Úvod do studia literatury a interpretace díla

Úvod do studia literatury a interpretace díla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14772/bmid_uvod-do-studia-literatury-a-interpr-Lob-14772.jpg 3 18 6

Publikace je užitečnou pomůckou především pro studující bohemistiky a učitele češtiny, ale také pro širokou veřejnost zajímající se o literaturu. V jedenácti kapitolách přibližuje čtenářům základní otázky studia literatury a směry, jimiž se ubírá současná literární věda.

Kabuky
Kabuky
15.10.2022 5 z 5

Náročné, ale kvalitní.

Kuža007
Kuža007
29.06.2021 3 z 5

Většina míst učebnice velice náročná na pochopení úvodních problémů literatury. Nezávidím studentům češtiny, kteří to mají jako hlavní obor.

zdennyrakky
zdennyrakky
02.07.2020 1 z 5

Strašný. Příšerný. Antiučebnice. Chaos. Blábol. Nevstřícnost vůči čtenáři a sadismus vůči začínajícímu studentovi češtiny, který se z toho má naučit na první zkoušku. Občas autor vysvětluje notoricky známá cizí slova, jako kdyby měl čtenáře za debila, občas zvrací naprosto nesrozumitelné shluky nevysvětlených odborných termínů. Přitom to má být ÚVOD do studia literatury, ne odborné dílo pro vystudované bohemisty. A nejvíc mě fascinuje, že tenhle pan profesor přes jazyk a literaturu neumí ani psát, ani pořádně česky. Vyhni se tomu, jestli můžeš.

Malá ukázka:
"... epická fikce nepracuje s elementy, nýbrž se segmenty. Jestliže poziční iterace a ekvivalence elementů v lyrice vede k simultaneizaci vytvářející komplexní konfigurace těchto elementů, pak epika pracuje s motivační implikací segmentů, která je zdrojem sukcesivity..." - WTF??

terezarath
terezarath
16.02.2020 2 z 5

Upřímně, tahle kniha je chaos... Jednotlivá témata jsou rozházená napříč celou kapitolou, některé věci se opakují pořád dokola, polovinu věcí si musíte přečíst nejméně 2x, aby vám došlo, co tím autor vlastně chtěl říct. Tohle dát jako základ ke zkoušce, to je pěkná podpásovka, to vám povím. Základ tam nějaký asi je, ale pochopit a utřídit si z toho informace do nějakého rozumného celku, to je sranda na pěkně dlouhou dobu.

TheMelorry
TheMelorry
27.11.2018 3 z 5

Kniha je podle mého názoru vhodnou pomůckou ke studiu češtiny. Čtení ale rozhodně není snadné, je třeba se hodně soustředit, někdy se i vracet. Poskládání textu v jednotivých kapitolách je někdy opravdu dost chaotické. Je třeba zatnout zuby a vydržet. V závěru to stojí za to.

SoňkaSoník
SoňkaSoník
16.02.2018 3 z 5

Kniha zajímavá, pro studenta češtiny dá se říct povinná, jen mi vadilo neustálé omílání věcí dokola a často chaoticky poskládaná fakta za sebou. Nedočteno, po jedné třetině jsem ztratila nervy.

o literatuře úvod do ...

Aleš Haman
česká, 1932 - 2023
1991  73%Přeludy a přízraky
2010  82%Trvání v proměně. Česká literatura 19. století
1999  66%Úvod do studia literatury a interpretace díla
1990  80%Česká literatura po roce 1945 z ptačí perspektivy
2002  60%Česká literatura 19. století

Kniha Úvod do studia literatury a interpretace díla je v