Uvedení na cestu k probuzení

Uvedení na cestu k probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113623/bodhicarjavatara-uvedeni-na-cestu-k-probuzeni-113623.jpg 5 7 3

Didaktická báseň indického mahájánového filosofa; jeden z nejdůležitějších textů o praxi indického a tibetského buddhismu, s rozsáhlým komentářem překladatele, českého buddhistického mnicha Dhammadípy. Slavný básník a filosof 8. stol. zde v desíti kapitolách podává praktický návod k mahájánovým meditacím v rámci filosofické školy madhjamaka. Úvodní studii o mahájánovém buddhismu napsal anglický buddholog Paul Williams.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , DharmaGaia

Bódhičarjávatára

dxcore35
04.01.2021

Opak dhammapady.... Ked v "Dhammapada" bola napisana dokonalym, "Uvedení na cestu k probuzení" je napisaná "zbabělcom" obycajnym clovekom, ktory ma vsak mudrost odelit podstatne od nepodstatneho...preto sa bude vela ludi vediet stotoznit zo Santidevom viac ako z Buddhom, ktorý je svetelné roky daleko od nasho a Santidevovho duchovneho vyvoja.

LuKol
27.02.2014 5 z 5

Nechť se stanu lékem všem souženým,
lékařem či ošetřovatelem
na tak dlouho, dokud potrvá jejich bol.
Nechť se stanu jídlem a nápojem
v období hladomoru na konci věku,
abych deštěm pití a jídla
odstraňoval muka žízně a hladu.
Nechť se stanu pokladem pro všechny chudé,
abych jim mohl posloužit rozličnými službami.
Prost všeho lpění,
zříkám se teď svých minulých,
přítomných i budoucích těl,
majetku i zásluh,
pro blaho všech bytostí.

Nico
07.03.2012

"Člověk je jen pytel hoven"

Výborná knížka, leckde jsem se zasmála!

Indie buddhismus filozofie meditace rozvoj osobnosti, osobní rozvoj tibetský buddhismus mahájána

Autorovy knížky

Šántidéva
indická, 686 - 763
2001  97%Uvedení na cestu k probuzení

Kniha Uvedení na cestu k probuzení je v