích kapitolách.

Arménie humor cestopisné příběhy cestopisy Gruzie pěší turistika Zakavkazsko

Ladislav Zibura