Úvod do současné filosofie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

11 improvizovaných přednášek věnovaných významným osobnostem filosofie 20. st. E. Husserlem počínaje a J. Derridou konče. Čtvrté, doplněné vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27716/uvod-do-soucasne-fil-27716.gif 4.256
Žánr
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Herrmann & synové
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Úvod do současné filosofie

Přidat komentář
danuska848
22.04.2020

Přehledná, srozumitelná, výborná.

pavel6016
29.01.2020

Velmi srozumitelně napsaný přehled současné filosofie. Doporučuji!


Cink262
25.11.2019

Díky této knize se mé myšlenky o filosofii 20. století zase trošku více uspořádaly. Přednášky jsou tak akorát dlouhé (resp. krátké), aby člověk pochopil základní myšlenku a zároveň o ní dokázal i samostatně uvažovat, ale aby zároveň nebyl zahlcen množstvím (pro studenta) neuchopitelných pojmů.
Jak díky zajímavosti filosofie 20. století, tak především díky autorovi a jeho přístupu vyučujícího, mohu knihu pouze doporučit. :-)

KapitánSmrt
13.11.2019

Povinnost pro všechny studenty filosofie (a pro všechny, kteří chtějí mít alespoň základní přehled o filosofii 20. století). Opravdu současnou filosofii v knize ale nenajdete, název je tedy lehce zavádějící.

Alteriol
12.07.2019

Prijemny exkurz do soucasne filozofie a jejich vychodisek. Kniha je ctiva, myslenky velikanu jsou podavany velmi srozumitelnou formou.

puml
09.10.2018

Poctivý koncetrát z filosofie. Jedna z mých nejoblíbenějších filosofických knih. Jako úvod to má kupodivu široký záběr. Doporučuji.

alef
26.08.2015

Proč je v názvu slovo „současné“ uvedeno v závorce? Ten, kdo si tuto knihu přečte, zjistí, že podle autora je filozofie stejná jak v antice, tak i v dnešní době. A pak také podle Petříčka nemá smysl zabývat se otázkou, čím se filozofie zabývá, protože kdybychom se na ni pokusili odpovědět, ztratili bychom se v labyrintu - spleti filozofických systémů. Podívejte se tedy na jednotlivá témata, která nám autor předkládá a zjistíte, že se postupně začnou "otevírat" ... a ... pak objasňovat ... proto začíná Platónem a jeho mýtem o jeskyni, je to "symbol filosofie samé, je v něm znázorněno jak její tajemství, tak její dramatičnost“ ... tady končí mýtické chápání světa ( kde neklademe žádné otázky, protože odpovědi jsou dány předem) a ... protože svět se problematizuje a my lidé jsme si začali klást otázky ... vzniká filozofie: „Tedy je svět filosofie světem ne-jistoty proti dřívějšímu světu jistoty.“

S Platónem si tedy vymezíme "hranice našeho světa" a my se můžeme začít ptát :-)... a jak se nám témata budou odkrývat ... postupně hledat odpovědi :-).

Myslím, že hlavním smyslem tohoto Úvodu je ... abychom chtěli víc ... víc otázek a víc odpovědí :-).

PMR
16.07.2013

Hezká pasáž o Camusovi a o Wittgensteinovi ...

1