Už hořela, když jsem si do ní lehal

Už hořela, když jsem si do ní lehal https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2706/bmid_uz-horela-kdyz-jsem-si-do-ni-lehal-GZz-2706.png 4 1107 129

Laskavá zamyšlení, drobné příběhy a filozofické postřehy amerického autora. Vyprávění je zcela prodchnuto radostí ze života, průzračným způsobem oslovuje v člověku jeho lepší já a dává smysl i těm nejobyčejnějším věcem na světě.

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Argo

It Was on Fire When I Lay Down on It , 1989

kramver
03.05.2021 5 z 5

Robert Fulghum je a bude můj oblíbenec. Někdy nejsem připravená na těžká témata, nechci řešit bolest světa ani tu vlastní. Někdy si chci sednout s čajem do křesla a cítit, že svět je v pořádku. A je to právě v těch maličkostech, které považujeme za samozřejmost, a které jsou zdrojem hřejivého tepla , pokud si člověk uvědomí, za co všechno může a měl by být vděčný.

Krukron
01.05.2021 5 z 5

Krása, prostě krása. V těch několika řekl bych až fejetonech se zračí opravdovost a jednoduchost života, ale s veškerou jeho upřímností a hloubkou. A pokud ta moje větě zní divně a nedává smysl, tak si tu knížku přečtu znovu a rád.

Jaruš7
27.04.2021 5 z 5

Vemlouvání do duše, o tom, jak je život pestře zajímavý, a jak v detailech maličkostí sídlí pohodová rozkoš pro lásku k bytí.
Citace : (z pobytu v budhisticko- zenovém klášteře - poznání)
Hledal jsem a žíznil a přitom stál po kolena v proudu řeky.

"Opravdu nemusíš nic být, a nemusíš nic dělat,
opravdu nemusíš nic mít, a nemusíš nic vědět,
opravdu se nemusíš ničím stát, ale je užitečné pochopit, že oheň pálí, a že když prší, tak hlína je pak mokrá.
Všechno má nějaké následky a nikdo od toho není osvobozen."

Laskavý pohled, paráda.

nocnymotyl38
07.04.2021 5 z 5

môj prvý fulghum, posteľ taká útla, že sa do nej ledva vlezie jeden, a taká plná všetkého možného aj nemožného). je to ako keď si s priateľmi rozprávate príbehy zo života, tu niečo uberiete, tu niečo pridáte, uroníte slzičku, niekde dojatia, niekde smiechu. ďakujem ti za tú knihu priateľ môj.

sika444
26.03.2021 3 z 5

V této knize jsou perly (Svatba, Pytlík od dcery, Poděkování), ale také spousta balastu. Škoda, že neměl autor přísnějšího redaktora.

Greenfingers
02.03.2021 5 z 5

Plně se ztotožňuji s anotací ke knížce a opravdu nevím, co bych více dodal. Snad jen to, že autor patří k mým oblíbencům a čtení jeho knížek je pro mě svátek.

Keram.mareK
18.01.2021 5 z 5

opět krásná kniha. Něco zábavnější, něco víc hloubavé. Konec zvlášť k zamyšlení, smysl života a lavička jsou prostě skvělý.

tereza1198
15.12.2020 4 z 5

Různé příhody o věcech obyčejných, krásných i zajímavých. Milé počteníčko v předvánočním čase. Celý život se skládá z drobných maličkostí a až zpětně nám dojde, že šlo vlastně o velké věci.

salamandrina
24.11.2020 4 z 5

Když jsem byla mladší, tak mě tenhle styl psaní štval. Sentimentálně milej, hledající štěstí a radost v maličkostech. Teď jsem starší a prachsprostě se u toho dojímám a usmívám. Achjo :)

maja2712
15.11.2020 5 z 5

Autora jsem si zamilovala. Jeho krátké úvahy, myšlenky, postřehy jsou napsány s nadhledem a laskavostí. Jeho knihy mam v záloze v čase, kdy zatoužím mít hezkou chvilku se sebou, chuť se zamyslet, pousmát a hezky si užít.

mataj
22.09.2020 5 z 5

Tato útlá knížka plná optimismu a zamyšlení nad obyčejnými drobnostmi života ve mně vyvolala klid, pohodu a pousmání. Mám velkou chuť podívat se po dalších dílech R. Fulghuma. Doporučuji.

Bauriska
22.08.2020 5 z 5

Knihu jsem vzala do rukou když mi bylo trochu úzko. Věděla jsem, že Fulghum bude má terapie. Nespletla jsem se. Nezhltla jsem ji jako jeho předchozí knihy, četla jsem ji poměrně dlouho. Ale užila jsem si každou stránku, každé písmenko s láskou a klidem. Milé, zábavné, moudré a dojemné postřehy z každodenních maličkostí - tak jak to zvládne jen Fulghum.

baru_h
26.07.2020 4 z 5

Fulghumovy postřehy ze života jsou pro mě příjemným pohlazením po duši. Sem tam se zasmějete, tu trochu zamáčknete slzu a nakonec jen (ne)souhlasně pokývnete hlavou. Takové mám pocity (nejen) z této jeho útlé knihy.

jiri77
27.04.2020 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, někdy se i člověk zasměje a zamyslí. Celkově mě kniha nějak moc nenadchla, takový průměr.

harena
28.03.2020 5 z 5

Padne-li na vás trudnomyslnost, zádumčivost nebo světabol, je pro vás tato útlá knížečka to pravé, ořechové. Humorné povídání o životě, které potěší, pohladí a nezarmoutí. Příběhy o běžných věcech a o obyčejných lidech, při nichž na chvíli zapomeneme i na coronavirus a karanténu.

hatikva
26.03.2020

Drobná knížka, o to však silnější obsah. Fulghum je autor, který snad nikoho nezklame. Krátké, vtipné, moudré, filosofické a nadčasové postřehy z každodenního života, které nezarmouti. Naučíme se tak vnímat krásu a kouzlo i v nejbanalnejsich věcech.

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Krátké úvahy a příběhy ze života Roberta Fulghuma. Jako vždy vtipné, s nadsázkou, s nadhledem a s poučením. Robert Fulghum nemůže zklamat.

Stani95
21.12.2019 3 z 5

Příjemná knížka, která potěší a pohladí na duši. Rychle se četla. Neurazí, nenadchne.

rasputin
06.12.2019 5 z 5

Útlá a optimistická knížka se spoustou vtipu, laskavého humoru a životního moudra. Občas jsem se od srdce zasmál, občas mi ukápla slza dojetím. Jsou to krátké příběhy na dvě až tři stránky a já si jimi vyplňoval polední pauzy při obědech. Byla to vždy osvobozující terapie po dopoledni plném stresu a vypětí. Děkuji pane Fulghume!

Lukas95
01.12.2019 5 z 5

Skvělé příběhy, které vás pohladí, rozesmějí a navodí ve vás celkově pozitivní náladu. Už vím po čem sáhnout, až mi bude jednou úzko a budu potřebovat trošku toho kladného pohledu na svět.