Úvod do studia literatury a interpretace díla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace je užitečnou pomůckou především pro studující bohemistiky a učitele češtiny, ale také pro širokou veřejnost zajímající se o literaturu. V jedenácti kapitolách přibližuje čtenářům základní otázky studia literatury a směry, jimiž se ubírá současná literární věda.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14772/big_uvod-do-studia-literatury-a-interpr-Lob-14772.jpg 3.313
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Úvod do studia literatury a interpretace díla

Kuža007
29.06.2021

Většina míst učebnice velice náročná na pochopení úvodních problémů literatury. Nezávidím studentům češtiny, kteří to mají jako hlavní obor.

zdennyrakky
02.07.2020

Strašný. Příšerný. Antiučebnice. Chaos. Blábol. Nevstřícnost vůči čtenáři a sadismus vůči začínajícímu studentovi češtiny, který se z toho má naučit na první zkoušku. Občas autor vysvětluje notoricky známá cizí slova, jako kdyby měl čtenáře za debila, občas zvrací naprosto nesrozumitelné shluky nevysvětlených odborných termínů. Přitom to má být ÚVOD do studia literatury, ne odborné dílo pro vystudované bohemisty. A nejvíc mě fascinuje, že tenhle pan profesor přes jazyk a literaturu neumí ani psát, ani pořádně česky. Vyhni se tomu, jestli můžeš.

Malá ukázka:
"... epická fikce nepracuje s elementy, nýbrž se segmenty. Jestliže poziční iterace a ekvivalence elementů v lyrice vede k simultaneizaci vytvářející komplexní konfigurace těchto elementů, pak epika pracuje s motivační implikací segmentů, která je zdrojem sukcesivity..." - WTF??


terezarath
16.02.2020

Upřímně, tahle kniha je chaos... Jednotlivá témata jsou rozházená napříč celou kapitolou, některé věci se opakují pořád dokola, polovinu věcí si musíte přečíst nejméně 2x, aby vám došlo, co tím autor vlastně chtěl říct. Tohle dát jako základ ke zkoušce, to je pěkná podpásovka, to vám povím. Základ tam nějaký asi je, ale pochopit a utřídit si z toho informace do nějakého rozumného celku, to je sranda na pěkně dlouhou dobu.

TheMelorry
27.11.2018

Kniha je podle mého názoru vhodnou pomůckou ke studiu češtiny. Čtení ale rozhodně není snadné, je třeba se hodně soustředit, někdy se i vracet. Poskládání textu v jednotivých kapitolách je někdy opravdu dost chaotické. Je třeba zatnout zuby a vydržet. V závěru to stojí za to.

SoňkaSoník
16.02.2018

Kniha zajímavá, pro studenta češtiny dá se říct povinná, jen mi vadilo neustálé omýlání věcí dokola a často chaoticky poskládaná fakta za sebou. Nedočteno, po jedné třetině jsem ztratila nervy.