Už hořela, když jsem si do ní lehal

Už hořela, když jsem si do ní lehal https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2706/bmid_uz-horela-kdyz-jsem-si-do-ni-lehal-GZz-2706.png 4 1107 129

Laskavá zamyšlení, drobné příběhy a filozofické postřehy amerického autora. Vyprávění je zcela prodchnuto radostí ze života, průzračným způsobem oslovuje v člověku jeho lepší já a dává smysl i těm nejobyčejnějším věcem na světě.

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Argo

It Was on Fire When I Lay Down on It , 1989

radusak9806
06.10.2019 4 z 5

Upřímně? Je třeba k této knize ještě něco dodat? Ti kdo ji četli ví a ti kdo ne, by měli uvažovat o nápravě.
Jsou to krásné příběhy obyčejného života, které se snaží najít ty drobné neobyčejné maličkosti v něm.
Stejně mám s touto knihou spojenou velice příjemnou vzpomínku: Když jsem ji ráno (přesně 24 hodin zpět) začala číst, začetla jsem se natolik, že mě z transu vyrvala až věta: "To nic není to se stává!". Když jsem vzhlédla vidím na silnici 3 přepravky rohlíku, které vypadli z dodávky, které se asi uvolnili dveře. Nejvíc mě potěšilo jak pán řidič, který mohl být pochopitelně naštvaný a říkat věty typu: "Já se na to vykašlu, práce z****á! Tohle se musí stát vždycky jenom mě!". Sbíral tu kalamitu s úsměvem a větou: "To se stává, aspoň budou mít zvířátka něco dobrého!". To mě nabilo tak pozitivní energií, že jsem se musela usmát :) Děkuji

surel
18.09.2019 5 z 5

Čtivé,poutavé,milé,vtipné....idealni na podzimni večery u knihy :-)

Taralcielle
03.09.2019 5 z 5

Milé, vtipné, k zasmání a pozitivní. Za mě ano. Jedna z dobrých knih od R.F.

BobyBond
16.04.2019 5 z 5

Jedna z knih, která mi obohatila život. Není pro každého, ale kdo má rád odpočinkové, krátké čtení na zamyšlení, tak tomu knihu doporučuji. Zaujme vás především optimistická atmosféra a filozofie běžného života každého z nás, která je líčena velice barvitě očima autora :) . Celé dílo je vlastně jakýmsi filozofickým rozhovorem s Robertem Fulghumem, ke kterému chybí už jen dobrá, silná káva. :)

evonra
08.03.2019 5 z 5

Někdy potřebujete něco lehkého, možná sladkého a krásně načechraného.
A tohle vždy dostanu. Je to taková laskavá knižní infuze srdečnosti a pozitiva autora směrem ke čtenáři. Prostě Robert Fulghum... Můžu kdykoliv :-)

MartinaPri
28.02.2019 3 z 5

RF velmi charismatický člověk, který píše velmi pěkné povídky, ale... Pro mě byla kniha od začátku do konce na jedno brdo. Některé povídky pro mě byly k zamyšlení a některé mě velmi pobavily, ale nic výrazného. Přečetla jsem od RF dvě knihy a další na čas odložím a třeba se k nim pročtu, že mi řeknou více.

SladkaK
09.01.2019 5 z 5

Roztomilé vnímání souvislostí a metafor života, které otevře člověku oči tak, že je schopen si život užít a ne jen přežít.

Romanka89
18.11.2018 3 z 5

Tyto krátké životní příběhy, ač čtivé, mě nijak výrazně nechytly, bohužel. Pár mi jich však přesto utkvělo v paměti - povídka, která dala název celé knize; povídka o svatbě (těch tam bylo více, ale ta na začátku) a povídka "A co vy to vlastně děláte?".

„Vydělávat na živobytí a mít nějaký svůj život, to není totéž. Živobytí a život, který za něco stojí, to není totéž. Žít dobře a žít tak nějak, taky není totéž. Funkce v zaměstnání ani zdaleka neodpovídá na otázku: „Co děláte?“

Čtenářská výzva 2018: Kniha poprvé vydaná v roce vašeho narození.

Ortie
14.11.2018 5 z 5

Příběhy, které pohladí a zahřejí... Vždycky rozzářily večer i po horším dnu a člověk se začal usmívat, mohl se zamyslet a opravdu nejlepší bylo číst tuto knížku s někým, občas se zastavit a jen tak si povídat, usmívat se.
Jinak na knihu jsem přišla náhodou, v textu jedné písně se zpívá: "Už hořela, když jsem v ní kopíroval (...)" Pak jsem jednou uklízela u babičky a nejednou koukám do knihovny, zaujal mě název jedné knížky: Už hořela, když jsem si do ní lehal. Knížka se mnou šla domů, protože mi připadalo skoro jako osud, že jsem na ní narazila a že se mi vybavila píseň, a rozhodně jsem nelitovala.

bararich8
13.11.2018 5 z 5

Prostě Fulghum, ten nezklame. Jeho příběhy a zamyšlení jsou takové to instantní štěstí, to teplo a milo, které kdekoliv a kdykoliv si přečtete, vyloudí vám na tváři úsměv a zahřeje u srdce.

MartinaMartina
26.10.2018 5 z 5

S Robertem Fulghumem jsem měla tu čest se potkat vloni 17.10. když přijel představit svou novou knihu Opravář osudů.Krásný zážitek,je skvělý jako jeho knihy.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Laskavé, krásné, jemné a úsměvné.

Etule
19.10.2018 4 z 5

Úsměvné povídky, které zanechají právě ten správný pocit po jejich přečtení, mnohem více než salvy smíchu. Jsem ráda, že jsem nakonec po knize sáhla v rámci výzvy, protože to bylo opravdu pohlazení po duši.

konicekbily
13.09.2018 5 z 5

Spousta zamyšlení o životě, doporučení jak vycházet z nepřehledných životních situací, zaznamenaných bývalým pasákem krav a poté i pastorem, a mnohé navíc, to vše přináší další knížka amatérského filozofa. Pro nové čtenáře, nečte se to jako thriller, je to k zamyšlení.

dva.v.1
26.05.2018

pobavení,poučení...pohlazení po duši....moc pěkné.

LadyHip
23.05.2018 4 z 5

Moc příjemné čtení, některé příběhy jsou hotové pohlazení na duši. A vlastně jsou i po 30 letech stále aktuální. Nadčasová a nestárnoucí četba.

Balónek
24.04.2018 5 z 5

Udivuje mě, jak může pejskaře ovlivnit jedna kapitola v knize..
Vážně k zamyšlení, pro ty co milují ty pejsky, že asi vážně nejvíc proto, že neumějí mluvit a tak říct něco, co by se páníčkovi nelíbilo, proto je ta láska tak velká asi :))

intelektuálka
25.03.2018 4 z 5

Tak tohle rozhodně ano...tuto knihu stojí za to mít v knihovně...
laskavé humorné vyprávění s nádechem filozofie...

Pár myšlenek mne tu zaujalo:

"Rozvažovat neznamená dumat, trápit se, ba ani meditovat.
Znamená to cítit hluboký údiv."

"Být dospělým je špinavá záležitost.
Ale někdo to dělat musí."

"Jsem úlomek zrcadla a s tím, co mám, mohu odrážet světlo na tmavá
místa tohoto světa..."

Ráda jsem s Vámi diskutovala, pane Fulghame... a měl byste u mne za 5...
Ale pro tohle:
"Bible neříká: Budeš míti psů ve svém příbytku a budeš požehnán."

Proto máte za 4....ještě to zvažte...

Doporučím!

Briv
16.03.2018 5 z 5

Nedávno jsem po ní sáhla v knihovně a když jsem si ji prohlížela, tak mi letělo hlavou, že obal má nezajímavý a tvar knihy se nepříjemně drží, ale přesto jsem si ji vzala. Doma mi došlo, že to co je vevnitř - to je teprve ten pravý poklad. Rozesměje Vás, když je Vám smutno, vykouzlí úsměv a dobrou náladu, když máte špatný den a dokáže dát i krásné ponaučení, když člověk přemýšlí sám nad sebou. Věřím, že když ji člověk bude číst v různých životních etapách, tak mu dá pokaždé něco jiného.

bosorka78
09.03.2018

Krásné, úsměvné pohlazení po duši