Uvnitř mé hlavy

Uvnitř mé hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249221/bmid_uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4 789 208

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

Made you up , 2015

popeluška
17.08.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, je napsaná hodně zajímavě a čtenáře to vtáhne do děje a nepustí až na poslední stránce :-) Dcera mi knihu doporučila a já jsem ráda že jsem si ji mohla přečíst :-)

kikidok
17.08.2018

Já vám nevím. Co tak čtu, kniha se všem líbila a všichni jsou z ní nadšení. Já bohužel ne. Knihu jsem přestala číst na 170 stránce kdy jsem v půlce a ještě se nic nestalo. Nepřijde mi že kniha má děj - alespoň ne takový, kteržý by mě nutil číst dál. Asi jsem už z tohoto typu knih vyrostla. Za mě nedočteno.

Tess.96
09.08.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že ta kniha je divná a ona svým způsobem divná je, protože je jiná a tím pádem I originální. Postupem času jse si nasal cestu k hlavní hrdince a začala jsem chápat všechny její pocity. Zjištění ke konci knihy o její sestřičce mě překvapilo a byla jsem z toho sejně rozhozená jako hlavní hrdinka. Doufám, že autorka napíše ještě další knihy, moc dobře se mi to četlo.

Lalina3
08.08.2018 5 z 5

Nějak nevím, co říct... Ke konci jsem brečela jako želva, nemohla jsem přestat číst, a to se mi docela dlouho nestalo. Kniha byla psaná hodně stručně, bylo nám (jakožto čtenářům) odepřeno nahlédnutí do duše postav (kromě hlavní hrdinky) a celkově se tu vše odehrávalo na těch samých místech, opravdu to byla hodně stručná kniha. Jinde bych kvůli tomu strhla hvězdičku, ale ono to sem vlastně... patřilo. Kdyby to bylo jinak, netvořilo by to dohromady tak úžasně nedokonalý celek, jakým je tahle kniha. Roztržitá, zvláštní, smutná, depresivní, vzrušující, napínavá, kouzelná.
Jsem přesvědčena, že na tuhle knihu nikdy v životě nezapomenu. Bylo to něco úplně jiného, než co jsem kdy četla, schizofrenie všemu dodávala stín zvláštnosti. Ráda bych řekla, že to byla krásná romanťárna, ale nebyla. Tady láska vystupovala na úplně jiné úrovni, místo obvyklého vzorce *on je špatný → ja se do něj zamiluju → vyspíme se spolu → budeme žít šťastně až do smrti* tu vládla láska jako z pohádky... Semtam se prohnal na obloze fénix...
Nádherná a okouzlující kniha, která se zasekne uvnitř vaší hlavy...

Knihomolka10942
05.08.2018 5 z 5

Tahle knížka je boží! Moc se mi líbí ten nápad a zápletka. Dost rychle se čte, má velmi krátké kapitoly takže je to jedním dechem přečtené. Já jsem se od ní nemohla odlepit. Doporučuji!!!

Hania932
26.07.2018 5 z 5

Tak tohle bylo zajímavé čtení. Knížka se mi strašně líbila, byla hrozně hezky napsaná. Knížka se hezky četla, nebylo to žádně těžké čtení, prostě taková oddechová knížka. Musím ale přiznat, že z knížky mám smíšené pocity. Úplně nevím jak bych měla popsat tenhle příběh. V jednu chvíli bylo všechno jak má být takový normální život ale pak se to zvrtne a já se nestačím divit co se právě stalo. Příběh Alex jsem si oblíbila, líbil se mi její pohled na svět, jak to ona všechno vnímala, její pocity, myšlenky. Akorát jsem si ten konec představovala trochu jinak. Byla jsem z toho docela naštvaná jak to skončilo ale potom, jsem si přečetla epilog a už jsem byla spokojená. Takže já knížku určitě doporučuji. Hezké a zábavné čtení a myslím že tohle stojí za přečtení!

verulik196
22.07.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha. Do příběhu jsem se s chutí pustila a vyprávění Alexiného poněkud odlišného života si užívala. Knížka mě nutila každou chvíli přemýšlet, jestli to, co čtu je skutečné, nebo ne... Určitě přečtěte.

Barik05
28.06.2018 5 z 5

Alex jsem si hned oblíbila a soucítila jsem s ní v smutných okamžicích. Určitě přečtěte.

hana2111
21.06.2018 4 z 5

Knížka se mi četla moc dobře a oceňuji i lehkou a skladnou vazbu (v pohodě se vejde do kabelky). :) Příběh je zvláštní a konec byl na mě docela zamotaný. Jako čekala jsem, že se něco semele, ale nějak mi to celé nepasovalo... knížka sice splnila moje očekávání, ale wow efekt (čekala jsem opravdovoz bombu) se nedostavil... škoda...

caroline.aiko
18.06.2018 5 z 5

Nemám slov. S Alex jsem se hodně ztotožnila, přes rudé vlasy až k nedůvěře cizím lidem. Hodně jsem jí v nějakých částech rozuměla, a někdy jsem se zase snažila pochopit její chování. Miles mi celou dobu přišel milý i přesto, že si šli na začátku knihy hodně po krku a je to jeden z nejtajemnějších lidí, které kdy Alex mohla potkat. Kniha je dost tajemná a někdy jsem se zastavovala a pořád ještě přemýšlím jestli si nějaké části knihy Alex nevmyslela..

PHochmannova
20.05.2018 4 z 5

Baví mě příběhy o psychických poruchách, zvlášť o schizofrenii.
Nejsem si, bohužel, ale jistá, jestli se konec neodehrával jen v Alexině hlavě :D
SPOILER
Bohužel až moc o všem přemýšlím, takže jsem věděla, že je Charlie vymyšlená. Ale za to si můžu sama.
Kniha byla jiank skvělá :)

ajla5
08.05.2018 4 z 5

Moc pěkný příběh. Jen mám obavy, zda je konec skutečný.

Bee
02.03.2018 5 z 5

Musím už v úvodu říct, že pro mě to byla trochu náročnější četba, ale naprosto, naprosto perfektní. Od začátku, až do konce. Většinou dokážu v knihách tak nějak odhadnout, co se stane, a valná většina "šokujících" odhalení mě fakt nešokuje, ale tady si člověk není jistý ničím. Opravdu.
Je to nejspíš i stylem psaní, kdy se autorka zmíní o něčem naprosto šíleném a hlavní postava to bere za normální jev, což vás nutí uvažovat, co všechno je skutečné a co není. Je to chaotické a postavám se těžko dostanete na kobylku, ale to právě ještě víc dokresluje celou atmosféru knihy.
Co mě trochu zaráželo, byl přístup Alexiných rodičů, a to považuji za dost nedotažené, ale výsledný dojem to určitě nekazí. Pro mě něco nového, konec si nejspíš umím vysvětlit pěti různými způsoby, takže paráda.

vendy6619
26.02.2018 5 z 5

Kniha, která pojednává o tom jak funguje lidský mozek.
Do knihy jsem se začetla možná až moc snadno. V několika chvílích jsem měla pocit, že to ani není možný co se děje. Ale bylo to perfektní. Tolik boom! momentů nemá snad žádná kniha! Zapůsobilo to na mě... ani jsem možná chvíli netušila co je opravdové a co není.
Rozhodně to stojí za to si přečíst. A doporučím to dál. Plný počet hvězdiček je jasný volba!

Kathleen
23.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která od začátku upoutá. V knize je zajímavě ukázáno, co se děje člověku se schizofrenií "uvnitř hlavy". Nechybí romantika ani nečekané zvraty.
Knihu jsem již přečetla 3x. Řadí se do mých top oddechových knih.

Litocha
01.02.2018 3 z 5

Jako mnohým jiným, i mně se knížka zpočátku líbila, ale postupně ztrácela na zajímavosti. Když opominu předvídatelnost a s ubíhajícími stránkami rostoucí nereálnost, zarazila mě i chaotičnost některých popisovaných událostí. Postavy - a nejen ty hlavní - jsou natolik divné, že si připadáte jako v panoptiku. Taková koncentrace podivínů a více či méně vyšinutých jedinců přece není normální - a nezdá se mi, že je to tím, že jsou postavy líčeny z pohledu duševně nemocné osoby. Taky korektor měl odvést lepší práci.
Knížce ale nelze upřít čtivost a zajímavý námět, takže jsem docela zvědavá na další autorčin počin (pokud vyjde).

zuzi1162
19.01.2018 5 z 5

Jednoduse perfektni. Jsem zvedava na dalsi knihy teto autorky.

Eliška13
18.01.2018 5 z 5

Tahle kniha je neuvěřitelně krásná a čtivá. Jedna zápletka skončila a vzápětí začala další. Je zde tolik nečekaných zvratů, určitě moc doporučiji

Mirka_chan
17.01.2018 5 z 5

Tuhle knížku už mám v knihovně rok! A až teď jsem si jí přečetla a nechápu že jsem si jí nepřečetla hned! Je naprosto skvělá! Patří mezi mé oblíbené. Krasný příběh, přesně jak je uvedené na obalu je hořkosladký a já nemůžu jen než souhlasit :) Alex a Miles jsou opravdu úžasní a já jsem si je zamilovala a celý jejich příběh taky. Jen DOPORUČUJI!!! :)

Nikcasmej
29.12.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala né jen svojí krásnou obálkou, ale i nádherným příběhem. Kniha vás dokáže vtáhnout do děje. Doporučuji. :)