Úvod do psychologie osobnosti

Úvod do psychologie osobnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214834/mid_uvod-do-psychologie-osobnosti-214834.jpg 4 23 3

Kniha informuje o významných aspektech psychologie osobnosti od vzniku této disciplíny a dále o psychických vlastnostech, z nichž se osobnost skládá, o jejím vývoji, funkcích či povaze problémového Já. Díky přehledně a srozumitelně uspořádanému výkladu lépe porozumíte...

gwineth
18.03.2016 2 z 5

Kniha shrnuje hlavní teorie, studentům psychologie poskytuje základní přehled. Přišla mi nicméně poněkud zmatená, málo přehledná a snad i příliš stručná (i když chápu, že to bylo autorovým záměrem).

Verushe
23.09.2013 5 z 5

Výborná kniha od výborného člověka. Přehledná a užitečná.

Monicay
13.09.2013

Tuhle knihu nejlépe vystihuje jedna věta z jejího shrnutí: "Styl psaní knihy vyjadřuje snahu o jednoznačný, srozumitelný a šetrný výklad se zřetelem na odborný charakter problematiky." Jako učebnice je tato kniha pro studenty nepochybně velkým přínosem (mimo jiné také proto, že shrnuje více teorií různých osob a podává jejich ucelený přehled). Pro běžného čtenáře je tam však velice málo užitečných informací, které by mohly být aplikovány v praxi. Měla jsem v plánu dozvědět se něco o osobnostních typech lidí, jejich projevech apod., avšak tato kniha moje očekávání nenaplnila.