Úvod do studia jazyka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cílem této jazykovědné příručky je seznámit zájemce, i začátečníky, se základními otázkami jazyka a jazykovědy. Obsahuje informace o vzniku, vývoji a funkci jazyka, o celkovém počtu jazyků a rozdělení do jednotlivých skupin. Dále se zabývá problematikou jednotlivých jazykovědných disciplin - fonetiky, fonologie, morfologie, lexikologie, syntaxe, atd. a ostatními, méně obvyklými formami jazykovědy jako je matematická lingvistika, psycholingvistika a jiné. Důraz je kladen na srozumitelný výklad, doprovázený praktickými příklady, které usnadní pochopení teorie.Příručka je určena především posluchačům prvního ročníku filologických oborů a shrnuje látku stejnomenné přednášky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56189/big_uvod-do-studia-jazyka-qEN-56189.jpg 3.734
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Úvod do studia jazyka

LEGACY
18.11.2020

Maďarský jazyk má 17 pádů,rozvětvení indoevropských jazyků a trocha terminologie. Některé části jsou lepší a záživnější než druhé, i tak se ale nejedná o k uzoufání nudnou knihu, která by vás od studia jazyka odradila. Je zde i celkem dost terminologie, každopádně vemu-li v potaz rok výroby tak všechna čest. Zrovna jsem okouzlen novým blendem Ecocide - je fascinující jak se náš dorozumívací jazyk mění a přizpůsobuje.

Cink262
01.09.2019

Stručný úvod do systému jakéhokoli jazyka a jazyků obecně. Někdy mě kniha vyloženě fascinovala a tak jsem jí spolykal jedním hltem. Nejzajímavější pro mě asi byly kapitolky o fonetice a fonologii, protože jsem o těchto disciplínách věděl opravdu jen velmi málo. Moc se mi líbil autorův osobní přístup - zejména popis vlastních zkušeností.


Lodja
27.03.2018

Rozhodně není tak nudná, jak vypadá. Rozhodně bych ji neoznačila za učebnici, ale spíše za takový souhrn zajímavostí o jazcích. Zda je to dobře nebo špatně, to posuďte sami.

Elye
06.01.2014

Kniha, která může být dobrým průvodcem při studiu lingvistiky...